Giełda Winyli w Atrium Kasztanowa
Już wkrótce pilska galeria ponownie zamieni się w raj dla melomanów! W piątek 15 grudnia w Atrium Kasztanowa odbędzie się Giełda Winyli - wyjątkowe święto dla wszystkich fanów brzmienia z czarnego krążka. Z tej okazji do centrum handlowego zjedzie wielu wystawców oferujących swoje największe skarby – płyty winylowe oraz CD.
Zapomniane, zdawałoby się, lata temu płyty gramofonowe, biorą od pewnego czasu przebojem to, co przed rokiem 1990 należało niepodzielnie do nich: kolekcjonerskie półki, witryny sklepów oraz – co najważniejsze – serca melomanów. Postęp technologiczny nie zdołał przyćmić muzyki z płyt, która odtwarzana spod igły brzmi pełniej i prawdziwiej.
Grudniowa Giełda Winyli w Atrium Kasztanowa to kolejna edycja tego wydarzenia, które przyciąga coraz większą liczbę osób w różnym wieku. Na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia wszyscy goście będą mogli powiększyć swoje zbiory o płytowe, prawdziwe skarby. Różnorodność wystawców gwarantuje, że każdy odnajdzie swój ulubiony gatunek muzyki – pop, rock, ballady, muzykę filmową, alternatywną czy klasyczną, i wiele innych. Giełda płytowa to także okazja do wymienienia się zbiorami, zakupu unikatowych krążków, ale także do poznania szerokiego grona osób o takich samych zainteresowaniach. W trakcie wydarzenia dla uczestników giełdy dostępne będzie specjalne stanowisko do odsłuchiwania płyt winylowych.
- Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Piły i okolic do wspólnego celebrowania dobrej muzyki. Po raz kolejny wystawcy, kolekcjonerzy, prawdziwi pasjonaci płyt winylowych oraz CD zawitają do Atrium Kasztanowa. W wydarzeniu swój udział zapowiedziało wielu sprzedawców, dlatego każdy gość będzie miał okazję znaleźć coś odpowiedniego do swoich zainteresowań oraz gustu. Zakupiona płyta winylowa może stać się także wspaniałym prezentem gwiazdkowym dla bliskiej osoby – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.
Giełda Winyli odbędzie się w piątek 15 grudnia, w godz. 12.00-20.00 w pasażu centrum handlowego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Więcej informacji na stronie: www.atrium-kasztanowa.pl i na profilu www.facebook.com/AtriumKasztanowa.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

Akcje promocyjne oraz nagrody, które zdobywają klienta i napędzają sprzedaż. Jak zdobyć serca konsumentów? Najnowszy raport!

Od polowania na promocje, po zakupy w łazience: zaskakujące zwyczaje zakupowe Polaków w badaniu Dni Wiosennych Okazji Amazon.pl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.