Świąteczny Jarmark Rękodzieła w Atrium Kasztanowa
Zawieszki na choinkę, kalendarze adwentowe, tradycyjne aniołki i srebrne gwiazdki, drewniane dekoracje, a także słodkie wypieki – to tylko niektóre z wyrobów, jakie będzie można podziwiać i zakupić podczas Jarmarku Rękodzieła w Atrium Kasztanowa. Na wydarzenie, które wprowadzi pilan w świąteczny nastrój, organizatorzy zapraszają w dniach 10-11 grudnia. W tym samym czasie w galerii odbywać się będą kreatywne warsztaty z robienia bożonarodzeniowych dekoracji. Zajęcia są bezpłatne, a udział w nich może wziąć każdy.
W okresie przedświątecznych przygotowań i zakupów, wizyty odwiedzającym Atrium Kasztanowa urozmaici wielobarwny, tradycyjny Jarmark Rękodzieła. Wśród regionalnych wyrobów, na kiermaszu będzie można znaleźć również piękne kolorowe ozdoby oraz pomysły na prezenty dla najbliższych.
Jarmark pojawi się w Atrium Kasztanowa w dniach 10-11 grudnia i dostępny będzie dla odwiedzających w godzinach 11.00-20.00. W tym czasie zaprezentują się na nim wystawcy m.in.:
- z rękodziełem (Pracownia Rękodzieła Anna Herbich, Rękodzieło artystyczne Kamila Wojtczak-Zych Pasmanteria Nowa, Centrum Halama Agnieszka Halama – Kwadraciaki, Guziczek, Angel Art)
- rzemiosłem artystycznym (Małgorzata Widawska Art Workshop Studio, Giwerart)
- barwnymi dekoracjami choinkowymi (Ilona Grundas Project Luna)
- ręcznie wykonanymi torbami (So Bag Karolina Sołtysiak)
- z ziołami i przetworami ziołowymi (Trafne ziółko)
- a także słodkimi świątecznymi wypiekami (Planeta Ciast).
Dodatkową atrakcją podczas weekendu (10 i 11 grudnia) będą warsztaty kreatywne, odbywające się w pobliżu CCC, w godzinach 12.00-17.00. Zajęcia podzielone będą na dwa bloki tematyczne – Eko-dekoracje do domu i na choinkę oraz Wieńce i wiszące dekoracje. Podczas nich uczestnicy samodzielnie wykonają piękne, oryginalne ozdoby świąteczne, które następnie zabiorą ze sobą do domu. W warsztatach może wziąć udział każdy - nie ma ograniczeń wiekowych.
- Jarmark Rękodzieła doskonale wpisuje się w atmosferę świąt. To wydarzenie, które dostarcza odwiedzającym, zarówno dzieciom, jak i dorosłym, wielu wrażeń. Podczas kiermaszu mieszkańcy Piły będą mogli zakupić nie tylko tradycyjne lokalne produkty, ale również oryginalne, ręcznie robione ozdoby. To także świetna okazja, by znaleźć wyjątkowe i niecodzienne prezenty pod choinkę. Wydarzeniu towarzyszyć będą także warsztaty świąteczne – do udziału w nich zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, którzy mają ochotę na kreatywne spędzenie czasu oraz wykonanie pięknych bożonarodzeniowych dekoracji – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.
Więcej informacji na stronie: https://atrium-kasztanowa.pl/.
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.