Teatralne zakończenie wakacji w Galerii Północnej - spektakl dla dzieci

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Dobiega końca letni sezon teatralny w Galerii Północnej. Na dzieci czeka jeszcze jeden spektakl, tym razem inspirowany słynną baśnią braci Grimm.
Czy Baba Jaga naprawdę była tak zła, jak się wszystkim wydaje? Już 31 sierpnia w Galerii Północnej w Warszawie będzie można zobaczyć spektakl teatralny dla dzieci oparty na baśni o Jasiu i Małgosi, spisanej ponad 200 lat temu.
Nowa odsłona tej znanej od pokoleń historii jest pełna empatii do bohaterów, tańca oraz postaci niczym wyjętych z gier komputerowych. O nietypową adaptację baśni braci Grimm pokusił się Teatr „Fabryka Kultury” z Katowic.
– Opowieść o rodzeństwie, chatce w lesie i Babie Jadze zna każdy. Niewielu jednak wie, że tę historię można interpretować na różne sposoby. Przygotowany spektakl ukazuje bohaterów w nowym, ciekawym świetle – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej. – Co więcej, twórcy spektaklu wypełnili go muzyką, tańcem, a także humorem i komiksową scenografią, przekładając całość na język i emocje bliskie najmłodszemu pokoleniu. Zapowiada się więc interesujące widowisko, które będzie angażować publiczność, chociażby do odgrywania ról – dodaje.
„Jaś i Małgosia” zamknie organizowany po raz pierwszy letni sezon teatralny w Galerii Północnej. Od początku wakacji najmłodsi widzowie mogli zobaczyć już trzy spektakle, w tym „Księżniczkę na ziarnku grochu” wg Jana Brzechwy, „Wielką przygodę piracką” oraz „Show warzywne”. Każde z tych widowisk zgromadziło setki dzieci.
– Cały cykl miał na celu umilić najmłodszym czas w wakacje oraz przybliżyć im teatr oraz popularne historie, tu podane w nowych interpretacjach. W ten sposób wiele dzieci mogło po raz pierwszy usiąść na widowni, poznać twórczość znanych autorów i zobaczyć prawdziwe przedstawienie, a także aktywnie uczestniczyć w nim, na przykład śpiewając piosenki – dodaje Barbara Andrzejewska.
Spektakl „Jaś i Małgosia” rozpocznie się o godz. 14:00. Wstęp jest bezpłatny. Scena ulokowana jest przy salonie Reseved. Przedstawienia przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 r.ż.
<div class="box" box-text="" page-description"="" style="margin-top: 45px; color: rgb(8, 18, 41); font-family: Poppins, sans-serif; font-size: 14px;">

MediaMarkt i bp łączą siły: Za zakupy w MediaMarkt dostajesz bon na paliwo lub kawę

Burgerowy fenomen nie zwalnia – ponad 30% wzrostu zamówień burgerów w aplikacji Glovo

Aloha w dostawie! Lilo i Stich wracają – a z nimi na fali poké bowle
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.