Rękodzieło i regionalne przysmaki w Atrium Biała
Już od rana Atrium Biała zapełniło się kolorowymi stoiskami z różnymi rękodzielniczymi wyrobami i pięknymi artykułami. Od dzisiaj do soboty w białostockim centrum handlowym potrwa Jarmark Sztuki i Rękodzieła, a tydzień później, w dniach 24-28 kwietnia, odbywać się będzie w nim Jarmark Produktów Regionalnych. Przed odwiedzającymi galerię 8 dni uczty dla oczu i podniebienia, podczas których lokalni wystawcy prezentować będą regionalne produkty i przysmaki.
Kiermasze na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń organizowanych w Atrium Biała. Dlatego okres wiosenny nie może stanowić wyjątku od tego zwyczaju.
Na kwietniowym Jarmarku Sztuki i Rękodzieła, trwającym do soboty (20 kwietnia), rękodzielnicy i artyści zaprezentują na stoiskach swoje autorskie wyroby. Wśród nich znajdują się m.in.: FIKAcandles, Zapachowe świece sojowe, naturalne i ekologiczne, Pracownia Florystyczna Dorota Oniśko, Stoisko Smak Tradycji, Pani Orzeszkowa – przysmaki PRL (orzeszki i szyszki domowej roboty). Klienci galerii mają okazję zaopatrzyć się także w piękną ręcznie zdobioną ceramikę, biżuterię z kamieniami naturalnymi, sojowe świece i mnóstwo różnych wspaniałych wyrobów. Na straganach będzie można podziwiać rękodzieło, a także unikalne ozdoby, stanowiące doskonały prezent czy pamiątkę. W ogromie zaprezentowanych rzeczy na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, a przy okazji będzie mógł wesprzeć lokalnych rękodzielników i artystów.
Z kolei kilka dni później, w dniach 24-28 kwietnia odbędzie się Jarmark Produktów Regionalnych, na którym Atrium Biała gościć będzie małych producentów żywności i rękodzieła. Wśród produktów tradycyjnych znaleźć będzie można takie perełki, jak np. domowe chleby, sery i wędliny, chałwy, wypieki i ręcznie robione słodycze, miody, ale też ceramikę i wiele innych rzeczy. To będzie doskonała okazja do zakupu smakołyków i pysznych dodatków na majówkowe biesiadowanie.
Stoiska wystawowe rozlokowane są na środkowej rotundzie przy wejściu do galerii, od strony ulicy Miłosza i dostępne w godzinach otwarcia centrum, 9.00-21.00.
— Przez dwa najbliższe weekendy zapraszamy mieszkańców i klientów do odwiedzenia stoisk kiermaszowych i zapoznania się z ofertą lokalnych wytwórców. Od dzisiaj do soboty będzie można nabyć obrazy, dekoracje oraz wiele przedmiotów, wytworzonych w sposób nieprzemysłowy, ale za to z pasją. Z kolei w przyszłym tygodniu gościć będziemy w Atrium Biała producentów regionalnych przysmaków, którzy kierują swoją ofertę do osób poszukujących swojskich, tradycyjnych oraz często unikatowych produktów spożywczych. W międzyczasie warto też zajrzeć do ulubionych sklepów, gdyż w wielu z nich trwają atrakcyjne promocje i obniżki cenowe - mówi Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała.
Więcej informacji na stronie www.atrium-biala.pl oraz na profilu Fb: https://www.facebook.com/AtriumBiala.
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.