Komunikaty PR

Zareggiuj się by BLISKO. Wydarzenie dla wszystkich, którzy chcą zmienić edukację

2024-09-12  |  09:35
Biuro prasowe
Kontakt
Sonia Stępień
oLIVE media

ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/

Już 13 września wystartuje czwarta i największa do tej pory edycja konferencji Zareggiuj się, organizowanej przez BLISKO. Bezpłatne wydarzenie, stworzone z myślą o ludziach pragnących zmieniać edukację najmłodszych, jest doskonałą okazją do spotkania, wymiany doświadczeń oraz zbudowania poczucia jedności w dążeniu do lepszej przyszłości dla dzieci.

BLISKO to marka łącząca innowacyjne żłobki i przedszkola bliskościowe oraz sieć Wiosek - punktów opieki, które jednocześnie tworzą społeczność rodziców, dzieci, pedagogów i właścicieli, zjednoczonych wspólną misją tworzenia miejsc opartych na szczerości, szacunku i wzajemnym zrozumieniu.

W tym roku organizatorzy Zareggiuj się koncentrują się na potrzebach rodziców, oferując wykłady dotyczące edukacji, wychowywania oraz wzmacniania relacji z dziećmi, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci neuroatypowych. Konferencja odbędzie się w dniach 13-15 września w Zielonej Górze, a dzięki transmisji online rodzice z całej Polski będą mogli uczestniczyć w niej bezpłatnie. 

Od kameralnego spotkania do ogólnopolskiej konferencji

Zareggiuj się to wyjątkowa inicjatywa, która narodziła się w 2021 roku jako kameralne spotkanie pedagogów w jednej z warszawskich Wiosek. Z czasem, dzięki zaangażowaniu organizatorów i rosnącemu zainteresowaniu, przekształciła się w ważne ogólnopolskie wydarzenie, poruszające najistotniejsze tematy związane z edukacją najmłodszych.

W 2024 roku event osiągnie swoje apogeum – trwać będzie trzy dni, a w jego programie znajdą się wykłady i warsztaty prowadzone przez uznanych specjalistów z całej Polski. 

Reggio Emilia - nowe Montessori

Tegoroczna edycja wydarzenia podkreśla dwa kluczowe obszary: neuroatypowość i metodę nauczania Reggio Emilia. Koncepcja ta, wywodząca się z włoskiego miasteczka o tej samej nazwie, zyskała uznanie na całym świecie. Reggio Emilia kładzie nacisk na rozwijanie kreatywności, samodzielności oraz poczucia własnej wartości u dzieci. Kluczowym elementem tego podejścia jest tworzenie inspirującego środowiska edukacyjnego, w którym dzieci mogą swobodnie eksplorować, wyrażać siebie i współpracować z innymi. 

Konferencja Zareggiuj się 2024 zgromadzi ekspertów, którzy nie tylko podzielą się swoimi doświadczeniami w pracy z dziećmi neuroatypowymi, ale także wprowadzą uczestników w świat Reggio Emilia. Uczestnicy będą mogli poznać konkretne narzędzia i strategie, które można zastosować w żłobkach, przedszkolach i szkołach, a także w codziennym życiu rodzinnym, aby wspierać rozwój dzieci.

Dlaczego Zielona Góra?

Decyzja o organizacji wydarzenia w Zielonej Górze nie jest przypadkowa. To tutaj założyciele pierwszej Wioski poza Warszawą, obecnie działającej jako Wioska Olowe, stworzyli prężnie rozwijającą się społeczność. Od 2021 roku Wioska Olowe przekształciła się z małej placówki w największy ośrodek w Polsce, opiekujący się 71 dzieci i posiadający oddzielne piętro przeznaczone na organizację warsztatów i spotkań dla rodzin. Zielona Góra stała się więc naturalnym miejscem do kontynuowania misji BLISKO.

Zareggiuj się by BLISKO. Co będzie się działo?

Konferencja Zareggiuj się 2024 rozpocznie się w piątek, 13 września, sesją aklimatyzacyjną, po której Aleksandra Kozera, pomysłodawczyni inicjatywy, oficjalnie otworzy wydarzenie. Tego wieczoru odbędą się panele dyskusyjne z udziałem Aleksandry Stencel i Agnieszki Dąbrowskiej-Jedynak, a także gawędy Agnieszki Kuźby.

Sobota będzie dniem pełnym warsztatów, takich jak zajęcia z tańca kreatywnego z Kingą Górską, muzykoterapia z Karoliną Szymków czy teatr cieni z Emilią Adamiszyn. Po południu uczestnicy będą mogli wysłuchać prelekcji na tematy związane z rodzicielstwem, komunikacją, sztuką i edukacją demokratyczną. W gronie prelegentów znajdą się m.in. Artur Rakowski, Agnieszka Dąbrowska-Jedynak oraz Aleksandra Kozera.

Niedziela natomiast zostanie poświęcona praktycznym aspektom organizacji pracy w placówkach działających zgodnie z metodą Reggio Emilia, a konferencję zakończy dyskusja i podsumowanie prowadzone przez Aleksandrę Stencel.

