Urodzinowe koło fortuny w Galerii Zaspa
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Gdańska Galeria Zaspa w tym roku obchodzi swoje 7. urodziny. Z tej okazji w najbliższą sobotę (15 kwietnia) centrum handlowe zaprasza do wspólnego świętowania i zabawy. Na uczestników wydarzenia czekać będą wspaniałe nagrody, które wygrać będzie można w urodzinowym kole fortuny. Dla najmłodszych zaplanowane zostały z kolei kreatywne warsztaty oraz - jak przystało na urodzinowe przyjęcie - słodkie upominki!
Biżuteria, kosmetyki do pielęgnacji, zestawy słodyczy, słuchawki i świece zapachowe – to wszystko wygrać będzie można z okazji 7. urodzin gdańskiego centrum handlowego. Już 15 kwietnia w godzinach 10:00 – 16:00 w Galerii Zaspa pojawi się koło fortuny. Wystarczy nim zakręcić by dać sobie szansę na szczęśliwy traf i stać się posiadaczem jednej z kilkuset niespodzianek przygotowanych przez centrum handlowe z myślą o jubileuszu. Co trzeba zrobić by wziąć udział w zabawie? Podczas sobotniego wydarzenia należy dokonać w sklepach Galerii Zaspa zakupów na minimum 150 zł i z paragonem udać się do urodzinowej strefy zabawy (można połączyć ze sobą maksymalnie dwa paragony). Potem wszystko zależy już od szczęścia… koła szczęścia, które wprawimy w ruch! Zabawa z urodzinowym kołem fortuny potrwa w Galerii Zaspa od godziny 10:00 do godziny 16:00 lub do wyczerpania nagród.
Podczas urodzin nie zabraknie też atrakcji dla dzieci, które pod okiem animatorów będą mogły wziąć udział w bezpłatnych kreatywnych warsztatach. Tematem przewodnim zabaw będą oczywiście urodziny, najmłodsi wspólnie wykonają kartki urodzinowe, jubileuszowe czapeczki oraz kotyliony. Na każdego malucha czekać będzie też słodka niespodzianka w postaci pysznych krówek.
Urodziny Galerii Zaspa to świetna okazja by przypomnieć o ciekawej historii tego miejsca, sięgającej lat 20. XIX wieku.
W 1820 roku na terenach, gdzie obecnie funkcjonuje centrum handlowe został utworzony ośrodek ćwiczeń wojsk pruskich, a 100 lat później powstały budynki, które pełnił funkcję dworca lotniczego Gdańsk-Wrzeszcz oraz hangarów lotniczych. Na tym właśnie lotnisku swoją działalność zapoczątkował PLL LOT pod nazwą Aerolloyd, która w 1925 roku zmieniona została na Polska Linia Lotnicza Aerolot, a trzy lata później na Polskie Linie Lotnicze LOT. Ostatni samolot pasażerski wystartował z lotniska w 1974 roku, a na jego terenie stworzono zajezdnię autobusową, która funkcjonowała przez kolejnych 20 lat. Pod koniec lat 80. miejsce ponownie zmieniło funkcję, wtedy to właśnie uzyskano pozwolenie na budowę Centrum Handlowego ETC Gdańsk, które stało się pierwszym, nowoczesnym obiektem handlowym w Gdańsku. Przełomowym momentem była gruntowna modernizacja centrum handlowego, która obejmowała m.in. całkowitą zmianę układu komunikacyjnego, wzmocnienie konstrukcji oraz odświeżenie wnętrz i elewacji. Po przebudowie obiekt zyskał nową nazwę - Galeria Zaspa.
Galeria Zaspa pielęgnuje historię miejsca i nawiązuje do niej w swojej architekturze. Zachowany został pierwotny kształt budynku nawiązujący do dawnego hangaru lotniczego oraz więźba dachowa. Słupy znajdujące się w Galerii są stylizowane na skrzydła samolotu, a na ścianach znajdują się grafiki z historycznymi zdjęciami. Także logo Galerii Zaspa nawiązuje do historii miejsca, wykorzystując motyw skrzydeł samolotu jako odniesienie do pierwotnych funkcji jakie pełnił budynek.
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Psychologia
Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne
Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.
Problemy społeczne
Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia
Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.