Komunikaty PR

Podróż po Kraju Kwitnącej Wiśni – wystawa „Niezmiennie Japonia”

2021-09-06  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.

Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl

Wystawa „Niezmiennie Japonia” to druga część projektu „Tryptyk japoński”, składającego się z wystaw, których wspólnym tematem jest Kraj Kwitnącej Wiśni. Projekt składa się z wybranych fotografii Agnieszki Kmieciak i Jacka M. Kozłowskiego, zrobionych podczas podróży autorów do tego niezwykłego kraju. Wystawę będzie można oglądać do 30 października w Centrum Handlowym Osowa.

 

Fotografia jako medium

 

Wystawa po raz pierwszy została zaprezentowana we wrześniu 2020 roku w Galerii Przy Kozach, Służewskiego Domu Kultury w Warszawie. Odwiedził ją Ambasador Japonii oraz wielu gości ze świata kultury. Następnie w lutym i marcu 2021 roku fotografie znalazły się w Gdańsku w Galerii Sztuki Nowy Warzywniak w Oliwskim Ratuszu Kultury.

 

Autorzy wystawy to Agnieszka Kmieciak i Jacek M. Kozłowski. Artyści wielokrotnie podróżowali po Japonii, pozostając pod jej niezwykłym urokiem. Oboje łączą pasje podróży z fotografią, która towarzyszy im od lat. Prezentowane na wystawie fotografie powstały w różnych miejscach w Japonii. Założeniem autorów było pokazanie własnych odczuć związanych z odwiedzanymi miejscami i spotykanymi ludźmi. Traktują fotografię jako medium, poprzez które mogą wyrażać swój sposób postrzegania i dzielić się nim z innymi.

 

Sztuka dalekowschodnia

 

Inspiracji szukają w detalach świątyń, przyrodzie, spotykanych ludziach, w rozmowach, milczącej medytacji czy zgiełku ulicy. Intensywne barwy chramów oraz kojąca soczysta zieleń ogrodów przykuwają uwagę, pobudza zmysły, zatrzymuje i zostaje zapisana w kadrze. Ludzie – ci znani od lat albo nieznajomi, mijani na ulicy – bywają uchwyceni w jednym momencie. Powstałe fotografie to przejaw wrażliwości ich twórców. 

 

Fotografie Agnieszki to ekspresja soczystych barw i ruchu istniejącego nawet w pozornym zatrzymaniu. Każde zdjęcie to osobna historia napotkanych zdarzeń. Obrazy Jacka są monochromatyczne, często fragmentaryczne, raczej statyczne, refleksyjne.

 

Patrząc na obraz mnicha trzymającego miskę żebraczą, czy dach świątyni wyłaniający się zza drzew, możemy nie tylko zobaczyć, ale i poczuć klimat tych niezwykłych chwil i miejsc.

Wiele prezentowanych prac powstało w obszarach odległych od szlaków turystycznych, często w prywatnych przestrzeniach, niedostępnych dla ciekawskich.

 

O autorach:

 

Agnieszka Kmieciak – gdańszczanka z urodzenia i wyboru, miłośniczka fotografii oraz kultury
i tradycji Japonii, którą pasjonuje się i odwiedza od 2005 r. Polonistka z wykształcenia, joginka z powołania. Spiritus movens Fuji-san Ośrodka Edukacji Prozdrowotnej w Gdańsku.

 

Jacek M. Kozłowski – urodzony i przez większość życia związany z Warszawą, od kilku lat mieszka w Gdańsku. Fotografią pasjonuje się od kilkudziesięciu lat. Spotkania z wybitnymi fotografami i twórcami – Edwardem Hartwigiem, Witoldem Dederko, Zofią Nasierowską czy Andrzejem Strumiłło stały się inspiracją i motywacją do własnych poszukiwań fotograficznych. Od 1995 r. odbywa regularne wyprawy do Japonii, podczas których przy pomocy fotografii zapisuje swoje subiektywne odczucia i emocje związane z tym krajem. Obserwuje ludzi, obyczaje, przyrodę, krajobrazy i architekturę. Jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, Sopockiego Klubu Fotograficznego, założycielem Agencji Fotograficznej Elite.

 

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Więcej informacji: www.chosowa.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zakupy Kreatywny weekend z zajęciami z upcyklingu w Blue City Biuro prasowe
2024-06-28 | 15:12

Kreatywny weekend z zajęciami z upcyklingu w Blue City

W najbliższy weekend - 29 i 30 czerwca - przestrzeń przy fontannie na poziomie -1 zamieni się w strefę kreatywnych zajęć dla starszych dzieci i wszystkich dorosłych. Pod okiem
Zakupy Kolejny nowy najemca w Blue City. Gratka dla fanów technologii i designu
2024-06-27 | 09:11

Kolejny nowy najemca w Blue City. Gratka dla fanów technologii i designu

Niespełna dwa tygodnie po otwarciu butiku RP Store na klientów Blue City czeka kolejna nowość - sklep hiszpańskiej marki Kamalion, pełen nowoczesnych akcesoriów
Zakupy Znamy najnowszy portret klientek Pepco
2024-06-26 | 17:00

Znamy najnowszy portret klientek Pepco

Od Portugalii, przez Polskę aż po Estonię to wykształcona, pracująca, mama, dla której najważniejsze są niskie ceny. Każdego miesiąca w sklepach Pepco klienci realizują ponad

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.