10 000 uśmiechów dla hospitalizowanych dzieci
Fundacja Dr Clown
Powstańców Śląskich 87 lok. U10B
01-355 Warszawa
paulina.latacz|drclown.pl| |paulina.latacz|drclown.pl
728 401 910
www.drclown.pl
1 czerwca to wyjątkowo data w kalendarzu. Ten dzień nie może się obyć bez upominków, ale przede wszystkim bez radości i uśmiechów na buziach dzieci, szczególnie tych, które muszą go spędzić w szpitalu. Doktorzy Clowni, wolontariusze Fundacji Dr Clown, doskonale wiedzą jak wesprzeć małych pacjentów w trudnych chwilach i poprawić ich samopoczucie. Z okazji Dnia Dziecka przygotowali paczki z upominkami dla dzieci, które zostaną przekazane na oddziały pediatryczne w całej Polsce.
– Dzień Dziecka to jedno z najważniejszych świąt w naszej organizacji. Jako Doktorzy Clowni wspieramy na co dzień najmłodszych pacjentów w powrocie do zdrowia, a tego szczególnego dnia chcemy sprawić, aby ich radość była podwójna! Dla hospitalizowanych dzieci ze szpitali, z którymi współpracujemy, przygotowaliśmy piękne prezenty. W niektórych szpitala uda nam się przekazać paczki osobiście, a wybrane oddziały zaplanowały również animacje pod szpitalnymi oknami. Będzie dużo uśmiechów, pozytywnej energii i radości! – mówi Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji Dr Clown.
Fundacja Dr Clown od początku trwania pandemii zrezygnowała z odwiedzin wolontariuszy na szpitalnych oddziałach, a działania statutowe prowadzone były wirtualnie m.in. poprzez Śmiechofon, usługę umożliwiającą spotkania online z wolontariuszami. – W coraz większej liczbie szpitali mamy możliwość wejścia do środka, co bardzo nas cieszy. Bezpośredni kontakt z podopiecznymi jest czymś wyjątkowym. Ponadto w Łodzi, Miliczu, Starogardzie Gdańskim wracamy również z zajęciami dogoterapii, które odbywają się w przyszpitalnych ogrodach lub parkach. – dodaje Agata Bednarek.

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.