Komunikaty PR

Nowa opcja bezpiecznego odbioru paczek kurierskich. Dowiedz się, na czym polega

2020-03-27  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

GLS wprowadza odbiór paczek kurierskich za pomocą kodu PIN. Klienci tej firmy zyskują kolejne rozwiązanie pozwalające doręczyć przesyłkę bez podpisu. Opcja jest już dostępna.

 

Jak działa odbiór za pomocą PIN-u? Nadawca, wypełniając etykietę adresową przesyłki, podaje numer telefonu odbiorcy (jest to warunek konieczny), następnie otrzymuje od GLS wiadomość SMS z 4-cyfrowym kodem. Przy odbiorze przesyłki wystarczy podać PIN kurierowi, dzięki temu nie trzeba składać podpisu, a kontakt z kurierem będzie ograniczony do minimum. GLS udostępnia to rozwiązanie w ramach usługi InfoCourierService.

To duże ułatwienie i usprawnienie dla klientów. Zyskuje na znaczeniu zwłaszcza teraz, w związku z wyjątkową sytuacją. W trosce o bezpieczeństwo klientów, kurierów i pracowników, systematycznie wdrażamy odpowiednie procedury, rozwiązania i środki ostrożności – mówi Małgorzata Markowska, marketing manager GLS Poland.

Firma zachęca również do wybierania opcji doręczenia przesyłek w tzw. bezpieczne miejsce. Dzięki temu przy odbiorze przesyłki również nie ma konieczności składania podpisu na skanerze. Z tej opcji można skorzystać w ramach istniejącej usługi FlexDeliveryService, umożliwiającej przekierowanie paczki. Jak dokładnie to zrobić? W przypadku tej usługi ważne jest przede wszystkim to, by nadawca podał adres e-mail odbiorcy. Zaraz po nadaniu przesyłki adresat otrzymuje od GLS wiadomość mailową z linkiem, w który wystarczy kliknąć, aby następnie z rozwijanej listy wybrać opcję „Zgoda na pozostawienie bez podpisu”. Warto wskazać miejsce zabezpieczone przed dostępem osób trzecich lub np. deszczem.

Odbiorca powinien to zrobić, zanim przesyłka zostanie przekazana do doręczenia. Jednak jeśli paczka jest już w drodze do adresata, nadal istnieje możliwość bezpiecznej dostawy. Wystarczy skontaktować się z kurierem i ustalić z nim szczegóły – dodaje Małgorzata Markowska.

 

Odbiór i dostawa: teraz najlepiej bez kontaktu

W związku z sytuacją epidemiologiczną, firma kurierska GLS Poland opracowała zestaw rekomendacji dla nadawców i odbiorców paczek.

Nadawcom GLS proponuje, aby umożliwić kurierom odbiór paczek z jednego, wyznaczonego w tym celu miejsca. Podobnie – jedno, wyznaczone miejsce – jest rozwiązaniem rekomendowanym w przypadku dostaw do biurowców lub magazynów. W przypadku dostaw do odbiorców prywatnych firma zaleca odbieranie paczek od kuriera w drzwiach przed mieszkaniem lub domem.

Zgodnie z zaleceniami instytucji sanitarnych ograniczanie kontaktów jest w tej chwili kwestią priorytetową. Dlatego naszym celem nadrzędnym jest aktualnie to, aby kurierzy kontaktowali się z jak najmniejszą liczbą osób podczas doręczenia lub odbioru paczek. Istotne jest także, by skrócić pobyt kuriera do niezbędnego minimum – wyjaśnia Małgorzata Markowska. 

Firma przypomina także, by ograniczać bezpośredni kontakt, witając się bez podawania rąk. Rekomenduje również, by nie przekazywać sobie skanerów, długopisów i innych przedmiotów. Kurierzy otrzymali szczegółowe wytyczne dotyczące ochrony przed zakażeniem koronawirusem i innymi infekcjami. Zostali również wyposażeni w środki ochrony bezpośredniej, w tym służące do dezynfekcji (są na bieżąco dostarczane i uzupełniane również w filiach GLS).

 

https://gls-group.eu/PL/pl/home

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zakupy Uwolnij swojego wewnętrznego botanika z nowym zestawem LEGO® Ideas Ogród botanic Biuro prasowe
2024-11-04 | 12:00

Uwolnij swojego wewnętrznego botanika z nowym zestawem LEGO® Ideas Ogród botanic

Entuzjaści botaniki oraz fani LEGO mogą teraz zanurzyć się w uspokajającym pięknie ogrodu botanicznego w stylu wiktoriańskim. Ten zestaw składający się z 3792 elementów pozwala
Zakupy Prezent po polsku – konwenanse i uprzedzenia. Czego nie wypada?
2024-10-25 | 14:03

Prezent po polsku – konwenanse i uprzedzenia. Czego nie wypada?

Choć tradycyjne upominki wciąż cieszą się dużą popularnością, coraz częściej na listach prezentowych pojawiają się nowe kategorie. Opcje niematerialne, takie jak karty podarunkowe czy
Zakupy 15. Urodziny Salonu Pierre Cardin w Galerii Sfera w Bielsku-Białej. Wyjątkowa Ce
2024-10-24 | 16:05

15. Urodziny Salonu Pierre Cardin w Galerii Sfera w Bielsku-Białej. Wyjątkowa Ce

Już od 15 lat Salon Pierre Cardin w Galerii Sfera przy ul. Mostowej 5 w Bielsku-Białej dostarcza swoim klientom eleganckie, wyrafinowane stylizacje. Teraz nadszedł czas, by świętować ten

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.