Zaskakujące wzornictwo i międzynarodowy prestiż. Sukcesy NOBONOBO w 2023
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
W ubiegłym roku NOBONOBO konsekwentnie poszerzało swą obecność na rynku. Otwarcie ekskluzywnego showroomu w Warszawie stanowiło ważny krok w kierunku zacieśniania relacji z klientami i prezentacji najnowszych kolekcji. Dodatkowo, marka zdobywała liczne nagrody w krajowych i międzynarodowych konkursach, potwierdzając tym samym swoją pozycję w dziedzinie mebli premium. Innowacyjne podejście do projektowania, współpraca z zagranicznymi designerami oraz śmiałe kroki na arenie międzynarodowej, to wciąż kluczowe elementy strategii rozwoju NOBONOBO. Nowe kolekcje marki wyznaczają współczesne trendy, stając się ulubieńcami architektów i nieodłączną częścią światowej sceny meblarskiej.
Nowości produktowe
W 2023 firma NOBONOBO wprowadziła premierowe modele mebli, zaprojektowanych m.in. przez utalentowanego projektanta z Nowej Zelandii Grega McKinleya. Nowości, takie jak awangardowy fotel Parfait, łóżko Peter oraz nowoczesna sofa modułowa Split-it, nie tylko zyskały uznanie użytkowników, ale zdobyły także aprobatę architektów oraz projektantów wnętrz. Do portfolio marki dołączyła również sofa Maxxo, projektu Juanny Barcelò Borges, designera o korzeniach kubańsko-włoskich. Te premiery podkreślają zaangażowanie NOBONOBO w poszukiwanie świeżych talentów i chęć współpracy z designerami pochodzącymi z różnych kultur, co z kolei przekłada się na unikalny wzorniczy charakter każdego z mebli.
Ekskluzywna przestrzeń dla miłośników designu
Otwarcie nowego salonu Nobonobo x Miloni, przy ul. Piusa Dziekońskiego 1 w Warszawie, okazało się nie tylko oczekiwanym wydarzeniem w świecie branżowym, lecz również przełomowym momentem dla samej marki. Mokotowski showroom to przestrzeń, w której design i komfort harmonijnie współgrają, wyznaczając nową erę w doświadczeniu zakupu mebli. Eksperci zespołu są gotowi służyć pomocą klientom, pomagając w wyborze idealnych mebli, dopasowaniu odpowiednich kolorów i materiałów. To miejsce, gdzie zakupy stają się nie tylko praktycznym wyborem, ale również wyjątkowym doświadczeniem estetycznym.
Nagrody i wyróżnienia
W ciągu roku 2023 Nobonobo zostało uhonorowane szeregiem nagród i wyróżnień branżowych za jakość produktów, innowacyjność designu oraz zaangażowanie w odpowiedzialne praktyki biznesowe. Projekt fotela Brace zdobył w Como złotą nagrodę we włoskim konkursie A’ Design Award & Competition w kategorii meble. Konkurs International Design Awards (IDA), który wyróżnia i promuje wyjątkowych wizjonerów designu, docenił krzesło KOHTI, projektu ukraińskiego studia Levantin Design, które otrzymało nagrodę Silver w kategorii Design for Society-Eco-Sustainable Design. Drugi rok z rzędu wzornictwo sygnowane marką NOBONOBO znalazło się także w finale włoskiego konkursu Archiproducts Awards. Pod koniec listopada Monika Struska i Tomek Matejczyk odbierali certyfikat Longlisted Archiproducts za projekt fotela Fulu. Wyjątkowo prestiżową nagrodą Iconic Awards 2023 nagrodzono stół Roots. Wśród kryteriów oceny jurorzy wymienili m.in. zwracającą uwagę koncepcję ogólną, technologię i jakość wykonania, ikoniczną estetykę oraz funkcjonalność. Kolejną międzynarodową nagrodą, o której warto wspomnieć, był konkurs Niemieckiej Rady Wzornictwa. Nagroda German Design Award 2024 przypadła w tym roku stolikowi kawowemu Flesia.
W Polsce marka święciła triumfy podczas Łódź Design Festival Wśród, gdzie wśród wyróżnionych znakiem jakości plebiscytu must have znalazły się aż dwa produkty – fotel FULU projektu Davida Girelli oraz stół ROOTS autorstwa Nelsona de Araújo. W kategorii Design Premium 18. edycji polskiego konkursu Diament Meblarstwa kapituła uhonorowała natomiast sofę Puzzle.
Bogaty w liczne osiągnięcia rok 2023 był dla NOBONOBO nie tylko okresem intensywnej aktywności, ale także znaczącym etapem w dynamicznym rozwoju marki. Zdobycie tylu prestiżowych wyróżnień stanowi niepodważalny dowód uznania dla wkładu NOBONOBO w rozwój międzynarodowego rynku meblowego. Nagrody, które trafiły w ręce Moniki Struskiej i Tomka Matejczyka, stanowią także uznanie dla kreatywności i profesjonalizmu międzynarodowych projektantów zapraszanych do współpracy.
Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/
***
Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof.
Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.