Świąteczny maraton w Jurajskiej trwa. Kolejne atrakcje już od 14 grudnia!
Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Świąteczny klimat na dobre zadomowił się w Galerii Jurajskiej. Centrum handlowe już lśni iluminacjami, a niedawno gościł w nim nietypowy, bo różowy święty Mikołaj. Teraz szykują się kolejne atrakcje bożonarodzeniowe, które umilą odliczanie czasu do Wigilii.
Już 14 grudnia, w godzinach od 12.00 do 18.00, Galeria Jurajska zaprasza najmłodszych na warsztaty świąteczne. To doskonała okazja, aby dzieci rozwijały swoje zdolności manualne i dowiedziały się więcej o rękodziele.
Pod okiem doświadczonych animatorów mali artyści stworzą unikalne dekoracje, które ozdobią ich domy i choinki. Szczególną atrakcją będzie tworzenie miniaturowych choinek zamkniętych w słoikach – w tej kreatywnej zabawie dzieci będą wspierane przez florystów. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.
– Przygotowane warsztaty to coś więcej niż tylko zabawa – podkreśla Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej. – Rozwijają one kreatywność, wprowadzają w świąteczny nastrój i uczą, jak własnoręcznie tworzyć niepowtarzalne dekoracje. To także świetny sposób na wspólne spędzenie czasu w gronie rówieśników – zachęca.
To jednak nie koniec atrakcji! Już od 16 do 23 grudnia Jurajska zamieni się w prawdziwe świąteczne miasteczko. Wszystko za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego, który na kilka dni wypełni przestrzeń galerii wyjątkową atmosferą.
Na odwiedzających czekać będzie kilkanaście stoisk pełnych pomysłów na świąteczne prezenty i dekoracje. Wśród nich znajdziemy unikalne upominki, takie jak: ręcznie wykonana biżuteria ze srebra i kamieni szlachetnych, wełniane czapki, szaliki i rękawiczki, świece zapachowe i sojowe, mydła, torby i kosmetyczki, wyroby z ceramiki, zabawki edukacyjne czy pluszowe misie.
Nie zabraknie też kulinarnych specjałów, które idealnie sprawdzą się na świątecznym stole, ale także jako prezent. W ofercie Jarmarku Bożonarodzeniowego znajdą się słodycze, miody i wyroby pszczelarskie, domowe przetwory czy tradycyjne góralskie sery.
Dla miłośników świątecznych dekoracji także coś przygotowano. Na stoiskach dostępne będą m.in. ręcznie robione ozdoby, w tym malowane, szklane bombki czy stroiki. Nie zabraknie także ciekawostek, w tym ozdób wycinanych laserowo oraz tradycyjnych dekoracji, takich jak obrusy, stroiki, łańcuchy, światełka czy gałązki świąteczne – wszystko, co pomoże stworzyć wyjątkową atmosferę w domu.
– Jarmark w Jurajskiej to miejsce, gdzie można znaleźć nietuzinkowe rzeczy, często wytwarzane w tradycyjny sposób, a przez to niepowtarzalne. Odwiedzając go, można kupić unikalny prezent, ale także zaopatrzyć się w produkty, które powinny znaleźć się na wigilijnym i świątecznym stole – mówi Anna Borecka i dodaje; – Robiąc zakupy na jarmarku, wspieramy także lokalny biznes. Wśród wystawców nie brakuje bowiem małych manufaktur, często rodzinnych, a także lokalnych twórców zajmujących się rękodziełem.
Wstęp na Jarmark Bożonarodzeniowy jest bezpłatny. Zakupy na nim można robić od godz. 10.00 do godz. 18.00.
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.