Komunikaty PR

Urodzinowe koło fortuny w Galerii Zaspa

2023-04-12  |  15:30
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Do pobrania docx ( 0.13 MB )

Gdańska Galeria Zaspa w tym roku obchodzi swoje 7. urodziny. Z tej okazji w najbliższą sobotę (15 kwietnia) centrum handlowe zaprasza do wspólnego świętowania i zabawy. Na uczestników wydarzenia czekać będą wspaniałe nagrody, które wygrać będzie można w urodzinowym kole fortuny. Dla najmłodszych zaplanowane zostały z kolei kreatywne warsztaty oraz - jak przystało na urodzinowe przyjęcie - słodkie upominki!

Biżuteria, kosmetyki do pielęgnacji, zestawy słodyczy, słuchawki i świece zapachowe – to wszystko wygrać będzie można z okazji 7. urodzin gdańskiego centrum handlowego. Już 15 kwietnia w godzinach 10:00 – 16:00 w Galerii Zaspa pojawi się koło fortuny. Wystarczy nim zakręcić by dać sobie szansę na szczęśliwy traf i stać się posiadaczem jednej z kilkuset niespodzianek przygotowanych przez centrum handlowe z myślą o jubileuszu. Co trzeba zrobić by wziąć udział w zabawie? Podczas sobotniego wydarzenia należy dokonać w sklepach Galerii Zaspa zakupów na minimum 150 zł i z paragonem udać się do urodzinowej strefy zabawy (można połączyć ze sobą maksymalnie dwa paragony). Potem wszystko zależy już od szczęścia… koła szczęścia, które wprawimy w ruch! Zabawa z urodzinowym kołem fortuny potrwa w Galerii Zaspa od godziny 10:00 do godziny 16:00 lub do wyczerpania nagród.

Podczas urodzin nie zabraknie też atrakcji dla dzieci, które pod okiem animatorów będą mogły wziąć udział w bezpłatnych kreatywnych warsztatach. Tematem przewodnim zabaw będą oczywiście urodziny, najmłodsi wspólnie wykonają kartki urodzinowe, jubileuszowe czapeczki oraz kotyliony. Na każdego malucha czekać będzie też słodka niespodzianka w postaci pysznych krówek.

Urodziny Galerii Zaspa to świetna okazja by przypomnieć o ciekawej historii tego miejsca, sięgającej lat 20. XIX wieku.

W 1820 roku na terenach, gdzie obecnie funkcjonuje centrum handlowe został utworzony ośrodek ćwiczeń wojsk pruskich, a 100 lat później powstały budynki, które pełnił funkcję dworca lotniczego Gdańsk-Wrzeszcz oraz hangarów lotniczych. Na tym właśnie lotnisku swoją działalność zapoczątkował PLL LOT pod nazwą Aerolloyd, która w 1925 roku zmieniona została na Polska Linia Lotnicza Aerolot, a trzy lata później na Polskie Linie Lotnicze LOT. Ostatni samolot pasażerski wystartował z lotniska w 1974 roku, a na jego terenie stworzono zajezdnię autobusową, która funkcjonowała przez kolejnych 20 lat. Pod koniec lat 80. miejsce ponownie zmieniło funkcję, wtedy to właśnie uzyskano pozwolenie na budowę Centrum Handlowego ETC Gdańsk, które stało się pierwszym, nowoczesnym obiektem handlowym w Gdańsku. Przełomowym momentem była gruntowna modernizacja centrum handlowego, która obejmowała m.in. całkowitą zmianę układu komunikacyjnego, wzmocnienie konstrukcji oraz odświeżenie wnętrz i elewacji. Po przebudowie obiekt zyskał nową nazwę - Galeria Zaspa.

Galeria Zaspa pielęgnuje historię miejsca i nawiązuje do niej w swojej architekturze. Zachowany został pierwotny kształt budynku nawiązujący do dawnego hangaru lotniczego oraz więźba dachowa. Słupy znajdujące się w Galerii są stylizowane na skrzydła samolotu, a na ścianach znajdują się grafiki z historycznymi zdjęciami. Także logo Galerii Zaspa nawiązuje do historii miejsca, wykorzystując motyw skrzydeł samolotu jako odniesienie do pierwotnych funkcji jakie pełnił budynek.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zakupy Kreatywny weekend z zajęciami z upcyklingu w Blue City Biuro prasowe
2024-06-28 | 15:12

Kreatywny weekend z zajęciami z upcyklingu w Blue City

W najbliższy weekend - 29 i 30 czerwca - przestrzeń przy fontannie na poziomie -1 zamieni się w strefę kreatywnych zajęć dla starszych dzieci i wszystkich dorosłych. Pod okiem
Zakupy Kolejny nowy najemca w Blue City. Gratka dla fanów technologii i designu
2024-06-27 | 09:11

Kolejny nowy najemca w Blue City. Gratka dla fanów technologii i designu

Niespełna dwa tygodnie po otwarciu butiku RP Store na klientów Blue City czeka kolejna nowość - sklep hiszpańskiej marki Kamalion, pełen nowoczesnych akcesoriów
Zakupy Znamy najnowszy portret klientek Pepco
2024-06-26 | 17:00

Znamy najnowszy portret klientek Pepco

Od Portugalii, przez Polskę aż po Estonię to wykształcona, pracująca, mama, dla której najważniejsze są niskie ceny. Każdego miesiąca w sklepach Pepco klienci realizują ponad

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.