10 000 uśmiechów dla hospitalizowanych dzieci
Fundacja Dr Clown
Powstańców Śląskich 87 lok. U10B
01-355 Warszawa
paulina.latacz|drclown.pl| |paulina.latacz|drclown.pl
728 401 910
www.drclown.pl
1 czerwca to wyjątkowo data w kalendarzu. Ten dzień nie może się obyć bez upominków, ale przede wszystkim bez radości i uśmiechów na buziach dzieci, szczególnie tych, które muszą go spędzić w szpitalu. Doktorzy Clowni, wolontariusze Fundacji Dr Clown, doskonale wiedzą jak wesprzeć małych pacjentów w trudnych chwilach i poprawić ich samopoczucie. Z okazji Dnia Dziecka przygotowali paczki z upominkami dla dzieci, które zostaną przekazane na oddziały pediatryczne w całej Polsce.
– Dzień Dziecka to jedno z najważniejszych świąt w naszej organizacji. Jako Doktorzy Clowni wspieramy na co dzień najmłodszych pacjentów w powrocie do zdrowia, a tego szczególnego dnia chcemy sprawić, aby ich radość była podwójna! Dla hospitalizowanych dzieci ze szpitali, z którymi współpracujemy, przygotowaliśmy piękne prezenty. W niektórych szpitala uda nam się przekazać paczki osobiście, a wybrane oddziały zaplanowały również animacje pod szpitalnymi oknami. Będzie dużo uśmiechów, pozytywnej energii i radości! – mówi Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji Dr Clown.
Fundacja Dr Clown od początku trwania pandemii zrezygnowała z odwiedzin wolontariuszy na szpitalnych oddziałach, a działania statutowe prowadzone były wirtualnie m.in. poprzez Śmiechofon, usługę umożliwiającą spotkania online z wolontariuszami. – W coraz większej liczbie szpitali mamy możliwość wejścia do środka, co bardzo nas cieszy. Bezpośredni kontakt z podopiecznymi jest czymś wyjątkowym. Ponadto w Łodzi, Miliczu, Starogardzie Gdańskim wracamy również z zajęciami dogoterapii, które odbywają się w przyszpitalnych ogrodach lub parkach. – dodaje Agata Bednarek.
Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.