Regionalny Targ Smaków i Prezentów w Promenadzie!
Doskonała okazja dla łasuchów i poszukiwaczy niepowtarzalnych prezentów! 15 i 22 grudnia w warszawskim centrum handlowym Promenada odbędzie się świąteczna odsłona Regionalnego Targu Smaków i Prezentów. W programie wydarzenia wiele atrakcji, warsztatów i animacji!
Już w piątki 15 i 22 grudnia, centrum handlowe Promenada na warszawskiej Pradze Południe zaprasza miłośników regionalnej kuchni i łasuchów tęskniących za domowymi przysmakami na specjalne wydarzenie – Regionalny Targ Smaków i Prezentów. Między godziną 12.00 a 20.00 galerię wypełnią stoiska wystawców, oferujących nie tylko pyszne potrawy, ale również rękodzieło. To doskonała okazja do zrobienia ostatnich świątecznych zakupów.
Wydarzenie to także gratka dla osób, które wolą smakować niż gotować! 15 grudnia odwiedzający galerię marzący o prawdziwych, regionalnych potrawach na stole wigilijnym, będą mogli zamówić wybrane potrawy u wystawców i odebrać je 22 grudnia!
Na odwiedzających Promenadę 15 grudnia między 15.00 a 20.00 czeka także mnóstwo atrakcji, warsztatów i animacji!
Twórczynie Ludowe spod Ostrołęki, prowadzone przez Czesławę Kaczyńską w kostiumach ludowych wraz z widzami będą robiły fafernuchy, biśki i nowe latka, pokażą jak wykonać łańcuchy z bibułki, ozdoby choinkowe, anioły i wycinanki, a także opowiedzą o tradycji bożonarodzeniowej i Kurpiach. Trzy rodzaje warsztatów rękodzielniczych poprowadzą również członkinie Koła Gospodyń Wiejskich spod Łowicza.
Na targach nie zabraknie też organizacji kulturalnych! Muzeum w Wilanowie wykona pokaz świątecznych dań staropolskich, a Dom Kultury w Konstancinie i Muzeum Wycinanek zaprasza odwiedzających na specjalne warsztaty!
Lista wystawców i gości:
- Stowarzyszenie ,,Dla Naszej Wsi” z Wicia
- Stowarzyszenie Kobiet Kietlina
- Koło Gospodyń Wiejskich Budków-Mazurki
- Dekoracje ze sklejki i poduszki które usypiają – pracownia rękodzielnicza Kabuka
- Koło Gospodyń Wiejskich w Zaborowie, gmina Orońsko
- Koło Gospodyń Wiejskich Kadzidło koło Ostrołęki (twórczynie ludowe)
- Goszczyńskie Koło Gospodyń Wiejskich
- Michrowska Piwniczka – animacje i potrawy z żurawiną
- Dom Kultury w Konstancinie i Muzeum Wycinanki
- Frulove – owocowy trag, smakołyki z owoców
- Justyna Natur Way – naturalne, autorskie kosmetyki
- Pierogi domowe z Białej Podlaski
- Magiczne słoiki
- Miody, soki, przetwory od rolnika – Gospodarstwo Rolne Samol Michał
- Gajfka – naturalne soki domowe
- Potrawy domowe – Niebo w gębie
- Torty Karoli z Tarczyna – mazowieckie pierniki, ciasta i torty domowe
- Produkty regionalne – Słodki Grek
- Pasieka Symfonia
- Miody pitne i szprycery – the big fellow
- Wina – gospodarstwo sadownicze Jarosław Kuklewski
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.