Komunikaty PR

Niezwykłe kadry Jakubowskiej w gdańskim centrum ¬– wystawa fotografii

2021-07-01  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.

Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl

Fotografia przyrodnicza z roku na rok cieszy się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem – przykładem jest najnowsza wystawa prezentowana w przestrzeni Centrum Handlowego Osowa, którą można oglądać do 31 lipca br. Zdjęcia Anny Jakubowskiej uwypuklają piękno natury uchwycone z lotu ptaka. Prace artystki prezentują malowniczy teren doliny rzeki Nidy.

 

Pejzaże, które zachwycają

 

Do 31 lipca w CH Osowa prezentowana jest wystawa fotografii Anny Jakubowskiej nosząca tytuł „W UNIESIENIU”. Na ekspozycję składają się prace z przedstawieniami niezwykłych form barwnych pejzaży o szczególnej estetyce. Emocje autorki widać w obrazowaniu krajobrazu, który zapiera dech w piersiach, zachęcając do podziwiana każdej fotografii w najmniejszych detalach.

 

 ­– Wystawa jest kontynuacją moich zainteresowań krajobrazowych znanych z wystaw indywidualnych: POLA MALOWANE, POLA MALOWANE II, POLA MALOWANE III, oraz POLA MALOWANE - ZA MIEDZĄ realizowanych w latach 2011-2017. Tym razem postanowiłam zaprezentować swoje   prace związane   z fotografią pól i łąk wykonanych wyłącznie z motolotni – tłumaczy artystka. 

 

Magiczne Ponidzie

 

Dolina rzeki Nidy to jeden z najbogatszych pod względem przyrodniczym obszarów Europy. Ten zaciszny region położony jest w południowej części województwa świętokrzyskiego. Zdjęcia Jakubowskiej w pełni oddają magiczny klimat tego miejsca. Pola układają się jak fale na morzu, kolory ziemi i roślin uprawnych mienią się w promieniach słońca, tworząc trójwymiarowy obraz. Uroku dodaje krajobrazowi poranna mgła rozpływająca się niczym cienka pierzynka. 

 

Zdjęcia „malowane” promieniami porannego słońca, wpływają na wyobraźnię widza, prowadząc do odkrywania najpiękniejszej doliny rzeki Nidy. – Tytuł  W UNIESIENIU  odnosi się nie tylko do fotografii z lotu ptaka ale także do stanu mojego ducha kiedy odrywam się od ziemi. Wtedy lepiej ją widzę…– mówi Jakubowska.

 

O autorce

 

ANNA JAKUBOWSKA – fotografią artystyczną zajęła się w 2005 roku. Od tego czasu brała udział w około 180 międzynarodowych oraz ogólnopolskich wystawach pokonkursowych, zdobyła około 90 nagród, medali i wyróżnień. Wystawiała też swoje prace na 35 wystawach zbiorowych przede wszystkim z Gdańskim Towarzystwem Fotograficznym, którego jest członkiem od 2010 r. 

W ciągu ostatnich 10 lat zrealizowała 14 wystaw indywidualnych prezentowanych na 37 ekspozycjach w Rzymie, Gdańsku, Sopocie,Bydgoszczy, Toruniu, Iławie, Elblągu, Bytowie i Jastrzębiu Zdroju.  

 

Kilkadziesiąt jej prac znajduje się w kolekcjach prywatnych i muzealnych w kraju i za granicą. W 2012 roku ukazał się drukiem album fotograficzny CMENTARZE POMORZA, który jest efektem trzyletniej autorskiej współpracy z mężem Krzysztofem oraz przyznanych na ten projekt dwóch stypendiów twórczych: Województwa Pomorskiego i Miasta Gdańska.

 

W 2014 roku powtórnie otrzymała stypendium twórcze Marszałka Województwa Pomorskiego na realizację wystawy pod tytułem RDZA, która prezentowana była w 2014 w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, a następnie w 2015 na Uniwersytecie Papieskim Urbaniana w Rzymie. W roku 2016 po raz trzeci otrzymała stypendium twórcze Województwa Pomorskiego na realizację wystawy POLA MALOWANE-ZA MIEDZĄ., a w 2020 roku na przygotowanie 15 wystawy indywidualnej TAJEMNICZA OLIWA.

 

www.annajakubowska.com

 

Wstęp bezpłatny

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zakupy Rusza akcja MediaMarkt „Pomaganie jest cool. Kupując, pomagasz!” Biuro prasowe
2021-09-20 | 08:00

Rusza akcja MediaMarkt „Pomaganie jest cool. Kupując, pomagasz!”

Takiej akcji jeszcze nie było! MediaMarkt zachęca klientów swoich sklepów stacjonarnych do aktywności fizycznej i pomocy potrzebującym dzieciom. Wystarczy zrobić zakupy za
Zakupy W Magnolia Park otworzył się nowy salon optyczny
2021-09-17 | 11:00

W Magnolia Park otworzył się nowy salon optyczny

Zbadasz wzrok w gabinecie okulistycznym i dobierzesz oprawy korekcyjne, okulary przeciwsłoneczne i soczewki. W Magnolia Park od dziś działa nowy salon optyczny Family Optic. To marka należąca
Zakupy PODKREŚL SWÓJ STYL, STAWIAJĄC NA ORYGINALNOŚĆ! TY WYBIERASZ!
2021-09-17 | 10:30

PODKREŚL SWÓJ STYL, STAWIAJĄC NA ORYGINALNOŚĆ! TY WYBIERASZ!

W jesiennej odsłonie Kazar Studio znajdziemy całą gamę modeli na najmodniejszej, grubej podeszwie, botki oraz kozaki na oryginalnych, niewysokich obcasach i na nowoczesnym, architektonicznym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kampania „Masz Wybór”

Media

Muzyka

Zespół Kombii: Wielu naszych fanów twierdzi, że „5” to nasz najlepszy album. Jesteśmy dumni z tego krążka i nic byśmy na nim nie zmienili

Po pięciu latach przerwy, na początku września, zespół Kombii zaprezentował fanom swoją płytę zatytułowaną „5”. Pracę nad nią znacznie opóźniła pandemia, jednak na taki efekt warto było czekać nieco dłużej. Waldemar Tkaczyk i Grzegorz Skawiński zaprosili do projektu dwóch producentów, co zaowocowało dwiema odsłonami brzmienia. Jedna część ewidentnie nawiązuje do lat 80. i jest mocno elektroniczna, a druga – bardziej gitarowa, pop-rockowa. Muzycy przekonują, że swobodnie poruszają się w obu stylach, dlatego ten eksperyment uważają za jak najbardziej udany.

Konsument

Polacy postrzegają podgrzewacze tytoniu jako zamiennik papierosa. Sięgają po nie, bo nie chcą zrywać z nałogiem [DEPESZA]

Podgrzewacze tytoniu są dla palaczy w Polsce najbliższym substytutem tradycyjnych papierosów – wynika z badania Maison & Partners dla Federacji Konsumentów. Wpływa na to podobny wygląd paczki z wkładami, ich zapach i smak tytoniu. Badani konsumenci, którzy sięgają po podgrzewacze, na ogół nie zamierzają definitywnie rozstawać się z nałogiem, ale szukają mniej szkodliwego zastępnika dla klasycznego „dymka”. Częściej to e-papierosy są traktowane jako pierwszy krok do całkowitego rzucenia palenia.