Luty pełen barw i smaków w Porcie Łódź

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Port Łódź w pierwszej połowie lutego organizuje dla klientów dwie edycje jarmarków. Od najbliższego czwartku do soboty włącznie Centrum zaprasza na Jarmark Sztuki, natomiast w kolejnym tygodniu przez pięć dni (od wtorku do soboty) klienci będą mogli skorzystać z oferty producentów zdrowej i nieprzetworzonej żywności podczas Jarmarku Produktów Regionalnych.
Stoiska z biżuterią, metaloplastyką, wyrobami góralskimi, a także pełne kolorów rękodzieło prosto z Meksyku – takie m. in. cuda będzie można zakupić podczas drugiej edycji Jarmarku Sztuki, nowego cyklicznego wydarzenia odbywającego się w Porcie Łódź. Artyści pojawią się w Centrum w czwartek 3 lutego w Atrium (obok sklepu IKEA), a ich stoiska z rękodziełem będzie można odwiedzać do soboty 5 lutego w godzinach 10:00 – 21:00. Co jeszcze zaprezentują wystawcy? Będą etniczne ubrania z Tybetu, koszulki i ubrania z motywem fantasy oraz pluszowe zabawki, poduszki i obrusy. Nie zabraknie też stoiska z różnymi rodzajami herbat.
Z kolei od 8 do 12 lutego (wtorek – sobota) w Porcie Łódź gościć będzie znany i lubiany przez klientów Jarmark Produktów Regionalnych. To na tym właśnie wydarzeniu można zakupić regionalne wyroby prosto od producentów. Będzie pyszne pieczywo wypiekane na tradycyjnym zakwasie, ser koryciński, a także suszone owoce, miody i różnorodne przyprawy. Jarmark odbędzie się w pobliżu sklepu Media Markt, wystawcy zapraszają klientów każdego dnia wydarzenia w godzinach otwarcia Centrum, od 10:00 do 21:00.

Od polowania na promocje, po zakupy w łazience: zaskakujące zwyczaje zakupowe Polaków w badaniu Dni Wiosennych Okazji Amazon.pl

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.