Od 4 grudnia w Polsce dostępna limitowana edycja smartfona Infinix NOTE 30 VIP
Już 4 grudnia do sprzedaży w Polsce trafi ograniczona liczba smartfonów Infinix z limitowanej edycja NOTE 30 VIP Racing Edition w sugerowanej cenie 1899 zł. Smartfon powstał we współpracy z centrum projektowym Designworks należącym do grupy BMW.
Wygląd smartfona nawiązuje do estetyki wyścigów samochodowych - m.in. tylna obudowa jest ozdobiona tłoczeniem we wzór małych trójkątów, przypominającym kierownice aut wyścigowych. Ten antypoślizgowy materiał zwiększa przyczepność i zapewnia bardziej stabilny chwyt telefonu.
W Infinix NOTE 30 VIP Racing Edition zastosowano także przełomową technologię 3D Lighting Leather, łączącą klasyczną, skórzaną obudowę z trójkolorowymi diodami LED. Działanie podświetlenia jest zsynchronizowane z wybranymi powiadomieniami telefonu.
Dedykowana nakładka na system i Magic Ring
Do elementów wyścigowych w Infinix NOTE 30 VIP Racing Edition nawiązuje również wygląd specjalnej nakładki na system operacyjny, zharmonizowany z kolorami podświetlenia obudowy. W smartfonie zastosowano także funkcję Magic Ring, która pozwala na lepszą obsługę smartfona i łatwiejszy dostęp do informacji systemowych dzięki dynamicznym efektom powiadomień.
Ograniczona liczba sztuk NOTE 30 VIP Racing Edition jest dostępna w sugerowanej cenie 1899 zł w autoryzowanym sklepie InfinixStore oraz w wybranych sieciach handlowych. Jest sprzedawany w zestawie z ładowarką przewodową 68 W i ładowarką bezprzewodową 15 W, kablem zasilającym, szkłem ochronnym na ekran, słuchawkami oraz przeźroczystym etui.
Smartfon, tak samo jak wersja podstawowa, jest wyposażony w technologię All-Round FastCharge z szybkim ładowaniem przewodowym 68 W i bezprzewodowym nawet do 50 W oraz funkcją ładowania zwrotnego - zarówno przewodowego, jak i bezprzewodowego. Wyposażony jest w duży ekran 6.67” AMOLED z odświeżaniem 120 Hz, aparat główny 108 Mpx oraz aparatem do selfie 32 Mpx z przednią lampą błyskową. Obsługuje technologię 5G i posiada moduł NFC.
Specyfikacja:
NOTE 30 VIP Racing Edition | - Technologia 3D Lighting Leather - Materiał przeciwpoślizgowy - Błyskawiczne ładowanie przewodowe 68 W - Bezprzewodowe ładowanie nawet do 50 W - Podwójne głośniki z dźwiękiem od JBL - Wyświetlacz AMOLED 120Hz 6,67’’ - Pamięć 12/256 GB RAM z możliwością rozszerzenia do 2 TB - Główny aparat 108 Mpx z lampą błyskową - Aparat do selfie 32 Mpx z podwójną lampą błyskową - Bateria 5000 mAh - Procesor MediaTek Dimensity 8050 z obsługą sieci 5G - USB-C - System operacyjny XOS 13 na bazie Android 13 - NFC - Sprzedawany w zestawie z ładowarką przewodową 68 W i ładowarką bezprzewodową 15 W, kablem zasilającym, szkłem ochronnym na ekran, słuchawkami oraz przeźroczystym etui. |
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Wyjątkowe obrączki ślubne - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze
Świąteczne zakupy Polaków – gdzie kupujemy i jak płacimy?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.