Komunikaty PR

Wyprzedaże nie pozbawiają nas rozsądku. Zaplanowane zakupy w Black Week

2023-11-24  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
ZOOM BSC
ZOOM BSC

Angorska 25/2
02-920 Warszawa
luiza.roslon|zoom-bsc.pl| |luiza.roslon|zoom-bsc.pl
500 140 254
zoom-bsc.pl

Rosnąca świadomość konsumentów nie jest pustym sloganem. Jak wynika z badania zleconego na potrzeby platformy VeloMarket.pl, nawet w okresie wszechobecnych promocji zachowujemy zdrowy rozsądek. Bierzemy pod uwagę nie tylko cenę i jakość produktu, ale też jego wpływ na zdrowie i środowisko. To duże wyzwanie, dlatego chcąc ułatwić klientom świadome zakupy, stworzyliśmy platformę VeloMarket.pl, na której oferujemy artykuły wybrane pod kątem ekologii i zdrowego stylu życia. W ich dopasowaniu do potrzeb konsumentów pomaga nam sztuczna inteligencja. Wiemy, że takie rozwiązanie jest szczególnym ułatwieniem w trakcie wyprzedaży. Pozwala ono ograniczyć czas poświęcany na dokonanie decyzji zakupowej i daje satysfakcję z dobrego wyboru, nie tylko dla siebie, ale też dla środowiska – mówi Grzegorz Pawłowicz, senior project manager projektu VeloMarket.

Jak wynika z przeprowadzonego badania niemal połowa Polaków (45 proc.) zamierza w tym roku skorzystać z promocji oferowanych w czasie Black Week. Nieco więcej osób (52 proc.) chce całkowicie oprzeć się wyprzedażom i nie planuje zakupów w tym czasie. Tylko niewielka grupa społeczeństwa, obejmująca 4 proc., nie słyszała wcześniej o tego typu okazjach, co pokazuje, jak bardzo są one popularne.

Do sklepów z rozwagą

Mimo dużej popularności zakupów i znacznych obniżek w okresie Black Week, duża część konsumentów stara się zachować zdrowy rozsądek. Jak wynika z badania zrealizowanego dla platformy VeloMarket.pl, 50 proc. pytanych twierdzi, że kupuje wtedy tylko zaplanowane produkty, które faktycznie dostępne są wówczas w niższej cenie. Co czwarty respondent oprócz przewidzianych wcześniej wydatków pozwala sobie na spontaniczne zakupy, a co piąty klient (19 proc.) działa wyłącznie pod wpływem chwili i kupuje to, co akurat wpadnie mu w oko. Chociaż kobiety nieco rzadziej niż mężczyźni do listopadowych promocji podchodzą wyłącznie spontanicznie (16 proc. vs. 23 proc.), to zdecydowanie częściej łączą impulsywne zakupy z tymi zaplanowanymi. Taką strategię obiera 29 proc. z nich, podczas gdy wśród mężczyzn wybiera ją jedynie 19 proc.

Młodzi i kobiety na zakupach

Z listopadowych promocji najchętniej korzystają kobiety (48 proc.). Wśród mężczyzn na zakupy wybierze się wówczas 42 proc. pytanych. Biorąc pod uwagę wiek, promocje  przyciągają do sklepów przede wszystkim młodych. Wśród osób mających 18-24 lata z ofert skorzysta 52 proc., a spośród klientów w wieku 25-34 lata jeszcze więcej – aż 62 proc. Wysoki odsetek (51 proc.) korzystających z ofert Black Week znajduje się także w grupie wiekowej 35-44 lata. Nieco rzadziej na zakupy wybiorą się starsi. Z grupy mającej 45-54 lata w sklepach spotkamy 47 proc., a spośród osób, które przekroczyły 55 r.ż. jedynie 29 proc.

Na co polujemy w Czarny Piątek?

