Wielkanocny Jarmark Rękodzieła w Atrium Kasztanowa
Kolorowe pisanki, baranki i świąteczne ozdoby, a do tego unikalne rękodzieła – to tylko niektóre z propozycji lokalnych twórców, które będzie można zakupić w dniach 23-24 marca podczas Jarmarku Rękodzieła w Atrium Kasztanowa. Dodatkowo w niedzielę zaplanowano bezpłatne warsztaty tworzenia świątecznych dekoracji, które będą doskonałą okazją do spędzenia czasu w twórczy sposób.
Kiermasze na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń organizowanych w Atrium Kasztanowa. Dlatego okres przygotowań do świąt wielkanocnych nie może stanowić wyjątku od tego zwyczaju. Na pierwszym tegorocznym jarmarku rękodzielnicy i artyści zaprezentują na stoiskach swoje autorskie wyroby. Wśród nich znajdą się ozdoby wielkanocne, a także ceramika, biżuteria, unikalne rękodzieła i wiele innych przedmiotów wykonanych z pasją. W ogromie zaprezentowanych rzeczy na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, a przy okazji będzie mógł wesprzeć lokalnych rękodzielników i artystów.
Dwudniowemu jarmarkowi towarzyszyć będą w niedzielę (24 marca) kreatywne warsztaty. Podczas nich uczestnicy wezmą udział w tworzeniu wielkanocnych baranków, kurczaczków i zajączków oraz wiosennych dekoracji wykorzystując do tego najróżniejsze materiały, takie jak włóczkę, filc, drucik. Warsztaty odbywać się będą od godz. 12.00 do godz. 17.00; udział w nich jest bezpłatny. Do dyspozycji będzie rotacyjnie 10 miejsc warsztatowych przez cały czas trwania akcji.
– Już niebawem wiosna, a wraz z nią Święta Wielkanocne. Tradycyjnie chcemy uczcić tę okazję wyjątkowym wydarzeniem – Jarmarkiem Rękodzieła. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do odwiedzenia kiermaszu, na którym będą mogli nabyć bezpośrednio u rękodzielników i wytwórców oryginalne produkty, takie jak rzeźby, ceramikę czy biżuterię. Nie zabraknie świątecznych ozdób w postaci pisanek, koszyczków, figurek i wianuszków związanych z tym okresem. W ramach jarmarku zaplanowaliśmy też kreatywne warsztaty, które odbędą się w niedzielę handlową – to świetna okazja do twórczego spędzenia czasu i do wielkanocnych zakupów. Warto też zajrzeć do ulubionych sklepów, gdyż w wielu z nich trwają atrakcyjne promocje i obniżki cenowe – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.
Jarmark Rękodzieła odbędzie się w Atrium Kasztanowa 23-24 marca br. w godzinach 11.00 – 20.00.
Więcej informacji na stronie: www.atrium-kasztanowa.pl i na profilu www.facebook.com/AtriumKasztanowa.
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.