Komunikaty PR

Zareggiuj się by BLISKO. Wydarzenie dla wszystkich, którzy chcą zmienić edukację

2024-09-12  |  09:35
Biuro prasowe
Kontakt
Sonia Stępień
oLIVE media

ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/

Już 13 września wystartuje czwarta i największa do tej pory edycja konferencji Zareggiuj się, organizowanej przez BLISKO. Bezpłatne wydarzenie, stworzone z myślą o ludziach pragnących zmieniać edukację najmłodszych, jest doskonałą okazją do spotkania, wymiany doświadczeń oraz zbudowania poczucia jedności w dążeniu do lepszej przyszłości dla dzieci.

BLISKO to marka łącząca innowacyjne żłobki i przedszkola bliskościowe oraz sieć Wiosek - punktów opieki, które jednocześnie tworzą społeczność rodziców, dzieci, pedagogów i właścicieli, zjednoczonych wspólną misją tworzenia miejsc opartych na szczerości, szacunku i wzajemnym zrozumieniu.

W tym roku organizatorzy Zareggiuj się koncentrują się na potrzebach rodziców, oferując wykłady dotyczące edukacji, wychowywania oraz wzmacniania relacji z dziećmi, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci neuroatypowych. Konferencja odbędzie się w dniach 13-15 września w Zielonej Górze, a dzięki transmisji online rodzice z całej Polski będą mogli uczestniczyć w niej bezpłatnie. 

Od kameralnego spotkania do ogólnopolskiej konferencji

Zareggiuj się to wyjątkowa inicjatywa, która narodziła się w 2021 roku jako kameralne spotkanie pedagogów w jednej z warszawskich Wiosek. Z czasem, dzięki zaangażowaniu organizatorów i rosnącemu zainteresowaniu, przekształciła się w ważne ogólnopolskie wydarzenie, poruszające najistotniejsze tematy związane z edukacją najmłodszych.

W 2024 roku event osiągnie swoje apogeum – trwać będzie trzy dni, a w jego programie znajdą się wykłady i warsztaty prowadzone przez uznanych specjalistów z całej Polski. 

Reggio Emilia - nowe Montessori

Tegoroczna edycja wydarzenia podkreśla dwa kluczowe obszary: neuroatypowość i metodę nauczania Reggio Emilia. Koncepcja ta, wywodząca się z włoskiego miasteczka o tej samej nazwie, zyskała uznanie na całym świecie. Reggio Emilia kładzie nacisk na rozwijanie kreatywności, samodzielności oraz poczucia własnej wartości u dzieci. Kluczowym elementem tego podejścia jest tworzenie inspirującego środowiska edukacyjnego, w którym dzieci mogą swobodnie eksplorować, wyrażać siebie i współpracować z innymi. 

Konferencja Zareggiuj się 2024 zgromadzi ekspertów, którzy nie tylko podzielą się swoimi doświadczeniami w pracy z dziećmi neuroatypowymi, ale także wprowadzą uczestników w świat Reggio Emilia. Uczestnicy będą mogli poznać konkretne narzędzia i strategie, które można zastosować w żłobkach, przedszkolach i szkołach, a także w codziennym życiu rodzinnym, aby wspierać rozwój dzieci.

Dlaczego Zielona Góra?

Decyzja o organizacji wydarzenia w Zielonej Górze nie jest przypadkowa. To tutaj założyciele pierwszej Wioski poza Warszawą, obecnie działającej jako Wioska Olowe, stworzyli prężnie rozwijającą się społeczność. Od 2021 roku Wioska Olowe przekształciła się z małej placówki w największy ośrodek w Polsce, opiekujący się 71 dzieci i posiadający oddzielne piętro przeznaczone na organizację warsztatów i spotkań dla rodzin. Zielona Góra stała się więc naturalnym miejscem do kontynuowania misji BLISKO.

Zareggiuj się by BLISKO. Co będzie się działo?

Konferencja Zareggiuj się 2024 rozpocznie się w piątek, 13 września, sesją aklimatyzacyjną, po której Aleksandra Kozera, pomysłodawczyni inicjatywy, oficjalnie otworzy wydarzenie. Tego wieczoru odbędą się panele dyskusyjne z udziałem Aleksandry Stencel i Agnieszki Dąbrowskiej-Jedynak, a także gawędy Agnieszki Kuźby.

Sobota będzie dniem pełnym warsztatów, takich jak zajęcia z tańca kreatywnego z Kingą Górską, muzykoterapia z Karoliną Szymków czy teatr cieni z Emilią Adamiszyn. Po południu uczestnicy będą mogli wysłuchać prelekcji na tematy związane z rodzicielstwem, komunikacją, sztuką i edukacją demokratyczną. W gronie prelegentów znajdą się m.in. Artur Rakowski, Agnieszka Dąbrowska-Jedynak oraz Aleksandra Kozera.

Niedziela natomiast zostanie poświęcona praktycznym aspektom organizacji pracy w placówkach działających zgodnie z metodą Reggio Emilia, a konferencję zakończy dyskusja i podsumowanie prowadzone przez Aleksandrę Stencel.

Konferencja Zareggiuj się to niepowtarzalna okazja, by dołączyć do grona osób, które pragną realnie wpłynąć na przyszłość edukacji w Polsce. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych rodziców do bezpłatnego uczestnictwa online. Zapisy na wydarzenie są dostępne pod tym linkiem: https://zareggiujsie.pl/

BLISKO i Wioski -  to unikalna inicjatywa, która powstała z pasji do innowacyjnego podejścia do edukacji wczesnodziecięcej oraz zachwytu nad niesamowitymi pomysłami dzieci. Aleksandra Kozera, założycielka Wiosek i BLISKO, dostrzegła potrzebę stworzenia przestrzeni, w której kluczowy etap życia dziecka - pierwsze pięć lat, pełne intensywnej ciekawości i potencjału - jest wspierany z pełnym zaangażowaniem. Obecnie w 77 aktywnych Wioskach i placówkach BLISKO wspierana jest edukacja i rozwój 863 dzieci, tworząc przestrzeń, gdzie najmłodsi mogą rozkwitać, a ich pasje i talenty są pielęgnowane od pierwszych chwil.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: oLIVE media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy

Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.

Prawo

Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich

Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.

Podróże

Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie

Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.