Letni Jarmark Rękodzieła w Atrium Kasztanowa
Lato to czas wielu ciekawych wydarzeń odbywających się w naszym mieście. Należy do nich letni Jarmark Rękodzieła, zaplanowany w Atrium Kasztanowa w dniach 19 - 20 lipca. Podczas kiermaszu wystawcy zaprezentują szeroką gamę rzeczy wykonanych własnoręcznie, począwszy od eleganckiej biżuterii, poprzez świece zapachowe czy szydełkowe ozdoby, a na wyrobach ceramicznych kończąc. To doskonała okazja do obejrzenia i zakupu wyjątkowych przedmiotów czy pamiątek. Dodatkowo w sobotę chętni będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach handmade.
Jarmarki rękodzieła to cykliczna impreza, organizowana w wybrane weekendy przez Atrium Kasztanowa. Najbliższy odbędzie się w okresie wakacyjnym – 19 i 20 lipca. Udział w nim zapowiedziało wielu wystawców, twórców ludowych oraz rzemieślników z Piły i okolic. Na stoiskach pojawią się ręcznie wytwarzane świece sojowe i zapachowe, bukiety ze sztucznych kwiatów, figurki z gipsu ceramicznego i różnego rodzaju ozdoby gipsowe oraz wyroby ceramiczne. Nie zabraknie stanowisk z biżuterią z koralików oraz z kamieni naturalnych i syntetycznych, a także stoisk z haftem, rękodziełem szydełkowym, makramami, ozdobami z mchu czy z suszonych kwiatów oraz z innymi artykułami wykonanymi ręcznie z pasją.
W drugim dniu jarmarku (20 lipca) chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach handmade. Podczas nich uczestnicy, używając swojej wyobraźni, tworzyć będą różne stworki i przytulanki z niepotrzebnych materiałów – skarpetek, rajstop, rękawiczek. Zajęcia odbędą się w godzinach 12.00-17.00. Warsztaty mają formułę otwartą, udział w nich jest bezpłatny.
Jarmark Rękodzieła to impreza promująca lokalne rękodzieło i zapewniająca szeroki wybór osobom szukającym niecodziennych przedmiotów. To także ważna atrakcja dla turystów odwiedzających urokliwą Piłę w okresie wakacyjnym.
Letni Jarmark Rękodzieła odbędzie się w Atrium Kasztanowa 19-20 czerwca br. w godzinach 10.00 – 20.00.
Więcej informacji na stronie: www.atrium-kasztanowa.pl i na profilu www.facebook.com/AtriumKasztanowa.
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.