Komunikaty PR

Jak Polacy przygotowują się do Dnia Mamy?

2021-05-24  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Dworzyńska
PR Calling

Czerska 8/10
00-732 Warszawa
katarzyna.dworzynska|prcalling.pl| |katarzyna.dworzynska|prcalling.pl
+48501001377
https://www.prcalling.com

Jak Polacy przygotowują się do Dnia Mamy?

Analiza DevaGroup

 

Początek wiosny to czas, w którym rozpoczynamy poszukiwania prezentów na Dzień Mamy. Wyniki analizy DevaGroup wskazują, że rokrocznie przygotowania do tego święta zaczynamy z wyprzedzeniem. Według Polaków, upominki, które sprawią mamom największą radość to niedrogie prezenty wykonane odręcznie: słodkości, albumy i kartki z życzeniami. Pandemia wpłynęła na ograniczenie budżetu prezentowego, który przeznaczamy dla naszych najbliższych – zarówno w tym, jak i w zeszłym roku największą popularnością w internecie cieszą się prezenty do 50 zł.

 

Pandemia uniemożliwiła spędzanie Świąt Wielkanocnych w gronie najbliższych nam osób. Podczas wiosennego miesiąca zaostrzono wiele obostrzeń związanych z przemieszczaniem się, a takie działania pokrzyżowały nasze plany co do spotkań z najbliższymi. Z uwagi na ograniczenie aktywności kulturowych czy rozrywkowych, Polacy byli zmuszeni do szukania alternatywnych form spędzania czasu ze swoimi mamami. W maju 2020 roku wyszukiwaliśmy hasła „pomysły na dzień matki” oraz „co zrobić na dzień mamy”, które wpisaliśmy w wyszukiwarkę 4 400 razy. W internecie, zarówno w okresie kwiecień-maj 2020, jak i kwiecień 2021, spośród haseł związanych z kosztem prezentu, największym zainteresowaniem cieszyła się fraza „prezent do 50 zł”. Własnoręczne przygotowanie upominków spotyka się z dużym zainteresowaniem wśród Polaków i sprawia, że internet staje się źródłem prezentowych inspiracji.

 

Plany prezentowe zaczynamy z początkiem wiosny

Polacy już od pierwszych ciepłych dni sprawdzają internet w poszukiwaniu prezentów na Dzień Mamy. Przeniesienie aktywności zakupowej do rzeczywistości online, spowodowało wzmożone zainteresowanie produktami w sklepach internetowych. Wiedząc o mniejszej dostępności asortymentu, dłuższym czasie oczekiwania na artykuły oraz wyższej cenie towarów zawierających koszt wysyłki, Polacy już od wczesnej wiosny planowali wydatki prezentowe. W kwietniu 2021 roku, hasło „prezent na dzień mamy” wpisaliśmy w wyszukiwarkę 43 300 razy, a fraza „prezent na dzień matki” pojawiła się 9 900 razy. Analitycy DevaGroup wskazują również, że w okresie styczeń-kwiecień 2021 hasło „prezenty dla mamy” pojawiło się w internecie 126 400 razy. Patrząc na ubiegłoroczne, majowe wyniki – „prezent na dzień mamy” było wyszukiwane 301 000, a hasło „prezent na dzień matki” wpisaliśmy w internet 368 000 razy. Oznacza to, że mimo internetowego researchu, który przeprowadzamy na dwa miesiące przed 26 maja, wciąż najintensywniej poszukujemy prezentów na 2-3 tygodnie przed Dniem Mamy. Hasło „prezent dla mamy szybko” pojawiło się w wyszukiwarce 1 900 razy w maju zeszłego roku.  Na poszukiwanie upominków na ostatnią chwilę mogły mieć wpływ spersonalizowane promocje, które często pojawiały się w sklepach internetowych z okazji 26 maja.

 

Prezenty, które przynoszą największą radość

W 2020 roku hasła związane z Dniem Mamy, które cieszyły się największą popularnością, dotyczyły kwiatów i czekoladek. Ograniczenia związane z przemieszczaniem się sprawiły, że te prezenty zamawialiśmy za pomocą internetu, z możliwością dostawy i bezpośrednio do osoby obdarowywanej. „Czekoladki na dzień mamy” pojawiły się 2 900 razy w interencie, a „jaki kwiat na dzień mamy” zostało wpisane w wyszukiwarkę 1 900 razy. Jednak w tym roku, popularne hasła, które pojawiały się w świecie online w okresie Dnia Matki to frazy związane z prezentami własnoręcznymi np. „ciasteczka na dzień mamy” (+366,66% r/r), czy „ciasto na dzień mamy” (+133,33% r/r). Dodatkowo stałym zainteresowaniem cieszą się kartki i życzenia, które dodajemy do prezentów. Hasła „kartka na dzień mamy” (+47,72% r/r), „życzenia na dzień mamy” (+50% r/r) oraz „życzenia na dzień matki” (+69% r/r) cieszyły się większym zainteresowaniem w kwietniu tego roku niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej. Możliwość spotkań twarzą w twarz sprawiła, że powoli powracamy do normalności i sami wręczamy naszym mamom przygotowane przez nas upominki. 

