Komunikaty PR

Prezentowe szaleństwo, czyli czego możemy spodziewać się pod choinką?

2021-12-21  |  09:00
Biuro prasowe

Jak co roku wielu z nas z utęsknieniem wyczekuje świątecznych prezentów, jednocześnie szuka najlepszych okazji, aby sprezentować coś wyjątkowego dla swoich najbliższych. Z roku na rok wzrasta popularność robienia zakupów przez internet. Jak pokazuje raport „E-commerce w Polsce 2021” stworzony przez Gemius, w związku z okresem pandemicznym 30 proc. respondentów kupuje w sieci więcej produktów, a 33 proc. częściej realizuje zakupy przez internet. Dla 13 proc. badanych internet stał się kanałem pierwszego wyboru przy poszukiwaniu różnych produktów. To kolejny rok ze wzrostem liczby kupujących.

Co w tym roku przyniesie nam Mikołaj?

Harry Potter, Wiedźmin, a może książki Kinga? Stawiamy na literaturę! „Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy” – mawiał Cyceron. Nie bez przyczyny więc przykładem idealnego prezentu często okazuje się coś do czytania. Co warto odnotować, coraz więcej z nas zaczyna czytać książki. Jak wynika z opracowania „Stan czytelnictwa w Polsce w 2020 roku”, 42 proc. respondentów zadeklarowało, że przeczytało w całości lub fragmencie co najmniej jedną książkę w ciągu 12 miesięcy poprzedzających badanie. To najlepszy wynik od ponad 6 lat. Przeczytanie 7 i więcej książek potwierdziło w ubiegłym roku 10 proc. badanych.

Co jest na książkowej liście must have? Wśród najpopularniejszych pozycji wyszukiwanych w serwisie OLX znajdują się powieści o Harrym Potterze oraz cykl książek z sagi o Wiedźminie. Przekrój jest jednak naprawdę spory – z jednej strony popularna jest powieść „Diuna”, a z drugiej tuż obok niej „Dziewczyny z Dubaju”. Na czele rankingu znajdują się pozycje znanego Stephena Kinga.

Na prezenty ze szczególną uwagą wyczekują oczywiście dzieci. Jak pokazują statystyki, w ostatnim, przedświątecznym okresie wśród literatury dziecięcej w serwisie OLX widać większe zainteresowanie. Najpopularniejszą frazą stały po prostu „książki dla dzieci” – czyli najpierw szukamy bardzo ogólnie, aby potem dobrać coś konkretnego z szerokiej gamy produktów.

TOP 10 najpopularniejszych pozycji książkowych dla dzieci w OLX:

  • seria „Pucio”
  • seria „Kicia kocia”
  • „Święty Mikołaj. I ty możesz mu pomóc”
  • „Dzieci z Bullerbyn”
  • „Mikołajek”
  • seria „Akademia mądrego dziecka”
  • seria „Mały chłopiec”
  • seria książek o Neli, małej reporterce
  • „Kubuś Puchatek”
  • „Sposób na elfa”

Muzyka ponad wszystko!

Lubicie śpiewać i tańczyć do rytmu piosenek ulubionych wykonawców? Czy wiedzą o tym Wasi bliscy? Jeśli tak, możecie spodziewać się muzycznego prezentu. Muzyka w preferencjach zakupowych na święta jest naprawdę wysoko!

Dane OLX pokazują, że coraz popularniejsze jest sprezentowanie płyty winylowej znanego wykonawcy, które najwyraźniej wracają do łask i przeżywają swój renesans. Winyle mają swój niebywały urok, są nierzadko fantastycznie wydane i dlatego liczba kolekcjonerów rośnie. Wśród popularnych artystów i zespołów, których winyle są najczęściej poszukiwane przez użytkowników OLX, znajdują się m.in. Kazik Staszewski, Depeche Mode, Queen, Pink Floyd.

Część z nas poszukuje także gramofonów. Z kolei kasety audio nieodłącznie kojarzą się z latami 90. i między innymi rozwojem hip-hopu – nie dziwi więc wysokie miejsce na liście poszukiwań kaset Liroya.  „Scoobiedoo ya” na kasecie jak za dawnych lat? A dlaczego nie!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zakupy Kreatywny weekend z zajęciami z upcyklingu w Blue City Biuro prasowe
2024-06-28 | 15:12

Kreatywny weekend z zajęciami z upcyklingu w Blue City

W najbliższy weekend - 29 i 30 czerwca - przestrzeń przy fontannie na poziomie -1 zamieni się w strefę kreatywnych zajęć dla starszych dzieci i wszystkich dorosłych. Pod okiem
Zakupy Kolejny nowy najemca w Blue City. Gratka dla fanów technologii i designu
2024-06-27 | 09:11

Kolejny nowy najemca w Blue City. Gratka dla fanów technologii i designu

Niespełna dwa tygodnie po otwarciu butiku RP Store na klientów Blue City czeka kolejna nowość - sklep hiszpańskiej marki Kamalion, pełen nowoczesnych akcesoriów
Zakupy Znamy najnowszy portret klientek Pepco
2024-06-26 | 17:00

Znamy najnowszy portret klientek Pepco

Od Portugalii, przez Polskę aż po Estonię to wykształcona, pracująca, mama, dla której najważniejsze są niskie ceny. Każdego miesiąca w sklepach Pepco klienci realizują ponad

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.