Zaplanuj przekąski na domowy piknik
Czas wakacyjnego relaksu trwa w najlepsze. Jedną z popularnych form wypoczynku latem jest piknik w ogrodzie lub na balkonie. Warto na niego przygotować pyszne, zdrowe i pożywne przekąski. Koniecznie sprawdź jakie.
Łatwy orzech do zgryzienia
Orzechy nerkowca to wyśmienita przekąska, szczególnie na lekki głód. Mają delikatny, słodki smak. Są bogate w potas i magnez. Ponadto, dodają energii, i koją nerwy Idealne na piknikowy odpoczynek!
Kanapka z 4 ziaren
Na pikniku nie może zabraknąć pysznych kanapek. Ich przyrządzenie najlepiej zacząć wcześniej. Jak? Przygotuj własny bezglutenowy chleb z mixu 4 ziaren. Składa się z drogocennego dla zdrowia — siemienia lnianego, białego sezamu, słonecznika i pestek dyni. Do jego wykonanie potrzebne są tylko dwa jajka. Następnie zaszalej ze składnikami - połóż na nim sałatę, biały ser i figę!
Słodka rozkosz
Podczas piknikowej aktywności warto skusić się również na smaczny deser. Wystarczy np. ugotować owsiankę i umieścić ją w szklance lub słoiku z zaciskiem. Następnie dodać orzechy laskowe oraz świeże owoce, np. maliny. Przygotowane małe co nieco, nie tylko będzie rozkoszą dla podniebienia, ale także dzięki owocom leszczyny wpłynie na obniżenie poziomu ,,złego cholesterolu” oraz wzbogaci organizm w wapń
i fosfor odpowiadające za mocne kości.
Bakalie dostępne są na stronie: bakalsklep.pl

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.