Właściciel marki PHILIPS TV & SOUND na ścieżce zrównoważonego rozwoju
TP Vision, właściciel marki i producent telewizorów oraz urządzeń audio PHILIPS, opublikował Raport Zrównoważonego Rozwoju. Firma podejmuje konkretne działania w obszarze zrównoważonego prowadzenia biznesu – w takich obszarach jak środowisko, działania społeczne i zarządzanie, wdrożyła też sześć zasad zrównoważonego projektowania i wytwarzania produktów.
Branża elektroniczna, gdzie do wytwarzania czy pakowania produktów zużywa się bardzo dużo komponentów i materiałów ma szansę odegrać znaczącą rolę w działaniach na rzecz ograniczania wpływu na środowisko. Dobrym przykładem jest firma TP Vision, producent telewizorów i urządzeń audio PHILIPS, która systematycznie wdraża tego typu działania.
- Prowadzenie biznesu w sposób odpowiedzialny i zrównoważony jest dziś szczególnie ważne. Uważamy, że bardziej niż kiedykolwiek ważne jest też, aby organizacje umieściły zrównoważony rozwój w centrum swojej działalności. Wierzę, że nasze podejście w tym zakresie jest unikalne w naszej branży – komentuje Kostas Vouzas, CEO TP Vision (Philips TV & Sound), Europe & Ameryki.
Zrównoważony biznes TP Vision
Z opublikowanego właśnie Raportu Zrównoważonego Rozwoju wynika, że TP Vision realizuje konkretny plan, zakładający między innymi stopniowe wprowadzanie zrównoważonych opakowań i eliminację tworzyw sztucznych i styropianu, całkowite wyeliminowanie plastiku z opakowań produktów audio – do końca 2024 roku oraz wprowadzenie opakowań telewizorów, które w 100% nadawać się będą do ponownego użycia, recyklingu lub kompostowania – również do końca roku 2024. Ponadto – do końca tego roku – wszystkie wyprodukowane telewizory PHILIPS będą w ponad 25% składać się z tworzyw pochodzących z recyklingu. TP Vision będzie też wykorzystywać do pakowania swoich produktów karton z certyfikatem FSC (certyfikat umożliwiający śledzenie pochodzenia drewna, oparty o zasady dobrej praktyki leśnej, przyznawany przez Radę ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej - Forest Stewardship Council). TP Vision zamierza także - do końca 2025 roku - opracować „zieloną” linię produktów telewizyjnych i audio – ze zrównoważonymi komponentami i nowymi funkcjami oszczędzania energii.
Zrównoważone działania TP Vision widoczne są także w sferze społecznej. Firma jest partnerem szeregu organizacji pozarządowych – takich jak UN Sustainable Development Goals, UN Global Compact czy Responsible Minerals Initiative, a także inicjatyw – m.in. corocznego, charytatywnego biegu Wings for Life, którego celem jest wspieranie badań nad znalezieniem lekarstwa na uraz rdzenia kręgowego. TP Vision jest też pomysłodawcą i twórcą fundacji TPV Cares, która wykorzystuje talenty swoich zespołów i technologie, aby zapewnić pomoc oraz wsparcie ludziom i społecznościom w ponad 200 krajach.
TP Vision posiada także niezależne oceny - ratingi zrównoważonej działalności przyznane przez CDP oraz EcoVadis.
Future Proof: sześć zasad zrównoważonego projektowania i wytwarzania produktów
TP Vision wdrożył także sześć zasad, które pomagają zminimalizować zużycie zasobów i ograniczyć niepotrzebne składowanie odpadów:
- Ograniczanie – projektowanie produktów i opakowań przy użyciu mniejszej ilości materiałów i zasobów oraz przy mniejszym zużyciu energii podczas ich wytwarzania i użytkowania. Przykładem takich działań jest m.in. zmniejszenie ciężaru opakowań o 16%, zastosowanie w nich atramentu na bazie soi, a także zastąpienie w mniejszych telewizorach styropianu specjalnymi powietrznymi wypełniaczami, w efekcie czego udało się zredukować emisję CO2 o ponad trzy tony, co odpowiada emisji CO2 generowanej przez ponad 6 tys. lotów z Amsterdamu do Nowego Jorku.
