Galeria Wileńska zaprasza na kolejną odsłonę EkoWileńskiej!
EkoWileńska to wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza Galerii Wileńskiej. W tym roku, w dniach 19-20 kwietnia w specjalnie wyznaczonej strefie przed centrum handlowym, na klientów czekać będą wyjątkowe ekoatrakcje oraz upominki, które będzie można zdobyć dołączając do różnych aktywności. Wydarzenie po raz kolejny zostało objęte patronatem honorowym Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ, a partnerami tegorocznej edycji akcji są również Asekol oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania (MPO).
Kolejny rok z rzędu, EkoWileńska to nasza propozycja dla mieszkańców dzielnicy na zaangażowanie ich w tematy zrównoważonego rozwoju, aktywizację lokalnej społeczności oraz poszerzenie wiedzy na temat inicjatyw, które w pozytywny sposób wpływają na nasze najbliższe otoczenie. W ramach akcji planowane są liczne, bezpłatne atrakcje, m.in. mobilny serwis rowerowy, warsztaty z upcyclingu używanej odzieży czy budowania hoteli dla owadów. Nie zabraknie także dodatkowych aktywności przygotowanych przez partnerów wydarzenia: strefy edukacyjnej Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania oraz zbiórki elektroodpadów zorganizowanej we współpracy z Asekol. Poprzez wydarzenie EkoWileńska kontynuujemy swoje zaangażowanie w kształtowanie ekologicznych postaw wśród społeczności prawobrzeżnej Warszawy
mówi Marta Chojnacka, dyrektorka Galerii Wileńskiej.
Bezpłatne atrakcje dla każdego
W czasie trwania akcji każdy znajdzie coś dla siebie. Dla miłośników dwóch kółek dostępny będzie mobilny serwis, w którym będzie można sprawdzić swój rower i przygotować go do sezonu wiosenno-letniego. Doświadczeni mechanicy przeprowadzą przeglądy rowerów oraz wykonają niezbędne naprawy. Serwis roweru potrwa od 10 min do 1 godziny – w zależności od jego stanu i poziomu zużycia elementów mechanicznych. Usługa serwisu będzie bezpłatna, natomiast koszt wymiany części poniesie właściciel roweru. W trakcie oczekiwania na przegląd, będzie można wsiąść na inny, specjalny rower, na którym siłą własnych mięśni można będzie wycisnąć pyszny sok owocowy. Na odwiedzających czekają także warsztaty z budowania hoteli dla owadów czy upcyclingu – przerabiania używanej odzieży by w nowym, odświeżonym wydaniu można było z niej korzystać jeszcze dłużej.
W ekostrefie przygotowanej wraz z firmą Asekol odbędzie się zbiórka elektroodpadów. Każdy, kto przyniesie zużyte baterie czy sprzęt RTV lub AGD otrzyma, w zależności od liczby przekazanych przedmiotów, od 1 do 4 sadzonek wiosennych kwiatów. Oddawać będzie można zarówno małe sprzęty (np. suszarka, żelazko czy toster), jak też większe gabaryty, takie jak lodówka czy zmywarka.
Dodatkowo pierwszych 200 klientów, którzy dokonają zakupów na terenie centrum i okażą członkostwo w programie lojalnościowym Galeria Wileńska Club, otrzyma w prezencie zestaw zdrowych, ziołowych herbat w różnych smakach.
Rodzinne warsztaty o recyklingu i segregowaniu odpadów oraz pokaz nowoczesnej śmieciarki będzie czekać na odwiedzających w strefie edukacyjnej MPO. Projekt “mini wysypisko” nauczy zarówno starszych, jak i młodszych prawidłowej segregacji odpadów, aby jak największa część z nich mogła zostać przetworzona ponownie.
Kolejny raz MPO Warszawa angażuje się w proekologiczną inicjatywę EkoWileńska. To dla nas bardzo istotne, bo współpraca wpisuje się w szerszy kontekst działalności edukacyjnej spółki. Poprzez spotkania z mieszkańcami oraz realizację warsztatów "Mini wysypisko" chcemy zachęcać do prawidłowej segregacji odpadów komunalnych i dbania o środowisko naturalne
mówi Jakub Turowicz z Działu Organizacji i Komunikacji Społecznej Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie.
Piątek i sobota 19-20 kwietnia będą doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu w Galerii Wileńskiej. Przygotowane atrakcje zapewnią weekend pełen ekologicznych inspiracji. Burmistrz Dzielnicy Praga Północ oraz Galeria Wileńska wraz z partnerami takimi jak Asekol, Butik Cyrkularny, Carrefour, Grycan i MPO zapraszają do odwiedzenia centrum handlowego w tych dniach i wspólnych działań na rzecz bardziej przyjaznej dla środowiska przyszłości!
Szczegóły wydarzenia są dostępne na stronie internetowej https://www.westfield.com/poland/galeriawilenska/aktualnosci-szczegoly/skorzystaj-z-wyjątkowych-atrakcji-podczas-kolejnej-edycji-kampanii-ekowileńska!

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

Akcje promocyjne oraz nagrody, które zdobywają klienta i napędzają sprzedaż. Jak zdobyć serca konsumentów? Najnowszy raport!

Od polowania na promocje, po zakupy w łazience: zaskakujące zwyczaje zakupowe Polaków w badaniu Dni Wiosennych Okazji Amazon.pl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.