Zdrowe sałatki na rodzinne spotkanie
Lato to idealny czas na lekkie, pożywne sałatki. Są łatwe w przygotowaniu, dostarczają mnóstwo witamin, a przede wszystkim doskonale smakują. Są świetne na drugie śniadanie czy podwieczorek. Cieszą się też popularnością wśród dań podczas rodzinnych spotkań.
Zdrowe nawyki żywieniowe to m.in. regularne spożywanie posiłków i wybieranie pełnowartościowych produktów o najwyższej jakości. Przygotowując sałatkę dla siebie i swoich bliskich warto więc wzbogacić ją o bakalie np. w postaci suszonej żurawiny bez dodatku cukru czypyszneorzechy włoskie. Żurawina to znakomite źródło witaminy A i C oraz żelaza i błonnika. Orzechy włoskie natomiast działają przeciwzakrzepowo, przeciwzapalnie oraz pomagają obniżać poziom ,,złego” cholesterolu. Sprawdź przepisy z wykorzystaniemwłaśnie tych składników!
Wytrawny smak
Składniki:
główka sałaty lodowej
duża garść suszonej żurawiny Bakal Naturalnie
łyżka oliwy
szczypta soli
sok z cytryny
łyżka ziół prowansalskich
chrupiąca bagietka
Przygotowanie:
Sałatę lodową umyć, osuszyć i porwać na mniejsze kawałki. Włożyć do miski. Dodać żurawinę, oliwę, szczyptę soli, sok z cytryny i zioła prowansalskie. Dokładnie wymieszać. Podawać z chrupiącą bagietką.
Lekka rozkosz
Składniki:
3 duże pomidory
1 cytryna
pół główki sałaty lodowej
1 awokado
duża garść orzechów włoskich Chandler Bakal Naturalnie
łyżka oliwy
szczypta soli
szczypta pieprzu
Przygotowanie:
Warzywa umyć. Pomidory, awokado i cytrynę pokroić na duże kawałki. Sałatę lodową osuszyć i porwać. Włożyć składniki do miski. Dodać garść orzechów włoskich. Polać łyżką oliwy. Posolić i popieprzyć.
Bakalie dostępne są na stronie: bakalsklep.pl

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.