- Ponowne wykorzystanie – opracowywanie produktów i usług o dłuższym cyklu życia, z komponentami, które można modernizować lub które można ponownie wykorzystać.
- Naprawa – dostarczanie produktów, które można łatwiej naprawić, wydłużając żywotność wyświetlaczy i zwiększając zwrot z inwestycji dla obecnych właścicieli. TP Vision zapewnia możliwość naprawy urządzeń przez okres do dziesięciu lat, aby zmniejszyć ilość odpadów elektrycznych.
- Odnawianie – innowacyjne produkty, które można odnowić, zmieniając ich przeznaczenie w celu zwiększenia ich przydatności dla nowych właścicieli.
- Recykling – tworzenie produktów i opakowań wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu i materiałów pochodzenia biologicznego, zaprojektowanych tak, aby można je było łatwo poddać recyklingowi po użyciu.
- Ponowne odkrywanie – łączenie wszystkich tych podejść w celu projektowania, opracowywania oraz dostarczania nowych produktów, usług i modeli biznesowych na przyszłość.
- W TP Vision wierzymy, że we wszystkim co robimy musimy równoważyć korzyści biznesowe z korzyściami społecznymi i ekologicznymi. Tylko w taki sposób możemy zbudować zdrowy i rozwijający się biznes, jednocześnie wywierając pozytywny wpływ na planetę. Myślenie Future Proof jest zgodne z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym, wykorzystującej zasoby w obiegu zamkniętym, bez utraty wartości – dodaje Kostas Vouzas.
Zrównoważona działalność na poziomie zarządczym
Aby CSR i zrównoważony rozwój przyniosły zamierzone rezultaty, konieczne jest wsparcie na wszystkich poziomach organizacji. W TP Vision działa specjalny Departament CSR i Zrównoważonego Rozwoju, który zajmuje się zarządzaniem globalną strategią i koordynacją projektów, nadzorowany przez Komitet Sterujący ds. Zrównoważonego Rozwoju, reprezentowany przez każdą część organizacji i we wszystkich jednostkach biznesowych TPV.
W TP Vision funkcjonują też polityki antykorupcyjne, dotyczące polityki prywatności, praw człowieka, ochrony środowiska czy polityka dotycząca zobowiązań CSR dostawców.
***
TP Vision
TP Vision Europe B.V. (TP Vision) to zarejestrowana w Holandii firma z siedzibą w Amsterdamie, która w całości należy do TPV Technology Limited (TPV), jednego z wiodących producentów monitorów i telewizorów na świecie. TP Vision jest czołowym graczem na rynku elektroniki użytkowej w obszarze RTV. Firma koncentruje się na rozwoju, produkcji i sprzedaży urządzeń pod marką Philips – telewizorów (w Europie, Rosji, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Południowej, Indiach, a także w wybranych krajach Azji i Pacyfiku) oraz sprzętu audio (na całym świecie). TP Vision łączy rozpoznawalność marki Philips z doświadczeniem w zakresie rozwoju i projektowania produktów, doskonałymi działaniami operacyjnymi i pozycją TPV na rynku. Celem firmy jest tworzenie urządzeń, które oferują konsumentom najwyższą jakość dźwięku i obrazu.

Akcje promocyjne oraz nagrody, które zdobywają klienta i napędzają sprzedaż. Jak zdobyć serca konsumentów? Najnowszy raport!

Od polowania na promocje, po zakupy w łazience: zaskakujące zwyczaje zakupowe Polaków w badaniu Dni Wiosennych Okazji Amazon.pl

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.