 

Coraz częściej stawiamy na oryginalność

Pragniemy, aby nasze prezenty były oryginalne i zostały zapamiętane przez najbliższych. W zeszłym roku, w okresie Dnia Matki, hasło „oryginalne prezenty na dzień matki” wyszukaliśmy 14 800 razy. Jedną z większych wartości są dla nas podarki stworzone odręcznie, które możemy spersonalizować za pomocą własnej pracy. Coraz więcej sklepów wprowadza również do swoich usług możliwość dedykowania prezentu. W 2020 roku hasło „jaki grawer na dzień matki” cieszyło się rosnącym zainteresowaniem. Personalizacja za pomocą inicjałów, daty czy sentencji staje się coraz bardziej popularna wśród prezentów o niższej cenie i przestaje być usługą przeznaczoną tylko dla ekskluzywnych przedmiotów. 

 

--

Przedstawione dane pochodzą z analizy, przeprowadzonej przez DevaGroup, wyników wyszukiwania słów kluczowych związanych z Dniem Mamy w Google za rok 2019, 2020 i okres styczeń-kwiecień 2021, a także danych z Google Trends.

 

--

DevaGroup – należy do elitarnego grona najstarszych i najlepszych agencji SEM w Polsce. W branży od 2005 roku, posiada setki zadowolonych Klientów, doskonałe referencje oraz liczne nagrody i wyróżnienia. Specjalizuje się w marketingu w wyszukiwarkach (SEM): pozycjonowaniu (SEO) i Google Ads, a także w zaawansowanym mierzeniu wyników kampanii internetowych za pomocą Google Analytics. DevaGroup organizuje stałe szkolenia z marketingu internetowego, aby przekazywać wszechstronną wiedzę i umiejętności praktyczne. Ponadto od 2016 roku jest organizatorem semKRK, czyli wyjątkowej, krakowskiej konferencji dla specjalistów SEO i SEM, agencji marketingu internetowego, branży e-commerce oraz właścicieli biznesów. DevaGroup posiada prestiżowy status Google Premier Partner.

 

Więcej informacji o DevaGroup można znaleźć pod adresem: www.devagroup.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zakupy Galeria Wileńska zaprasza na kolejną odsłonę EkoWileńskiej! Biuro prasowe
2024-04-18 | 13:20

Galeria Wileńska zaprasza na kolejną odsłonę EkoWileńskiej!

EkoWileńska to wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza Galerii Wileńskiej. W tym roku, w dniach 19-20 kwietnia w specjalnie wyznaczonej strefie przed centrum handlowym, na
Zakupy Rękodzieło i regionalne przysmaki w Atrium Biała
2024-04-18 | 12:23

Rękodzieło i regionalne przysmaki w Atrium Biała

Już od rana Atrium Biała zapełniło się kolorowymi stoiskami z różnymi rękodzielniczymi wyrobami i  pięknymi artykułami. Od dzisiaj do soboty w białostockim centrum handlowym
Zakupy „Drzewko za surowce wtórne” - eko akcja w Atrium Biała
2024-04-16 | 17:20

„Drzewko za surowce wtórne” - eko akcja w Atrium Biała

  Świętuj Dzień Ziemi z Atrium Biała! Najbliższa sobota, 20 kwietnia, w białostockiej galerii upłynie pod hasłem dbania o środowisko. W ramach Światowego Dnia Ziemi tego dnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Prawie 60 proc. Polaków podejmowało próby odchudzania. U większości efekty były krótkotrwałe i powodowały problemy zdrowotne

Trzech na pięciu Polaków ma za sobą próby odchudzania, a w tej grupie więcej jest kobiet – wynika z raportu Centrum Respo. Odchudzamy się z różnym skutkiem, najczęściej osiągamy efekty, ale okazują się one krótkotrwałe. Może o tym świadczyć informacja, że 54 proc. odchudzających się Polaków w ostatnich pięciu latach podchodziło do diety między dwa a pięć razy, a co 10. nawet częściej. Jak podkreślają autorzy raportu, to, że wielu Polaków się odchudza, nie jest niczym niepokojącym, ale jest kilka czynników, które czynią kulturę dietetyczną toksyczną. Jednym z nich jest wczesny wiek rozpoczynania odchudzania, ale też negatywne skutki diet, również dla zdrowia psychicznego.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

Muzyka

Luna: Trochę podupadłam na zdrowiu i mój głos nie działa tak, jak bym chciała. Czuję się bezradna i bezsilna

Przed wyjazdem na Konkurs Eurowizji reprezentantka Polski nie ukrywa, że boryka się z problemami zdrowotnymi, a bezradność i zwątpienie mieszają się z nadzieją i chęcią pokonania swoich słabości. By jak najlepiej zadbać o swoje struny głosowe, na jakiś czas zrezygnowała z koncertów. Teraz robi wszystko, by jej głos wrócił do formy i by mogła godnie się zaprezentować na scenie w Malmö.