Ukraińskie rękodzieło na Targach Rzeczy Niepospolitych w CH Borek!
Ukraińskie rękodzieło zachwyca feerią barw i bogactwem form. W nadchodzący handlowy weekend każdy będzie mógł przekonać się o tym osobiście, odwiedzając Targi Rzeczy Niepospolitych Artishop, które odbędą się w Centrum Borek od 13 do 15 grudnia, w godzinach otwarcia Galerii.
Naprawdę warto poznać kulturę i tradycję Ukrainy. Podczas targów niezwykłe rękodzieło zaprezentują twórcy z wielu obszarów artystycznych poszukiwań. Będzie można podziwiać i przede wszystkim kupić ciekawą biżuterię oraz ceramikę. Warto dodać, że ukraińska technika zdobienia ceramiki w kwiaty, owoce i ptaki, zwana Petrykivką, zyskała nie tylko światowe uznanie, ale również została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Na targach nie zabraknie też różnych akcesoriów czy przedmiotów dekoracyjnych. Wszystkie dostępne wyroby rękodzielnicze to wyjątkowe pomysły na świąteczne prezenty. Zapraszamy!
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Wyjątkowe obrączki ślubne - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze
Świąteczne zakupy Polaków – gdzie kupujemy i jak płacimy?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.