Z badania VeloMarketu wynika, że na przedświątecznych promocjach szukamy przede wszystkim zniżek na odzież, co deklaruje 54 proc. respondentów. W drugiej kolejności sprawdzimy przeceny sprzętu RTV/AGD (45 proc.), a na trzecim miejscu znajdą się zniżki na kosmetyki (41 proc.). Popularnymi kategoriami są również telefony i komputery, których w niższych cenach poszukiwać będzie ponad jedna piąta klientów robiących w tym czasie zakupy (21 proc.). Klienci szukać będą również książek i artykułów dla dzieci. Każdej z tych grup produktów szukać będzie po 18 proc. konsumentów. Kobiety zdecydowanie częściej niż mężczyźni wybiorą się na zakupy odzieży (64 proc. vs. 42 proc.) oraz kosmetyków (54 proc. vs. 25 proc.). Chętniej poszukają także promocji na zabawki i artykuły dla dzieci (21 proc. vs. 14 proc.). Natomiast mężczyźni będą wypatrywać przede wszystkim zniżek na sprzęt RTV/AGD (57 proc. panów vs. 37 proc. pań), a także na komputery i telefony (29 proc. vs. 15 proc.).

Black Week na zielono

Rozsądnych zakupów dokonać można na platformie zakupowej VeloMarket.pl, na której dostępne jest już 100 tys. wyselekcjonowanych, produktów dobrych dla nas i natury nawet z 30 proc. zniżką. Dodatkową korzyścią jest darmowa dostawa do punktów Paczkomat® InPost. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zakupy Nowoczesna opcja zakupów ze skanerem debiutuje w Auchan Manufaktura Biuro prasowe
2024-02-23 | 09:50

Nowoczesna opcja zakupów ze skanerem debiutuje w Auchan Manufaktura

Auchan Manufaktura nie zwalnia tempa. Jeden z największych hipermarketów w Łodzi wprowadził kolejne rozwiązanie ułatwiające zakupy - mobilną aplikację Scan&Go. Polacy coraz
Zakupy Czy piróg to pasztet? Jarmark Produktów Regionalnych w Blue City
2024-02-21 | 12:09

Czy piróg to pasztet? Jarmark Produktów Regionalnych w Blue City

Jest kilka rzeczy więcej niż pewnych - podatki, data Bożego Narodzenia, a także to, że co miesiąc w Blue City kupimy rzemieślnicze produkty spożywcze, których próżno szukać
Zakupy Smaczne zakupy – czy można dobrze zjeść w galerii handlowej?
2024-02-12 | 12:00

Smaczne zakupy – czy można dobrze zjeść w galerii handlowej?

Zbliżająca się wiosna dla wielu z nas oznacza jedno – wielkie wyjście do galerii handlowej po zastrzyk ubrań i dodatków z nowych kolekcji. Dzień spędzony na zakupach nie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Firma

Firmy w coraz większym stopniu dbają o dobre samopoczucie pracowników. Sposobem na jego poprawę może być ustanowienie dnia przyjemności w pracy

Po pandemii COVID-19 wellbeing pracowników stał się ważnym zagadnieniem dla firm, z których wiele wprowadziło w ostatnim czasie benefity i programy obejmujące m.in. opiekę psychologiczną, warsztaty z radzenia sobie ze stresem, promowanie aktywności fizycznej i profilaktyki zdrowotnej czy działania wspierające work–life balance. Pluxee zachęca z kolei firmy do ustanowienia oryginalnej inicjatywy z zakresu wellbeingu, jaką jest dzień przyjemności w pracy. – Warto pomyśleć o takim jednym dniu w roku ukierunkowanym na potrzeby i motywacje pracowników. Zachęcamy do tego, żeby organizować go zimową porą, kiedy dopada nas zmęczenie, spadek energii i nastroju. To też szansa na integrację zespołu i zachęta do powrotu do biura – mówi Arkadiusz Rochala, dyrektor generalny Pluxee Polska.

Teatr

Jerzy Stuhr: Kończę swoją karierę teatralną i pedagogiczną. Już nie wyjdę na scenę, ale jeszcze mam ciągotki filmowe

Wybitny aktor, reżyser i pedagog żegna się z teatralną sceną dramatem Tadeusza Słobodzianka zatytułowanym „Geniusz”. Artysta wyreżyserował ten spektakl, a także gra w nim jedną z głównych ról. Wciela się w niezwykle ważną dla niego postać Konstantina Stanisławskiego, mistrza metody gry aktorskiej, którą sam przez wiele lat rozpowszechniał studentom na całym świecie. To pierwsza rola Jerzego Stuhra po dłuższej przerwie i jak się okazuje – ostatnia. Tą sztuką podsumowuje bowiem swój dorobek zawodowy i kończy karierę. Przedstawienie będzie wystawiane na deskach Teatru Polonia.