Godzina dla Ziemi w Atrium Molo
Zgaś światło dla Ziemi! 26 marca w godzinach 20:30 – 21:30 Atrium Molo wyłączy oświetlenie fasady, biorąc udział w akcji „Godzina dla Ziemi”. W ten sposób centrum handlowe przyłącza się do ogólnoświatowej inicjatywy i zachęca do udziału w niej mieszkańców Szczecina, w geście poparcia dla idei ochrony planety oraz walki ze zmianami klimatu.
Od 2007 roku do „Godziny dla Ziemi” namawia Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF), który corocznie organizuje akcję wyłączania świateł oraz urządzeń elektrycznych na jedną godzinę. Ten symboliczny gest jest wyrazem wspólnej troski o przyszłość Ziemi, pokazując, że prostymi codziennymi działaniami, jesteśmy w stanie pomóc naszej planecie. Globalna akcja „Godzina dla Ziemi” w każdym roku inspiruje setki milionów ludzi na całym świecie. W tym roku inicjatywa jest poświęcona walce ze zmianą klimatu. Do akcji może przyłączyć się każdy, zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Wystarczy wyłączyć prąd na godzinę – w tym roku w sobotę, 26 marca, między 20.30 a 21.30 czasu polskiego – aby włączyć działanie Ziemi.
W tegorocznej edycji weźmie udział także Atrium Molo, które - na jedną Godzinę dla Ziemi- wygasi oświetlenie fasady centrum, jak również przygasi neony i światła wewnątrz budynku.
- Akcje takie jak „Godzina dla Ziemi” są ważne dla przyszłych pokoleń i funkcjonowania naszej planety. „Godzina dla ziemi” ma wartość symboliczną, ale także uzmysławia nam, że wszyscy powinniśmy dbać o środowisko na co dzień i możemy to robić wprowadzając tak proste nawyki, jak gaszenie niepotrzebnego oświetlenia czy wyłączanie urządzeń ze stanu czuwania. Świadome korzystanie z energii to nie tylko ochrona środowiska, ale również oszczędność dla naszego portfela. Mamy nadzieję, że wyłączenie oświetlenia fasady Atrium Molo będzie bodźcem dla mieszkańców Szczecina i okolic do przystąpienia do akcji, a także krokiem w kierunku oszczędzania energii każdego dnia – mówi Agnieszka Wasyłenko z CH Atrium Molo.
„Godzina dla Ziemi” w Atrium Molo odbędzie się 26 marca o godzinie 20.30.
Więcej informacji na stronie: www.atrium-molo.pl oraz na profilu Facebook Atrium Molo.

Akcje promocyjne oraz nagrody, które zdobywają klienta i napędzają sprzedaż. Jak zdobyć serca konsumentów? Najnowszy raport!

Od polowania na promocje, po zakupy w łazience: zaskakujące zwyczaje zakupowe Polaków w badaniu Dni Wiosennych Okazji Amazon.pl

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.