Letni Jarmark Rękodzieła w Atrium Kasztanowa
Lato to czas wielu ciekawych wydarzeń odbywających się w naszym mieście. Należy do nich letni Jarmark Rękodzieła, zaplanowany w Atrium Kasztanowa w dniach 19 - 20 lipca. Podczas kiermaszu wystawcy zaprezentują szeroką gamę rzeczy wykonanych własnoręcznie, począwszy od eleganckiej biżuterii, poprzez świece zapachowe czy szydełkowe ozdoby, a na wyrobach ceramicznych kończąc. To doskonała okazja do obejrzenia i zakupu wyjątkowych przedmiotów czy pamiątek. Dodatkowo w sobotę chętni będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach handmade.
Jarmarki rękodzieła to cykliczna impreza, organizowana w wybrane weekendy przez Atrium Kasztanowa. Najbliższy odbędzie się w okresie wakacyjnym – 19 i 20 lipca. Udział w nim zapowiedziało wielu wystawców, twórców ludowych oraz rzemieślników z Piły i okolic. Na stoiskach pojawią się ręcznie wytwarzane świece sojowe i zapachowe, bukiety ze sztucznych kwiatów, figurki z gipsu ceramicznego i różnego rodzaju ozdoby gipsowe oraz wyroby ceramiczne. Nie zabraknie stanowisk z biżuterią z koralików oraz z kamieni naturalnych i syntetycznych, a także stoisk z haftem, rękodziełem szydełkowym, makramami, ozdobami z mchu czy z suszonych kwiatów oraz z innymi artykułami wykonanymi ręcznie z pasją.
W drugim dniu jarmarku (20 lipca) chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach handmade. Podczas nich uczestnicy, używając swojej wyobraźni, tworzyć będą różne stworki i przytulanki z niepotrzebnych materiałów – skarpetek, rajstop, rękawiczek. Zajęcia odbędą się w godzinach 12.00-17.00. Warsztaty mają formułę otwartą, udział w nich jest bezpłatny.
Jarmark Rękodzieła to impreza promująca lokalne rękodzieło i zapewniająca szeroki wybór osobom szukającym niecodziennych przedmiotów. To także ważna atrakcja dla turystów odwiedzających urokliwą Piłę w okresie wakacyjnym.
Letni Jarmark Rękodzieła odbędzie się w Atrium Kasztanowa 19-20 czerwca br. w godzinach 10.00 – 20.00.
Więcej informacji na stronie: www.atrium-kasztanowa.pl i na profilu www.facebook.com/AtriumKasztanowa.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

Akcje promocyjne oraz nagrody, które zdobywają klienta i napędzają sprzedaż. Jak zdobyć serca konsumentów? Najnowszy raport!

Od polowania na promocje, po zakupy w łazience: zaskakujące zwyczaje zakupowe Polaków w badaniu Dni Wiosennych Okazji Amazon.pl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.