Na co zwracać uwagę wybierając produkty do higieny jamy ustnej przyjazne środowi
SIMEDIA
Czapli 57
02-703 Warszawa
k.cichocka|simedia.pl| |k.cichocka|simedia.pl
664049000
simedia.pl
Kupowanie artykułów wyprodukowanych w sposób przyjazny dla środowiska, to wyzwanie, które podejmuje coraz więcej osób. Świadomość dotycząca dbałości o nasze otoczenie stopniowo się zwiększa. Jeśli chcemy prowadzić życie zgodne z zasadami eco-friendly, powinniśmy wybierać produkty przyjazne środowisku. Istnieją pewne kwestie, na które warto zwrócić uwagę w procesie zakupowym. Przedstawiamy kilka z nich:
1.Opakowania
Wybieraj produkty dostępne w ekologicznych opakowaniach, nadających się do łatwej utylizacji lub odzyskania. Przykładem mogą być nowe pasty do zębów z linii ELGYDIUM BIO od Pierre Fabre. Zapakowano je w innowacyjne, ekologicznie zaprojektowane opakowania typu doypack. To wygodne woreczki, z których łatwo wycisnąć pastę i wykorzystać ją aż do końca. Zawierają one o 48% mniej plastiku niż standardowa tuba pasty do zębów. Oznacza to szacunkową oszczędność 52 ton dwutlenku węgla rocznie.
2. Skład
Staraj się wybierać produkty zawierające naturalne składniki, w szczególności składniki organiczne oraz roślinne. Unikaj produktów z dodatkami sztucznymi i substancjami chemicznymi. W przypadku past do zębów warto wybierać takie, w których większość składników jest pochodzenia naturalnego. Oznaczenie na paście COSMOS ORGANIC gwarantuje, że co najmniej 95% składników to substancje organiczne. Takie kryterium spełniają pasty ELGYDIUM BIO oraz inne pasty marki Elgydium.
3. Recykling
Wybieraj produkty, które nadają się do recyklingu, a ich produkcja generuje jak najmniej odpadów. Przykłady? Topłyny do płukania jamy ustnej Eludril czy szczoteczka ELGYDIUM Style. Wyprodukowano ją z surowców z recyklingu oraz nadających się do ponownego przetworzenia w procesie odzyskania i ponownego wykorzystania odpadów. Co więcej, jej włosie wykonano z włókien w 100% pochodzenia roślinnego na bazie oleju rycynowego.
4.Certyfikaty
Sprawdzaj certyfikaty ekologiczne, takie jak eko-label, potwierdzające, że produkt jest przyjazny dla środowiska. W przypadku grupy marek z rodziny Pierre Fabre, takich jak Elgydium, czy Eludril, mamy pewność, że uprawy ekologiczne Pierre Fabre są zarządzane przez gospodarstwo z certyfikacją High Environmental Value. Uprawy o powierzchni ponad 180 hektarów gruntów należące do spółki zależnej Pierre Fabre na Madagaskarze, a także Ranopiso Arboretum, mają certyfikację Ecocert – „uprawy ekologiczne”. Także wspomniana wcześniej norma COSMOS ORGANIC świadczy o naturalnym składzie produktu.
Pamiętaj, że zwracanie uwagi na pochodzenie produktów, sposób ich wytwarzania oraz wybieranie tych przyjaznych środowisku, to krok w dobrym kierunku. Dzięki temu przyczyniamy się do ochrony naszej planety i poprawy jakości życia dla przyszłych pokoleń.
Produkty Pierre Fabre Oral Care marki Elgydium i Eludril dostępne są w aptekach i wybranych gabinetach stomatologicznych.
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Psychologia
Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne
Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.
Problemy społeczne
Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia
Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.