Zadbaj o planetę! Oddaj elektrograty i otrzymaj od Castoramy polskie wrzosy
Made in PR
Wejnerta
02-619 Warszawa
n.piekacz|madeinpr.pl| |n.piekacz|madeinpr.pl
783 505 900
madeinpr.pl
Już 7 września rusza kolejna akcja Castoramy “Kwiaty za elektrograty”. Popularna sieć DIY przez trzy dni będzie przyjmować odpady elektryczne i elektroniczne, które w bezpieczny sposób zostaną poddane utylizacji. W zamian osoby, które oddadzą zepsuty sprzęt otrzymają polskie wrzosy. Zbiórka będzie realizowana we wszystkich sklepach Castorama na terenie kraju.
Castorama kolejny raz promuje postawy proekologiczne i zachęca swoich klientów do odpowiedzialnej segregacji. Cyklicznie prowadzona zbiórka cieszy się od 13 lat dużą popularnością. W ramach tegorocznej, jesiennej akcji, każda osoba może otrzymać nawet dziesięć sadzonek wrzosów. Kwiaty przyznawane są na podstawie rodzaju przekazywanego sprzętu. Castorama przyjmuje od sprzętu AGD, przez telefony komórkowe, elektronarzędzia, komputery, telewizory, aż po baterie.
Akcja “Kwiaty za elektrograty” to odpowiedź na współczesne problemy ekologiczne. Według danych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w 2021 roku w Polsce zebrano 6560 tys. ton elektrośmieci. W porównaniu z 2018 rokiem to wzrost o 180%*. Troska o środowisko to jeden z priorytetów Castoramy. Sieć regularnie edukuje i inspiruje klientów do podejmowania odpowiedzialnych wyborów zarówno w obszarze budownictwa, codziennego użytkowania produktów, jak i ich utylizacji. W minionej, wiosennej edycji zebrano w jeden weekend rekordową liczbę elektrośmieci - aż 497 ton odpadów, które w bezpieczny sposób zostały poddane utylizacji.
Castorama, jako firma odpowiedzialna społecznie, dba o planetę każdego dnia. W pracy zwracamy uwagę na redukcję odpadów i ich odpowiednią segregację. Co więcej, tworzymy produkty z recyklingu, np. doniczki, stworzone z folii LDPE, wykorzystywanej w sklepach do zabezpieczania palet. To nie wszystko – działamy nie tylko wewnątrz naszej organizacji, ale także motywujemy klientów do odpowiedzialnych wyborów. - powiedział Paweł Świętochowski, Dyrektor ds. Odpowiedzialnego Biznesu Castorama Polska.
Wrzosy, które będą rozdawane w ramach jesiennej akcji pochodzą od polskiego producenta. Aby jak najdłużej cieszyły oko, należy odpowiedni o nie dbać. Przede wszystkim konieczne jest ich regularne nawadnianie i zapewnienie im odpowiedniego podłoża dedykowanego wrzosom, które dostępne jest w Castoramie. Rośliny te lubią światło i osłonięte od wiatru stanowiska. Nie warto jednak wystawiać ich na bezpośrednie, ostre słońce, ponieważ takie warunki im nie służą. Dodatkowo wrzosy można cyklicznie nawozić specjalnym biohumusem.
Partnerem akcji jest Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego AuraEko, współpracująca z firmą przetwarzającą zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny - MB Recycling. Regulamin akcji dostępny jest na https://www.castorama.pl/kwiaty-za-elektrograty-2023 i w Punktach Obsługi Klienta w sklepach stacjonarnych.
*Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, https://www.gov.pl/web/gios, Warszawa 2021
***
Castorama Polska Sp. z o.o. jest liderem w kategorii polepszania warunków mieszkaniowych w naszym kraju. Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 99 sklepach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom w całym kraju dostęp do oferty on-line. Spółka zatrudnia prawie 13 tys. pracowników. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej 1470 sklepów w 8 krajach Europy – szczegóły na stronach castorama.pl oraz kingfisher.com. Więcej o działaniach firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju można przeczytać na stronie Zrównoważony rozwój (castorama.pl).

Akcje promocyjne oraz nagrody, które zdobywają klienta i napędzają sprzedaż. Jak zdobyć serca konsumentów? Najnowszy raport!

Od polowania na promocje, po zakupy w łazience: zaskakujące zwyczaje zakupowe Polaków w badaniu Dni Wiosennych Okazji Amazon.pl

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.