Kiermasz sztuki i rękodzieła rusza w Blue City!
Od środy 11 września do soboty 14 września na poziomie -1 Blue City (przy fontannie) kilkunastu lokalnych wystawców zaprezentuje wyjątkowe ubrania, biżuterię, kosmetyki i artykuły wyposażenia wnętrz. Wszystkie dostępne przedmioty powstały w rzemieślniczy sposób.
Jesień puka do drzwi, zatem na klientów czekają dzianinowe, dziergane ubrania, otulające szale, rękawiczki czy torby z motywami obrazów. Fanów miejskiego stylu na pewno porwą autorskie projekty odzieży, w tym tej streetwearowej. Relaksowi sprzyjać będą ręcznie robione mydła – pojedyncze i w zestawach oraz kule do kąpieli. Warto też odwiedzić stoiska z biżuterią. Niepowtarzalne projekty z m.in. szlachetnymi i półszlachetnymi kamieniami oraz wykonane z drewna zostały przygotowane z myślą o Paniach i Panach. Wśród stoisk będzie można znaleźć również biżuterię – słodką... Domowe wnętrza warto uzupełnić o dostępną na kiermaszu ceramikę stołową i użytkową, przedmioty ze stali chirurgicznej oraz obrazy, także nietypowe, wykonane z dzianiny. Na pewno nikt nie wyjdzie zawiedziony!
Zapraszamy!
Uwolnij swojego wewnętrznego botanika z nowym zestawem LEGO® Ideas Ogród botanic
Prezent po polsku – konwenanse i uprzedzenia. Czego nie wypada?
15. Urodziny Salonu Pierre Cardin w Galerii Sfera w Bielsku-Białej. Wyjątkowa Ce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.