Targi Shop Local – lokalna moda na wyciągnięcie ręki
Shop Local to wydarzenie doskonale znane łódzkim fanom mody i rękodzieła. Na cyklicznych targach łodzianie mogą zaopatrzyć się w unikatowe projekty od lokalnych wystawców. Wydarzenie potrwa od 11 do 14 września.
Od najbliższej środy (11 września) łódzcy entuzjaści mody będą mogli wziąć udział w jesiennej edycji Shop Local, cyklicznych targów promujących lokalne firmy modowe, biżuteryjne i z akcesoriami do domu.
W rotundzie galerii handlowej Manufaktury pojawią się różnorodni wystawcy. Będą to: projektantka Kasia Kowalska, Antonella, Skład Materiału, NO LOGO FASHION, Piu Dresses, Lunedi, Morandi, Geometric Story, Bosa Club, Fieri czy Spider&Wolf, Mięta Desig, Trua.
Nie zabraknie też twórców unikatowej biżuterii: Kahiko, Whim, Amuletum, Kulka, Protect your aura, Stoned Biżuteria, Esemi i Naomi. Pojawią się też producenci świec, kosmetyków i oryginalnych grafik, które przyozdobią Wasze ściany: Soylo, Dziki Las, El Nino Cosmetics, Burakovvska, Ziołowe Pola.
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.