Komunikaty PR

ZBAWIENIE CZY ZAGROŻENIE? ŚWIATOWY DZIEŃ INTERNETU W ARTE.TV

2023-10-31  |  16:00

Internet powstał w latach 60. XX wieku jako projekt badawczy finansowany przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, znany jako ARPANET. Pierwszy przesył danych między dwoma komputerami za pośrednictwem sieci ARPANET miał miejsce 29 października 1969 roku. To wydarzenie uważa się za symboliczny początek internetu. Całkowicie zrewolucjonizował nasze życie i zmienił praktycznie każdy aspekt naszej codzienności: od zawodowego po prywatny. Miał gigantyczny wpływ m.in. na dostęp do informacji, komunikację, handel, ale także zachowania społeczne i relacje międzyludzkie.

Na całym świecie, również w Polsce, wzrasta liczba przestępstw popełnianych w sieci. Celem ataków cyberprzestępców są instytucje, osoby publiczne i zwykli obywatele, od których wyłudzane są niekiedy oszczędności całego życia. Intrygujący film dokumentalny „Cyberprzestępczość” ukazuje mroczny świat hakerów, którzy zdradzają swoje metody działania i motywacje prowadzące do popełniania cyberprzestępstw. Twórcy postanowili skonfrontować swoich rozmówców z ekspertami ds. bezpieczeństwa cyfrowego, którzy udzielają wskazówek, jak skutecznie bronić się przed atakami hakerów. Dzięki przeniknięciu do niedostępnego nam świata możemy zrozumieć mechanizmy kierujące cyberprzestępcami.

Link do programu: Cyberprzestępczość - dostępny do 19 listopada 2023.

Dokument z 2023 roku „Cyberświat. Przyszłość jest teraz” to podróż przez historię wpływu technologii na nasze życie. Od roku 2016, gdy świat został wstrząśnięty zewnętrznymi ingerencjami w amerykańskie wybory i proces Brexitu, cyfrowa przestrzeń stała się kluczowym elementem naszej rzeczywistości. Program analizuje, jak rosyjskie działania w internecie wpłynęły na zachodnie społeczeństwa. Czy jesteśmy w stanie kontrolować technologie, które zdominowały nasze życie? Twórcy obrazu „Cyberświat” starają się odpowiedzieć na to pytanie.

Link do programu: Cyberświat - dostępny do 26 listopada 2023.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji Biuro prasowe
2025-02-07 | 15:40

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

W tym roku mija 30 lat odkąd Husqvarna, światowy lider w dziedzinie innowacyjnej pielęgnacji trawników, wprowadziła na rynek swoją pierwszą automatyczną kosiarkę. W związku
IT i technologie Dreame comes true – doskonały rok marki
2024-12-31 | 12:00

Dreame comes true – doskonały rok marki

Dreame Technology, producent innowacyjnych i uznanych urządzeń domowych, dołożył wszelkich starań, aby mijający rok był dla marki przełomowy. Własne punkty sprzedaży, pozycja lidera na
IT i technologie Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
2024-12-16 | 16:00

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji

Dreame Technology, producent innowacyjnych i uznanych urządzeń domowych, w ostatnim czasie wprowadził do swojej oferty w Polsce trzy modele odkurzaczy pionowych. Mowa o R20 Aqua z innowacyjną

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Edukacja

Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów

Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.

Handel

Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci

Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.