Komunikaty PR

Zalety WiFi 6.

2020-07-20  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Barbara Trepka
2moro

Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl

To już pewne - WiFi stało się szybsze, a dla nas to fantastyczna wiadomość. Codziennie korzystamy kilku aplikacji na naszych mobilnych sprzętach lub komputerach, które wymagają większej przepustowości, ale generacja WiFi 6 umożliwia nie tylko zwiększenie szybkości. Jakie  jeszcze najnowsza technologia kryje w sobie korzyści? 

WiFi 6 - podstawowe informacje 

To bezprzewodowy standard nowej generacji, który jest szybszy niż 802.11ac. Oprócz przyspieszonej prędkości zapewnia lepszą wydajność w budynkach mieszkalnych, zatłoczonych miejscach takich jak  restauracje czy nawet stadiony. 

Jego główna funkcja wciąż pozostanie taka sama - łączenie użytkownika z siecią globalną, tylko, że znacznie szybciej i bez zakłóceń.

MU - MIMO i OFDMA

Obie technologie pozwalają uzyskać niebotyczną prędkość przy działaniu kilku urządzeń jednocześnie. MU - MIMO konkretnie oznacza „wielu użytkowników, wiele wejść, wiele wyjść”.  Technologia świetnie sprawdza się w zatłoczonych sieciach, takie jak punkty bezprzewodowe. 

No dobrze, a o co chodzi z OFDMA? To skrót od orthogonal frequency division multiple access, co w przetłumaczeniu na język polski oznacza wielokrotny dostęp z ortogonalnym podziałem częstotliwości. W praktyce, technologia umożliwia jednej transmisji dostarczanie danych do wielu urządzeń jednocześnie.  OFDMA dzieli jeden kanał na dziesiątki lub setki mniejszych, tzw. podkanałów. Aplikacje, które wykorzystują strumieniowe przesyłanie plików audio lub wideo, mogą być przesyłane do wielu punktów końcowych w tym samym czasie, co oznacza, że z jednego kanału może skorzystać kilka użytkowników. 

Funkcja TWT

Docelowy czas budzenia (TWT) oznacza w praktyce dłuższą żywotność baterii. Gdy punkt dostępu jest połączony z urządzeniem (np. smartfon, komputer czy tablet), może dokładnie zasygnalizować, kiedy ma uśpić Wi-Fi i dokładnie, kiedy je obudzić, aby odebrać następną transmisję. Pozwala to na zaoszczędzeniu energii. 

Co zrobić, aby mieć dostęp do WiFi 6?

To sprawa naprawdę banalna. Wystarczy zaopatrzyć się w bezprzewodową kartę sieciową lub nowy router. Edimax w swojej ofercie posiada oba sprzęty, które prezentują się następująco: 

Karta sieciowa EW-7833AXP. Jej cena to to ok. 200 zł, w zależności od wyboru sklepu. Więcej na temat karty możecie przeczytać w tym artykule: http://edimax.biuroprasowe.pl/121689/blyskawiczna-transmisja-danych-dzieki-nowej-karcie-wifi-od-edimax-


Router BR - 6473 AX. Jezeli jesteście zainteresowani takim rozwiązaniem, to sprzęt został szczegółowy opisany w tym artykule: http://edimax.biuroprasowe.pl/119744/nowy-router-od-edimax

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2moro
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie ara 2 LED XS: najwyższa efektywność świetlna w kompaktowym wydaniu Biuro prasowe
2024-06-26 | 01:00

ara 2 LED XS: najwyższa efektywność świetlna w kompaktowym wydaniu

Linia wysoce energooszczędnych opraw drogowych Tiara 2 LED od Lena Lighting ponownie powiększyła się o nowy, kompaktowy model: Tiara 2 LED XS. W niewielkiej obudowie drzemie wielka moc:
IT i technologie Nowa generacja składanych smartfonów motorola razr.
2024-06-25 | 18:00

Nowa generacja składanych smartfonów motorola razr.

25 czerwca 2024 r.: Dwadzieścia lat po premierze kultowego RAZR V3, Motorola zaprezentowała najnowszą odsłonę swoich składanych smartfonów. W modelach razr 50 ultra oraz razr 50
IT i technologie Innowacyjna kampania sieci sklepów KOMFORT
2024-06-18 | 16:00

Innowacyjna kampania sieci sklepów KOMFORT

W połowie czerwca br. wystartowała kampania reklamowa sieci sklepów Komfort oparta o nową platformę komunikacyjną “Satysfakcja”. Jest to pierwsza na świecie kampania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.