„Godzina dla Ziemi” w CH Focus
Zgaś światło dla Ziemi! 26 marca w godzinach 20:30 – 21:30 CH Focus wyłączy oświetlenie fasady, biorąc udział w akcji „Godzina dla Ziemi”. W ten sposób centrum handlowe przyłącza się do ogólnoświatowej inicjatywy i zachęca do udziału w niej mieszkańców Bydgoszczy, w geście poparcia dla idei ochrony planety oraz walki ze zmianami klimatu.
Od 2007 roku do „Godziny dla Ziemi” namawia Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF), który corocznie organizuje akcję wyłączania świateł oraz urządzeń elektrycznych na jedną godzinę. Ten symboliczny gest jest wyrazem wspólnej troski o przyszłość Ziemi, pokazując, że prostymi codziennymi działaniami, jesteśmy w stanie pomóc naszej planecie. Globalna akcja „Godzina dla Ziemi” w każdym roku inspiruje setki milionów ludzi na całym świecie. W tym roku inicjatywa jest poświęcona walce ze zmianą klimatu. Do akcji może przyłączyć się każdy, zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Wystarczy wyłączyć prąd na godzinę – w tym roku w sobotę, 26 marca, między 20.30 a 21.30 czasu polskiego – aby włączyć działanie Ziemi.
W tegorocznej edycji weźmie udział także CH Focus, które - na jedną Godzinę dla Ziemi- wygasi oświetlenie fasady centrum, jak również przygasi neony i światła wewnątrz budynku.
- „Godzina dla Ziemi” to ważna, symboliczna akcja, która przypomina o zagrożeniach związanych ze zmianami klimatycznymi i zwraca uwagę na potrzebę ograniczenia zużycia energii. To problem, z którym wszyscy musimy się mierzyć. Dlatego od wielu lat Focus aktywnie angażuje się w różne działania jak i realizuje własne projekty proekologiczne, takie jak instalacja systemu fotowoltaicznego na dachu galerii czy adopcja pszczół – mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy, i dodaje - W „Godzinie dla Ziemi” każdy może wziąć udział i wykonać prosty gest na rzecz środowiska: wystarczy w najbliższą sobotę zgasić na jedną godzinę światło oraz wyłączyć urządzenia elektryczne. Mamy nadzieję, że zaangażowanie się w ten projekt naszej galerii oraz innych obiektów publicznych, będzie bodźcem dla bydgoszczan do przystąpienia do akcji, a także krokiem w kierunku oszczędzania energii każdego dnia.
„Godzina dla Ziemi” w bydgoskim Focusie odbędzie się 26 marca o godzinie 20.30
Więcej informacji: https://focusbydgoszcz.pl.
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.