Komunikaty PR

O czym nie możesz zapomnieć w sklepie przed Świętami?

2020-12-16  |  11:00

Tegoroczne Święta spędzimy nieco inaczej, często w mniejszym gronie niż zazwyczaj. Nie zmienia to jednak faktu, że chcemy się do nich dokładnie przygotować. Obecnie więcej czasu spędzamy w domu, sprzątamy i dekorujemy mieszkania, kompletujemy prezenty, komponujemy wigilijne potrawy. Wszystko po to, by stworzyć tę niepowtarzalną atmosferę budowaną tradycją, którą pamiętamy od najwcześniejszych lat dzieciństwa, kojarzącą nam się wyłącznie z Bożym Narodzeniem.

By nie wpaść w przedświąteczną panikę, najlepiej postawić na dobrą organizację, czyli planowanie. Niezawodna będzie lista rzeczy do kupienia oraz do zrobienia, koniecznie rozłożonych w czasie. Im wcześniej zaczniemy przygotowania, tym będą mniej chaotyczne. Podpowiadamy co można zgromadzić z wyprzedzeniem oraz co zawsze warto mieć w lodówce przed Świętami.

Nabiał i tłuszcze do pieczenia

Na zakupy spożywcze najlepiej udać się z kartką, na której zapiszemy tylko potrzebne produkty. To pozwoli nam ograniczyć kompulsywne zakupy, ponieważ sięgając po listę łatwiej będzie nam ograniczyć zbędne wydatki i uniknąć bałaganu w koszyku. Świąteczna atmosfera nierozerwalnie kojarzy się z zapachem wypiekanych w domu ciast i deserów. Dlatego na przedświątecznej liście na pewno nie może zabraknąć tłuszczów, takich jak masła, śmietany i śmietanki czy ser mascarpone. W tego rodzaju produkty można zaopatrzyć się wcześniej. Znakomicie sprawdzą się opakowania o większej pojemności, które pozwalają dokonać zakupu raz na dłuższy czas, a także zaoszczędzić miejsce w lodówce. Na sklepowych półkach dostępne są śmietanki, które dzięki praktycznym opakowaniom z nakrętką są nie tylko łatwe do przechowywania, ale także wygodne w użyciu (np. Łaciate). Na wigilijnym stole pojawia się wiele dań z dodatkiem lub na bazie nabiału, dlatego niewykorzystane w całości do ciasta śmietanki i śmietany, sprawdzą się między innymi jako dodatek do świątecznego barszczu lub śledzi. Wszyscy ci, którzy przygotowują różnorodne potrawy dla całej rodziny, na pewno docenią uniwersalne w zastosowaniu produkty.

Must have – masło do świątecznych pierniczków

W tym wyjątkowym czasie w naszych domach nie może zabraknąć tradycyjnego masła. Ze statystyk wynika, że przed Świętami Bożego Narodzenia kupujemy nawet o 70% więcej masła w porównaniu do pozostałego okresu w roku. Dobrym pomysłem jest kupienie jednego większego opakowania, co na pewno zaoszczędzi nam kosztów. W sklepach można znaleźć masła w formie tradycyjnej osełki występujące w dużych gramaturach, jak np. Łaciate osełka 500 g. Będziemy go potrzebować piekąc chociażby świąteczne kruche pierniczki. Ciasteczka te znakomicie sprawdzą się również jako ozdoba na choinkę. Wystarczy przed włożeniem ich do piekarnika zrobić w cieście dziurkę do zawieszki.

Składniki:

  • 500 g mąki pszennej
  • 2 jajka
  • 100 g masła extra Łaciate osełka
  • 200 g cukru pudru
  • 20 g miodu
  • łyżeczka sody oczyszczonej
  • cynamon (według uznania)

Lukier:

  • 200 g cukru pudru
  • 5-6 łyżek wody

Przygotowanie: Do miski wsypujemy mąkę, dokładamy masło, a następnie dorzucamy sodę oczyszczoną, cukier puder i cynamon. Wszystkie składniki energicznie mieszamy. Po dokładnym połączeniu rozkładamy ciasto na blacie i siekamy nożem. Układamy je tak, by w środku zostało puste miejsce. W powstałą dziurę wlewamy miód i ubite wcześniej jajka. Wyrabiamy ciasto, a następnie rozwałkowujemy je na grubość ok. 2-3 mm.

Z gotowego ciasta wykrawamy wzorki foremkami. Blachę do pieczenia wykładamy papierem. Ciasteczka układamy obok siebie, zachowując odstęp. Pieczemy w piekarniku przez 10 minut w temperaturze 180 stopni℃.

W tym czasie możemy przygotować lukier. Do cukru pudru dodajemy stopniowo wodę i ucieramy aż uzyskamy gładką masę. Pierniczki dekorujemy według uznania. Możemy użyć także gotowych pisaków.

Więcej kulinarnych inspiracji i przepisów, nie tylko na świąteczne potrawy, znajduje się na stronie najlepszewkuchni.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zakupy Kreatywny weekend z zajęciami z upcyklingu w Blue City Biuro prasowe
2024-06-28 | 15:12

Kreatywny weekend z zajęciami z upcyklingu w Blue City

W najbliższy weekend - 29 i 30 czerwca - przestrzeń przy fontannie na poziomie -1 zamieni się w strefę kreatywnych zajęć dla starszych dzieci i wszystkich dorosłych. Pod okiem
Zakupy Kolejny nowy najemca w Blue City. Gratka dla fanów technologii i designu
2024-06-27 | 09:11

Kolejny nowy najemca w Blue City. Gratka dla fanów technologii i designu

Niespełna dwa tygodnie po otwarciu butiku RP Store na klientów Blue City czeka kolejna nowość - sklep hiszpańskiej marki Kamalion, pełen nowoczesnych akcesoriów
Zakupy Znamy najnowszy portret klientek Pepco
2024-06-26 | 17:00

Znamy najnowszy portret klientek Pepco

Od Portugalii, przez Polskę aż po Estonię to wykształcona, pracująca, mama, dla której najważniejsze są niskie ceny. Każdego miesiąca w sklepach Pepco klienci realizują ponad

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.