Giełda Winyli w Atrium Kasztanowa
Już wkrótce pilska galeria ponownie zamieni się w raj dla melomanów! W piątek 15 grudnia w Atrium Kasztanowa odbędzie się Giełda Winyli - wyjątkowe święto dla wszystkich fanów brzmienia z czarnego krążka. Z tej okazji do centrum handlowego zjedzie wielu wystawców oferujących swoje największe skarby – płyty winylowe oraz CD.
Zapomniane, zdawałoby się, lata temu płyty gramofonowe, biorą od pewnego czasu przebojem to, co przed rokiem 1990 należało niepodzielnie do nich: kolekcjonerskie półki, witryny sklepów oraz – co najważniejsze – serca melomanów. Postęp technologiczny nie zdołał przyćmić muzyki z płyt, która odtwarzana spod igły brzmi pełniej i prawdziwiej.
Grudniowa Giełda Winyli w Atrium Kasztanowa to kolejna edycja tego wydarzenia, które przyciąga coraz większą liczbę osób w różnym wieku. Na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia wszyscy goście będą mogli powiększyć swoje zbiory o płytowe, prawdziwe skarby. Różnorodność wystawców gwarantuje, że każdy odnajdzie swój ulubiony gatunek muzyki – pop, rock, ballady, muzykę filmową, alternatywną czy klasyczną, i wiele innych. Giełda płytowa to także okazja do wymienienia się zbiorami, zakupu unikatowych krążków, ale także do poznania szerokiego grona osób o takich samych zainteresowaniach. W trakcie wydarzenia dla uczestników giełdy dostępne będzie specjalne stanowisko do odsłuchiwania płyt winylowych.
- Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Piły i okolic do wspólnego celebrowania dobrej muzyki. Po raz kolejny wystawcy, kolekcjonerzy, prawdziwi pasjonaci płyt winylowych oraz CD zawitają do Atrium Kasztanowa. W wydarzeniu swój udział zapowiedziało wielu sprzedawców, dlatego każdy gość będzie miał okazję znaleźć coś odpowiedniego do swoich zainteresowań oraz gustu. Zakupiona płyta winylowa może stać się także wspaniałym prezentem gwiazdkowym dla bliskiej osoby – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.
Giełda Winyli odbędzie się w piątek 15 grudnia, w godz. 12.00-20.00 w pasażu centrum handlowego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Więcej informacji na stronie: www.atrium-kasztanowa.pl i na profilu www.facebook.com/AtriumKasztanowa.
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.