Wyjątkowe prezenty na Dzień Babci i Dziadka w Lidl Polska
W sobotę 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a w niedzielę 22 stycznia – Dzień Dziadka. Z tej okazji Lidl Polska wprowadza do oferty rozgrzewające produkty, które idealnie sprawdzą się jako podarunek dla seniora. Będą one dostępne w sklepach stacjonarnych sieci od czwartku 19 stycznia.
Dzień Babci i Dziadka to idealna okazja, aby okazać miłość oraz troskę. Szczególnie zimą, gdy łatwo się przeziębić, warto zwrócić uwagę na produkty, które pomagają w utrzymaniu komfortu cieplnego. Dobrym i praktycznym podarunkiem dla osoby starszej są np. miękkie i wygodne kapcie (19,99 zł/ 1 para), dostępne w sklepach Lidl Polska w kilku rozmiarach i kolorach. Od czwartku 19 stycznia do soboty 21 stycznia, w ramach specjalnej akcji promocyjnej, klienci sieci kupią drugą parę kapci aż 30% taniej.
Bardziej wyrafinowanym pomysłem na prezent dla Dziadków jest np. ogrzewacz do stóp Sanitas o mocy 100 W (119 zł/ 1 zestaw), gwarantujący przyjemne ciepło, który nie tylko pozwala się odprężyć, ale też łagodzi przewlekłe bóle mięśni czy stawów. Urządzenie wyłącza się automatycznie po ok. 90 minutach – w razie, gdyby użytkownik zasnął – oraz w trosce o higienę, zostało wyposażone w wyjmowaną, miękką poszewkę, którą można prać ręcznie. Osoby starsze ucieszyć może również elektryczna poduszka pod brzuch i plecy o mocy 100 W (99 zł/ 1 szt.), która dzięki sześciostopniowej regulacji temperatury, skutecznie ogrzeje i pomoże ukoić ból pleców, uprzyjemniając drzemkę. Poduszkę można prać w pralce, w temperaturze ok. 30°C.
W ofercie sklepów Lidl Polska, od czwartku 19 stycznia, dostępna będzie także mata elektryczna (119 zł/ 1 szt.), o mocy 60 W i wymiarach ok. 150 x 80 cm, idealna do ułożenia na materacu. Urządzenie posiada regulator temperatury oraz czasu pracy i zależnie od ustawień wyłączy się po: jednej, trzech, sześciu lub dwunastu godzinach. Osoby w podeszłym wieku, uskarżające się na bóle w okolicach szyi, docenią też poduszkę do masażu karku marki Silvercrest (139 zł/ 1 zestaw) z dwiema głowicami masującymi i wbudowanym akumulatorem, dzięki czemu jest ona wyjątkowo mobilna – można cieszyć się przyjemnym masażem m.in. tam, gdzie zwykle nie ma dostępu do zasilania, np. w samochodzie czy na tarasie. Jedno naładowanie wystarcza na co najmniej 60 minut pracy.
Wszystkie wymienione produkty będzie można kupić w sklepach Lidl Polska już od czwartku 19 stycznia.
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.