Warszawa: Warsztaty z upcyclingu i trash art’u na Dzień Ziemi
Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Operacja Czysta rzeka nad Wisłą, wielkie sprzątanie parków, lasów i skwerów na Białołęce, a na Bemowie ekokoncert i wymiana odpadów na rośliny. 22 kwietnia nie zabraknie w Warszawie akcji proekologicznych.
Wszystko za sprawą obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi. Także w Galerii Północnej przypomną o tym, jak troszczyć się o środowisko. Pomogą w tym bezpłatne eko warsztaty i zabawy dla dzieci, przygotowane przez galerię
W ich trakcie najmłodsi dowiedzą się m.in. czym jest upcycle i jak wykonać zabawki, dekoracje do domu czy biżuterię z przedmiotów codziennego użytku, w tym ze surowców w wtórnych, np. plastiku, folii aluminiowej lub papieru.
– Chcemy inspirować do poszukiwania nowych zastosowań dla wielu rzeczy, które codziennie lądują w koszu. Warsztaty, łączące ekologię z kreatywnością, będą praktyczną lekcją wiedzy o ochronie środowiska, podczas której przybliżymy zjawisko trash art’u czy upcyclingu – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej.
Na bezpłatne warsztaty można zgłaszać się w godzinach od 12.00 do 18.00 – nie są wymagane wcześniejsze zapisy. W tym czasie Północna przygotowała także inne eko atrakcje z okazji Dnia Ziemi.
W galerii stanie m.in. Ekolandia, czyli ekologiczna strefa kreatywności. Przy pomocy specjalnych płyt z eko sklejki najmłodsi stworzą własną przestrzeń do zabawy, budując np. domki czy mini miasto. Ponadto poprzez zabawy i konkursy w duchu ekologii, najmłodsi dowiedzą się, jak segregować odpady, czym jest recycling i dlaczego jest tak ważny dla przyszłości planety.
– Dzień Ziemi to ważna data w kalendarzu, dzięki której możemy przypomnieć o roli każdego z nas w ochronie środowiska. Wydarzenie w Północnej nie bez powodu kierujemy do najmłodszych. Mamy nadzieję, że tego typu aktywności wpłyną na budowanie ekologicznej świadomości i podejścia do życia nowego pokolenia– dodaje.
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Psychologia
Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne
Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.
Problemy społeczne
Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia
Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.