Zimowy patrol Galerii Młociny podbija warszawskie ulice!
Choć działalność centrów handlowych wciąż pozostaje ograniczona, Galeria Młociny wie, jak zwrócić uwagę mieszkańców stolicy i wywołać szczere uśmiechy na ich twarzach! Na warszawskich drogach pojawił się garbus wypełniony licznymi niespodziankami od galerii, które animatorzy rozdają napotkanym przechodniom.
Zgodnie z decyzją rządu działalność centrów handlowych pozostanie ograniczona minimum do 31 stycznia. Choć klienci nie mają możliwości, by skorzystać z pełnej oferty Galerii Młociny, obiekt postanowił zrealizować nietuzinkową inicjatywę i sam wyjść, a właściwie… wyjechać do mieszkańców stolicy. Od 14 do 17 stycznia piesi powinni wypatrywać miętowego garbusa, który z pewnością wyróżni się na warszawskich drogach! W wybranych lokalizacjach na terenie dzielnic Bielan i Żoliborza, jak również przy wejściu głównym do galerii, animatorzy będą rozdawać dla obecnych niespodzianki – rozgrzewające napoje od Gorąco Polecam, a także vouchery do strefy gastronomicznej Spotkania i Dania. Oczywiście fani ikonicznej, ponadczasowej motoryzacji będą mogli również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze słynnym pojazdem z 1976 roku. Od godziny 12:00 do 15:00 garbus będzie mknąć w kierunku Młocin, zaczynając od poniższych lokalizacji:
- w czwartek przy Stawach Brustmana,
- w piątek przy Placu Wilsona,
- w sobotę na ul. Wolumen od strony ul. Wólczyńskiej,
- w niedzielę przy parku Kępa Potocka.
W Galerii Młociny stosowana jest zasada DDM, czyli regularna DEZYNFEKCJA miejsc dotykanych przez klientów. Dla wszystkich odwiedzających udostępniono płyny do dezynfekcji. Zapewniono także DYSTANS dzięki dużej powierzchni centrum handlowego i stosowaniu się do limitów w zakresie liczby osób. W warszawskim obiekcie handlowym wymagane jest także noszenie MASECZEK przez klientów i pracowników. Dodatkowo, poprzez liczne działania komunikacyjne, odwiedzający są zachęcani do zachowań, które pomogą w bezpieczny sposób robić zakupy.
Klienci Galerii Młociny mogą nadal robić zakupy m.in. w sklepach spożywczych, z artykułami kosmetycznymi oraz dla zwierząt. Ponadto w centrum wciąż można skorzystać z wielu usług oraz czynne są kawiarnie i restauracje, w których można zakupić jedzenie na wynos lub z dowozem, a także apteki, pralnie, banki i usługi pocztowe. Pełną listę otwartych sklepów znajdziemy na stronie https://galeriamlociny.pl/events/zmiany-w-funkcjonowaniu-galerii.

MediaMarkt i bp łączą siły: Za zakupy w MediaMarkt dostajesz bon na paliwo lub kawę

Burgerowy fenomen nie zwalnia – ponad 30% wzrostu zamówień burgerów w aplikacji Glovo

Aloha w dostawie! Lilo i Stich wracają – a z nimi na fali poké bowle
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Anna Czartoryska-Niemczycka: Mój tata czytał mi książki. Teraz nagrania z jego głosem są najpiękniejszą pamiątką po nim
Wspólne czytanie wzmacnia więzi rodzinne, rozwija u dzieci wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa, kształtuje gust literacki i zachęca do kreatywnego spędzania czasu wolnego – uważa Anna Czartoryska-Niemczycka. Aktorka czerpie z tradycji, którą w jej domu rodzinnym szczególnie pielęgnował jej tata. Teraz ona również promuje czytelnictwo i zachęca do tego, by sięganie po lektury stało się codziennym rytuałem.
Transport
Rośnie skala agresji na polskich drogach. Problemem jest nie tylko nadmierna prędkość, ale też jazda na zderzaku

Za kilka dni zaczynają się wakacje, czyli statystycznie najniebezpieczniejszy czas na drogach. Wśród głównych przyczyn takich zdarzeń na prostych odcinkach drogi są nadmierna prędkość i jazda na zderzaku. Zarządca autostrady A4 Katowice–Kraków w ramach kampanii „Nie zderzakuj. Posłuchaj. Jedź bezpiecznie” zwraca uwagę na zjawisko agresji na polskich drogach i przypomina, że bezpieczeństwo zaczyna się od osobistych decyzji kierowcy.
Muzyka
Alicja Węgorzewska: Czuję się ambasadorką polskiej kultury. Czasami dokonuję niepopularnych wyborów, ale moje pomysły są bardzo odkrywcze

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej została uhonorowana prestiżową nagrodą ShEO Awards 2025 w kategorii „Ambasadorka polskiej kultury” i jak podkreśla, w stu procentach na nią zasłużyła. Przyznawane przez tygodnik „Wprost” wyróżnienie trafia bowiem do kobiet, które zmieniają świat, a Alicja Węgorzewska czyni to od lat, nadając polskiej kulturze operowej zupełnie nowy wymiar. Tym razem szczególne uznanie otrzymała za stworzenie i rozwijanie Festiwalu Mozart Junior. W tym roku odbywa się już jego szósta edycja.