Konferencja Zareggiuj się to niepowtarzalna okazja, by dołączyć do grona osób, które pragną realnie wpłynąć na przyszłość edukacji w Polsce. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych rodziców do bezpłatnego uczestnictwa online. Zapisy na wydarzenie są dostępne pod tym linkiem: https://zareggiujsie.pl/

BLISKO i Wioski -  to unikalna inicjatywa, która powstała z pasji do innowacyjnego podejścia do edukacji wczesnodziecięcej oraz zachwytu nad niesamowitymi pomysłami dzieci. Aleksandra Kozera, założycielka Wiosek i BLISKO, dostrzegła potrzebę stworzenia przestrzeni, w której kluczowy etap życia dziecka - pierwsze pięć lat, pełne intensywnej ciekawości i potencjału - jest wspierany z pełnym zaangażowaniem. Obecnie w 77 aktywnych Wioskach i placówkach BLISKO wspierana jest edukacja i rozwój 863 dzieci, tworząc przestrzeń, gdzie najmłodsi mogą rozkwitać, a ich pasje i talenty są pielęgnowane od pierwszych chwil.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: oLIVE media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Kocie harce w CH Targówek! Odwiedź centrum i poznaj rezolutną Kicię Kocię! Biuro prasowe
2024-09-16 | 15:30

Kocie harce w CH Targówek! Odwiedź centrum i poznaj rezolutną Kicię Kocię!

Wakacje już za nami, a dzieci wróciły do przedszkola. Z pomocą w adaptacji najmłodszych przyjdzie ich ulubienica, Kicia Kocia, wraz ze swoim braciszkiem Nunusiem. Już 20 i 21 września
Dziecko Wystartowała rejestracja w programie DZIECI MAJĄ WYCHODNE - rok szkolny 2024/25
2024-09-12 | 16:10

Wystartowała rejestracja w programie DZIECI MAJĄ WYCHODNE - rok szkolny 2024/25

„Dzieci Mają Wychodne” to program Fundacji Rozwoju Dzieci skierowany do nauczycielek i nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli. Zachęcamy dorosłych do regularnych,
Dziecko Mali przedsiębiorcy! Odwiedź miasteczko, w którym rządzą dzieci!
2024-09-10 | 16:00

Mali przedsiębiorcy! Odwiedź miasteczko, w którym rządzą dzieci!

Skąd się biorą pieniądze? Dlaczego dorośli pracują i na czym polega oszczędzanie? To pytania, na które wspólnie poszukamy odpowiedzi podczas zajęć edukacyjnych zaplanowanych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Barbara Kurdej-Szatan: Przez pięć lat nie prowadziłam żadnych programów w telewizji. Tęskniłam za tym i uważam, że „Cudowne lata” będą hitem TVP

Aktorka przyznaje, że w jej przypadku wrzesień po brzegi wypełniony jest obowiązkami i dlatego musi teraz szczególnie zadbać o swoje zdrowie, aby temu wszystkiemu sprostać. Jej córka rozpoczęła właśnie nowy rok szkolny, a syn poszedł do przedszkola. Ona sama z kolei sporo czasu spędza na planie nowego programu „Cudowne lata”, emitowanego w TVP2. Barbara Kurdej-Szatan cieszy się, że może realizować ten projekt, bo jak podkreśla, przez pięć lat tęskniła za pracą przed kamerami w telewizyjnym studiu.

Gwiazdy

Monika Mrozowska: Zrezygnowałam z wielu projektów zawodowych, żeby się przygotować do nowego roku szkolnego. Dzieciakom zależy na tym, żebym miała dla nich czas

Aktorka zdawała sobie sprawę z tego, że wrzesień nie będzie lekkim miesiącem, bo z początkiem nowego roku szkolnego nastąpi sporo zmian w życiu jej dzieci, a w konsekwencji i ona będzie musiała nieco zmodyfikować swój grafik zawodowy. Niektóre projekty muszą więc poczekać, bo jak podkreśla – nie chce zaniedbywać swoich pociech, a w pracy robić coś na pół gwizdka. Monika Mrozowska wierzy, że wszystko uda się zgrabnie poukładać, jej córka będzie miała udany start w liceum, a młodsi synowie doskonale poradzą sobie w szkole i przedszkolu.

Edukacja

Blisko 80 proc. Polaków obawia się zapalenia płuc. Mimo to świadomość szczepień profilaktycznych jest niska

Prawie 80 proc. Polaków uważa zapalenie płuc za groźną chorobę. Podobny odsetek boi się jej w mniejszym lub większym stopniu. Jednak o pneumokokach – które są przyczyną większości pozaszpitalnych zapaleń płuc – wiedzą niewiele, podobnie jak o szczepieniach przeciwko tej bakterii – wynika z raportu IPPEZ „Polki i Polacy a zapalenie płuc i pneumokoki”. Szczególnie wśród seniorów świadomość problemu jest znikoma, choć czują się oni najmocniej zagrożeni zapaleniem płuc. To przekłada się na niski poziom podejmowanych działań profilaktycznych, mimo że seniorzy mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie i pneumokokom i zaszczepić się podczas jednej wizyty u lekarza rodzinnego.