Projekt „Ciszej” – czyli nowe rozwiązania w Porcie Łódź

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Port Łódź, mając na uwadze dobro i komfort wszystkich swoich klientów, z radością ogłasza wprowadzenie innowacyjnego projektu “Ciszej”. Projekt ten został stworzony, aby wspierać osoby, dla których zakupy w dynamicznym środowisku centrum handlowego mogą stanowić wyzwanie. Do dyspozycji odwiedzających są wyciszające słuchawki oraz Strefa Ciszy. Projekt „Ciszej” jest realizowany we współpracy z Fundacją AutismTeam.
Zakupy w ciszy i spokoju
W ramach nowego projektu Port Łódź udostępnia swoim klientom słuchawki wyciszające, które można wypożyczyć bezpłatnie przy głównym wejściu do centrum, w Punkcie Informacyjnym. Słuchawki, dostępne w wersjach dla dzieci i dorosłych, pozwolą zrobić spokojne zakupy przy minimalizacji zewnętrznych bodźców. Proces wypożyczenia jest prosty i wygodny – wystarczy zdjąć słuchawki z wieszaka, nałożyć jednorazowe osłonki i cieszyć się zakupami w ciszy. Po zakończeniu wizyty, należy zdjąć ochronny materiał, nauszniki zdezynfekować i odwiesić słuchawki dla kolejnych użytkowników.
Oaza spokoju w centrum handlowym
Strefa Ciszy, zlokalizowana w Sali Ruda Pabianicka, to wyjątkowe miejsce, które stanowi enklawę spokoju w sercu tętniącego życiem centrum handlowego. Przestrzeń ta oferuje odizolowanie od zgiełku i pośpiechu, dając możliwość odetchnięcia w ciszy. Wyposażona w komfortowe fotele akustyczne i pufy sako, strefa ta zapewnia warunki do regeneracji sił. Przestrzeń ta została dodatkowo wzbogacona o indywidualne miejsca odpoczynku,. Delikatne, przyciemnione oświetlenie oraz naturalne światło dzienne tworzą atmosferę sprzyjającą relaksowi.
Strefa jest dostępna dla każdego, kto poszukuje chwili wytchnienia, w tym dla osób neuroatypowych i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Dostępna jest w godzinach otwarcia Portu Łódź. Pamiętać należy, że strefa ta nie jest miejscem do rozmów, zabawy dla dzieci czy przechowywania bagażu, lecz azylem, w którym można na chwilę zatrzymać się i odpocząć w ciszy i spokoju.
Neuroróżnorodność – różnorodność w funkcjonowaniu mózgu
Projekt “Ciszej” wpisuje się w szersze zrozumienie neuroróżnorodności, czyli różnorodności w funkcjonowaniu mózgu i sposobie przetwarzania informacji. Neuroróżnorodność obejmuje szeroki zakres różnic w myśleniu, percepcji, zachowaniach i reakcjach emocjonalnych, co autorzy projektu uznają za ważny aspekt w tworzeniu przestrzeni przyjaznej dla wszystkich klientów.
Port Łódź jest zaangażowany w tworzenie miejsca, które jest dostępne i komfortowe dla wszystkich. Projekt “Ciszej” to kolejny krok w realizacji tej misji. Łódzkie centrum zaprasza do skorzystania z nowych rozwiązań i doświadczenia zakupów w atmosferze spokoju i komfortu.

Akcje promocyjne oraz nagrody, które zdobywają klienta i napędzają sprzedaż. Jak zdobyć serca konsumentów? Najnowszy raport!

Od polowania na promocje, po zakupy w łazience: zaskakujące zwyczaje zakupowe Polaków w badaniu Dni Wiosennych Okazji Amazon.pl

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.