Komunikaty PR

Galeria Wileńska ponownie dołącza do obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego

2023-07-27  |  10:20
Biuro prasowe

Jak każdego roku 1 sierpnia o godzinie 17.00 Warszawa uczci pamięć uczestników Powstania Warszawskiego. Galeria Wileńska po raz kolejny przyłącza się do obchodów rocznicy tego wydarzenia – na fasadzie obiektu znów zawiśnie biało-czerwona flaga, a w punkcie informacyjnym centrum będzie można otrzymać jej małe odpowiedniki.

1 sierpnia br. obchodzimy 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia, dokładnie o 17.00, czyli o Godzinie „W”, Warszawa zatrzyma się na symboliczną minutę, by uczcić pamięć tych, którzy w 1944 roku stanęli do boju o wolną Polskę. Galeria Wileńska ponownie bierze udział w obchodach rocznicy wydarzenia, którego ślady wciąż można dostrzec na ulicach Pragi Północ.

Dla naszej dzielnicy podtrzymywanie pamięci o Powstaniu Warszawskim i jego bohaterach jest niezwykle ważne. Do dziś na ścianach niektórych praskich kamienic widoczne są ślady po kulach, które powstały w trakcie walk. W tym roku ponownie oddamy hołd uczestnikom jednego z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Dlatego zachęcamy do zatrzymania się i wspólnego uczczenia ich pamięcimówi Marta Chojnacka, dyrektor centrum.

Flaga z symbolem Polski Walczącej na fasadzie Galerii Wileńskiej

Podobnie jak w latach ubiegłych, i tym razem obchodom towarzyszyć będzie wywieszenie biało-czerwonej flagi na fasadzie centrum. Flaga o wymiarach 15 na 18 metrów, uszyta z 270 mkw. materiału, powstała w 2018 roku z inicjatywy kibiców Legii Warszawa – dzięki zaangażowaniu mieszkańców dzielnicy i przy wsparciu Galerii Wileńskiej.

Od tamtej chwili rozwinięcie flagi na budynku centrum na stałe wpisało się w obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na Pradze Północ. W 2021 roku flaga przeszła renowację – by nadać jej szczególny charakter, a także oddać hołd uczestnikom powstania, na fladze został naszyty wielki symbol Polski Walczącej.

W ciągu dnia klienci centrum będą mogli również odebrać małe chorągiewki z flagą Polski, które będzie można wykorzystać podczas opuszczenia flagi na fasadzie dla wspólnego uczczenia pamięci bohaterów. Flagi będą dostępne w infopunkcie na poziomie 0.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zakupy Kreatywny weekend z zajęciami z upcyklingu w Blue City Biuro prasowe
2024-06-28 | 15:12

Kreatywny weekend z zajęciami z upcyklingu w Blue City

W najbliższy weekend - 29 i 30 czerwca - przestrzeń przy fontannie na poziomie -1 zamieni się w strefę kreatywnych zajęć dla starszych dzieci i wszystkich dorosłych. Pod okiem
Zakupy Kolejny nowy najemca w Blue City. Gratka dla fanów technologii i designu
2024-06-27 | 09:11

Kolejny nowy najemca w Blue City. Gratka dla fanów technologii i designu

Niespełna dwa tygodnie po otwarciu butiku RP Store na klientów Blue City czeka kolejna nowość - sklep hiszpańskiej marki Kamalion, pełen nowoczesnych akcesoriów
Zakupy Znamy najnowszy portret klientek Pepco
2024-06-26 | 17:00

Znamy najnowszy portret klientek Pepco

Od Portugalii, przez Polskę aż po Estonię to wykształcona, pracująca, mama, dla której najważniejsze są niskie ceny. Każdego miesiąca w sklepach Pepco klienci realizują ponad

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.