Komunikaty PR

Letni Jarmark Rękodzieła w Atrium Kasztanowa

2024-07-11  |  17:10
Biuro prasowe

Lato to czas wielu ciekawych wydarzeń odbywających się w naszym mieście. Należy do nich letni Jarmark Rękodzieła, zaplanowany w Atrium Kasztanowa w dniach 19 - 20 lipca. Podczas kiermaszu wystawcy zaprezentują szeroką gamę rzeczy wykonanych własnoręcznie, począwszy od eleganckiej biżuterii, poprzez świece zapachowe czy szydełkowe ozdoby, a na wyrobach ceramicznych kończąc. To doskonała okazja do obejrzenia i zakupu wyjątkowych przedmiotów czy pamiątek. Dodatkowo w sobotę chętni będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach handmade.

 

Jarmarki rękodzieła to cykliczna impreza, organizowana w wybrane weekendy przez Atrium Kasztanowa. Najbliższy odbędzie się w okresie wakacyjnym – 19 i 20 lipca. Udział w nim zapowiedziało wielu wystawców, twórców ludowych oraz rzemieślników z Piły i okolic. Na stoiskach pojawią się ręcznie wytwarzane świece sojowe i zapachowe, bukiety ze sztucznych kwiatów, figurki z gipsu ceramicznego i różnego rodzaju ozdoby gipsowe oraz wyroby ceramiczne. Nie zabraknie stanowisk z biżuterią z koralików oraz z kamieni naturalnych i syntetycznych, a także stoisk z haftem, rękodziełem szydełkowym, makramami, ozdobami z mchu czy z suszonych kwiatów oraz z innymi artykułami wykonanymi ręcznie z pasją.

 

W drugim dniu jarmarku (20 lipca) chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach handmade. Podczas nich uczestnicy, używając swojej wyobraźni, tworzyć będą różne stworki i przytulanki z niepotrzebnych materiałów – skarpetek, rajstop, rękawiczek. Zajęcia odbędą się w godzinach 12.00-17.00. Warsztaty mają formułę otwartą, udział w nich jest bezpłatny. 

 

Jarmark Rękodzieła to impreza promująca lokalne rękodzieło i zapewniająca szeroki wybór osobom szukającym niecodziennych przedmiotów. To także ważna atrakcja dla turystów odwiedzających urokliwą Piłę w okresie wakacyjnym.

 

Letni Jarmark Rękodzieła odbędzie się w Atrium Kasztanowa 19-20 czerwca br. w godzinach 10.00 – 20.00.

 

Więcej informacji na stronie: www.atrium-kasztanowa.pl i na profilu www.facebook.com/AtriumKasztanowa.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zakupy Uwolnij swojego wewnętrznego botanika z nowym zestawem LEGO® Ideas Ogród botanic Biuro prasowe
2024-11-04 | 12:00

Uwolnij swojego wewnętrznego botanika z nowym zestawem LEGO® Ideas Ogród botanic

Entuzjaści botaniki oraz fani LEGO mogą teraz zanurzyć się w uspokajającym pięknie ogrodu botanicznego w stylu wiktoriańskim. Ten zestaw składający się z 3792 elementów pozwala
Zakupy Prezent po polsku – konwenanse i uprzedzenia. Czego nie wypada?
2024-10-25 | 14:03

Prezent po polsku – konwenanse i uprzedzenia. Czego nie wypada?

Choć tradycyjne upominki wciąż cieszą się dużą popularnością, coraz częściej na listach prezentowych pojawiają się nowe kategorie. Opcje niematerialne, takie jak karty podarunkowe czy
Zakupy 15. Urodziny Salonu Pierre Cardin w Galerii Sfera w Bielsku-Białej. Wyjątkowa Ce
2024-10-24 | 16:05

15. Urodziny Salonu Pierre Cardin w Galerii Sfera w Bielsku-Białej. Wyjątkowa Ce

Już od 15 lat Salon Pierre Cardin w Galerii Sfera przy ul. Mostowej 5 w Bielsku-Białej dostarcza swoim klientom eleganckie, wyrafinowane stylizacje. Teraz nadszedł czas, by świętować ten

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.