Przed nami 2. edycja „Wymień lub Podaruj” w Galerii Bronowice
Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
WYMIEŃ
Nie wiesz co zrobić ze starymi ubraniami, których już nie nosisz? Zabawki, którymi bawiły się Twoje dzieci trafiły do kartonów, a książki w domowej biblioteczce pokryły sie kurzem? Przynieś je do Punktu Wymiany w Galerii Bronowice i zabierz w zamian wybrane przez siebie rzeczy. Akcja „Wymień lub Podaruj” opiera się na zasadach SWAP-u – wymiany używanych ubrań, akcesoriów, zabawek i roślin doniczkowych. Co ważne podczas eventu klienci będą mogli zabrać tyle rzeczy, ile przynieśli. Wydarzenie promuje ideę ekologicznego i ekonomicznego stylu życia.
JAK TO ZROBIĆ?
Wystarczy w dniach 18-19 listopada przynieść do Galerii Bronowice niepotrzebną już odzież, zabawki, książki czy rośliny. Wydarzenie odbędzie się w piątek w godz. 15:00-20:00, a także w sobotę w godz. 12:00-18:00 na parterze centrum handlowego. Za każdą przyniesioną rzecz otrzymamy żeton uprawniający do wymiany na inną, znajdującą się w przestrzeni stoisk wymiany. Pamiętajmy, żeby przyniesione rzeczy były czyste, niezniszczone - takie, które sami chętnie zabralibyśmy do domu.
PODARUJ
Galeria Bronowice poprzez akcję chce także wesprzeć najbardziej potrzebujących. Podczas wydarzenia będzie można zostawić niepotrzebne ubrania, a organizatorzy przekażą je na wybraną kampanię fundacji Ubrania Do Oddania, która przekaże 1 zł za zebrany kilogram tekstyliów na wybraną przez centrum handlowe zbiórkę.
To nie wszystko! Jeśli nie mamy nic na wymianę, można wejść do strefy wymiany przynosząc karmę, koce, zabawki dla zwierząt, a w zamian zabrać coś dla siebie. Przyniesione produkty zostaną przekazane Krakowskiemu Towarzystwu Opieki Nad Zwierzętami.
Dodatkowo, w dniach 7-16 listopada, Galeria Bronowice przygotowała też specjalny konkurs na Facebooku. Aby wziąć w nim udział, wystarczy wstawić w komentarzu pod postem konkursowym zdjęcie w stylizacji stworzonej z ubrań z drugiej ręki. Jury wybierze trzy najciekawsze stylówki i nagrodzi je kartami podarunkowymi.
Godziny akcji „Wymień lub Podaruj” w Galerii Bronowice
piątek 15:00-20:00
sobota 12:00-18:00
Punkt Wymiany znajduje się na poziomie 0, obok perfumerii Douglas.
Szczegóły i regulamin akcji dostępne są na: www.galeriabronowice.pl
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.