Kultowe targi Slow Weekend #Prezenty powracają na PGE Narodowy
Przed nami wyjątkowa, jubileuszowa edycja targów Slow Weekend, która odbędzie się już 7-8 grudnia na PGE Narodowym! To doskonała okazja, by znaleźć niepowtarzalne prezenty tworzone w duchu slow i zanurzyć się w świątecznej atmosferze. Co czeka odwiedzających na miejscu? Ponad 200 polskich marek – od rękodzieła, kosmetyków, oryginalnych akcesoriów, przez modę vintage, aż po warsztaty, strefę slow food i mnóstwo atrakcji.
Slow Weekend to jedne z największych targów w Polsce organizowanych w duchu slow life. Od dekady przyciągają tysiące miłośników unikalnych produktów oraz świadomego podejścia do zakupów. Co roku blisko 12 tysięcy gości odwiedza stoiska wypełnione asortymentem od lokalnych producentów, autorskich marek i rzemieślników. Oferują oni alternatywę dla masowej produkcji – ręcznie wykonane wyroby, odzież szytą w małych seriach, kosmetyki o naturalnym składzie, akcesoria, dekoracje, a także zdrową żywność.
– Od 10 lat promujemy ideę świadomych zakupów i celebracji wyjątkowych prezentów. Stawiamy na rzeczy tworzone z troską o jakość – unikalne i niebanalne. W świątecznej atmosferze największą radość sprawia obdarowywanie upominkami, które wyróżniają się niepowtarzalnym charakterem – są starannie wykonane, mają duszę i odzwierciedlają pasję twórców. To właśnie takie, pełne uroku prezenty sprawiają, że święta stają się jeszcze bardziej magiczne – mówi Iza Miłosz, współorganizatorka targów Slow Weekend.
Jubileuszowa edycja łączy wszystko, co najlepsze z wydarzeń organizowanych przez Grupę Slow: Jestem Slow, Jestem Vintage oraz Jestem Organic. To trzy strefy tematyczne, każda oferująca bogaty wybór atrakcji dla odwiedzających w każdym wieku. W strefie Jestem Slow będzie można odkryć ponad 100 marek autorskich oraz wziąć udział w warsztatach szycia na maszynie – wspólnie wykonane rzeczy zostaną przekazane na wsparcie wybranej organizacji społecznej. Strefa Jestem Vintage zgromadzi 50 butików z modą vintage i starannie wyselekcjonowanymi perełkami, czyli wszystkim, czego może zapragnąć serce entuzjasty oryginalnego designu. Odbędą się tam również warsztaty z upcyclingu – czyli przerabiania starych ubrań, aby nadać im nowe życie – i naprawy obuwia. Nie zabraknie także stoisk Ambasadorów Jestem Vintage, którzy zaprezentują swoje unikalne kolekcje – egzemplarze wybrane z ich prywatnych szaf. Miłośnicy naturalnych i ekologicznych kosmetyków, produktów organicznych oraz domowych wyrobów spożywczych doskonale odnajdą się w strefie Jestem Organic, gdzie czekać będą darmowe porady wellness oraz możliwość skorzystania z krótkich sesji masażu.
Marki, które robią różnicę
Podczas grudniowej edycji targów po raz pierwszy zostaną wręczone Slow Certyfikaty – nagrody dla marek, które tworzą w nurcie świadomej konsumpcji. Wyróżnienia przyznane będą w trzech kategoriach: Slow, Vintage i Organic, za wyjątkowe podejście do jakości, autentyczności oraz troski o środowisko. Ich celem jest ułatwienie konsumentom wyboru produktów tworzonych w zrównoważony sposób, spełniających najwyższe standardy.
– Targi Slow Weekend już od dekady przyciągają osoby, które szukają niepowtarzalnych produktów tworzonych z pasją. Jubileuszowa edycja to wyjątkowy moment, by uhonorować marki, które najlepiej wcielają w życie wartości Slow – w tym troskę o środowisko i świadome podejście do produkcji. Slow Certyfikat jest wyróżnieniem, które pomoże konsumentom odnaleźć godnych zaufania wystawców i dokonywać przemyślanych, lepszych wyborów – mówi Iza Miłosz, współorganizatorka targów Slow Weekend.
Jubileuszowa edycja targów Slow Weekend to idealny moment, by znaleźć niebanalne prezenty, spędzić czas w kreatywnej atmosferze i poczuć świąteczną magię w duchu slow. To świetna okazja, by wybierać lepsze prezenty – wyjątkowe, tworzone z dbałością i prawdziwą pasją, które uczynią te święta szczególnymi.
Slow Weekend #Prezenty
Data: 7-8 grudnia 2024 r.
Miejsce: PGE Narodowy, Warszawa
Godziny otwarcia:
Sobota: 11:00–19:00
Niedziela: 11:00–19:00
Wstęp: 15 zł (dzieci do 12 lat wstęp bezpłatny). Bilety dostępne na eBilet.pl.
Więcej informacji: www.jestemslow.pl
www.instagram.com/jestemslow
www.facebook.com/jestemslow
* Grupa Slow powstała w lutym 2014 roku. Od początku działalności skupiona jest na aktywnej promocji trendu „slow”, który definiuje jako lokalne, zdrowe i mądre podejście do konsumpcji. Jest organizatorem wydarzeń pod szyldem Jestem Slow – obecnie największych imprez promujących polskie marki autorskie. Pierwsza edycja (pod nazwą Slow Fashion) odbyła w kwietniu 2014 r. w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich. Kolejne zorganizowano na PGE Narodowym, we wrocławskiej Hali Stulecia, w Halach Soho Factory, Mińska 65 oraz Centrum Praskim Koneser. Poza realizacją Jestem Slow, w 2021 roku Grupa uruchomiła nowy projekt, skupiający pasjonatów produktów z drugiej ręki, czyli Jestem Vintage. Wydarzenia odbywają się cyklicznie, co miesiąc w Elektrowni Powiśle w Warszawie.

MediaMarkt i bp łączą siły: Za zakupy w MediaMarkt dostajesz bon na paliwo lub kawę

Burgerowy fenomen nie zwalnia – ponad 30% wzrostu zamówień burgerów w aplikacji Glovo

Aloha w dostawie! Lilo i Stich wracają – a z nimi na fali poké bowle
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.