10 najważniejszych korzyści ze spacerów
Agencja Face it!
ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
e.popek|agencjafaceit.pl| |e.popek|agencjafaceit.pl
692556028
https://agencjafaceit.pl/
Czy uświadamiacie sobie, że przestaliśmy chodzić?! Staliśmy się społeczeństwem trzech krzeseł - krzesła w pracy przed komputerem, krzesła w samochodzie, który dowozi nas z domu do pracy i z powrotem, i krzesła (fotela/sofy) przed telewizorem? Wywołuje to mnóstwo chorób związanych z otyłością. Jesteśmy społeczeństwem, które jest chore ze względu na to, że się po prostu nie ruszamy.
Czas to zmienić, przypomnijmy więc sobie 10 korzyści ze spacerów. Czy o wszystkich słyszałeś?
1. Obniżanie stresu – oto najważniejsza korzyść ze spacerów. Chodzenie obniża kortyzol, przez co obniża się nasz stres. Kiedy obniżamy kortyzol i stres, odczuwamy mniej lęków, mniej różnego rodzaju napięć w naszym organizmie. Mniej trosk oznacza więcej dobrego snu. Można powiedzieć, że chodzenie to nisko stresujące, wysoko dotleniające działanie. Warto o tym pamiętać, jeśli jesteśmy osobami wiecznie zestresowanymi.
2. Poprawa trawienia – oto korzyść ze spaceru po jedzeniu. Taki spacer odbywamy do 10 minut po posiłku. Poprawia trawienie, stymuluje perystaltykę jelit, czyli przesuwanie pokarmu w naszym układzie pokarmowym. Dzięki temu ograniczamy wzdęcia, gazy, zatwardzenia i niestrawności w organizmie. Zauważono również, że jeśli zaczniesz chodzić zaraz po zjedzeniu posiłku, dużo szybciej spalasz tzw. cukier - glukozę - przez co będziesz w stanie dużo szybciej spalać tkankę tłuszczową. Ponieważ się ruszasz i potrzebujesz energii, twoje ciało szybciej dostaje się do cukru i szybciej spala tłuszcz. Poobiedni spacer poprawia też działanie insuliny w twoim organizmie, obniża ryzyko wrzodów żołądka, zgagi, czy IBS czyli problemów z układem pokarmowym nawet w dolnej jego części. Wreszcie – spacer po jedzeniu obniża ciśnienie, przez co poprawia nasz sen.
3. Dużo mniej bólu. Spacery wzmacniają produkcję naturalnych opioidów w naszym organizmie. Opioidy to uśmierzające ból hormony czy związki naturalnie produkowane przez organizm. Dzięki spacerom mamy dużo więcej takich procesów w naszym organizmie, przez co unikamy stanów zapalnych.
4. Naturalne odchudzanie. Wiele osób biega, by spalić tkankę tłuszczową. Nie musisz biegać. Wystarczy, że chodzisz. Wystarczy, że się ruszasz. Nasze ciało potrzebuje energii do tego ruchu. Kiedy siedzisz, nie potrzebujesz tyle energii. Kiedy się ruszasz, spalasz swoją tkankę tłuszczową.
5. Poprawa gęstości kości. Utrata gęstości związana jest z naszym wiekiem. Jeśli regularnie spacerujesz, tzw. osteoporoza czy inne choroby związane z utratą gęstości kości będą występować rzadziej w twoim organizmie.
6. Wzmocnienie mięśni stóp. Spacer poprawia twoją postawę, stabilność bioder, pleców, karku –gwarantowana jest stabilność całego twojego organizmu.
7. Eliminacja toksyn, pobudzony układ limfatyczny. Układ limfatyczny potrzebuje ruchu do pobudzenia. Jest większy niż układ krwionośny i nie ma automatycznie działającej pompki. Kiedy się ruszamy, oczyszczamy swoje ciało. Dlatego spacery są idealne do tego, by pozbyć się problemów związanych z toksynami w organizmie.
8. Dotleniony mózg. Kiedy chodzisz, dużo lepiej oddychasz, twój mózg dużo lepiej pracuje.
9. Oczyszczanie komórkowe. Dzięki temu, że się ruszasz, twoje komórki oczyszczają się z toksyn.
10. Poprawa pracy mięśni lędźwiowych. To, że się ruszasz sprawia, że będziesz mieć dużo mniej bólów w dolnej części kręgosłupa w tzw. krzyżu.
Mamy dwie długie nogi. Nie zostały one stworzone po to, żebyśmy siedzieli, a po to, żebyśmy chodzili. Pierwotny człowiek prawdopodobnie chodził około 8 mil dziennie, żeby się najeść, żeby znaleźć pokarm, żeby uciec od niebezpieczeństwa. A ty, ile dzisiaj chodzisz? Jesteś osobą, która chodzi
i się rusza czy siedzi i liczy na to, że zdarzy się cud?
Mariusz Budrowski to współautor projektu „Odmładzanie na Surowo” – jego aktywność na facebooku obserwuje ponad 400 tys. osób, a kanał na YT subskrybuje prawie 300 tys. oglądających. Mariusz jest witarianinem, autorem bestsellera: „Surowe Zdrowie”, „Moje 90 dni”, książki kulinarnej: „Na Surowo Przepisy” i książki dla dzieci „Wierszykowo na Surowo”. Dodatkowo jest także pomysłodawcą programów na odchudzanie, festiwalu Witariada, oraz konferencji Surowe Życie. Swoimi działaniami Mariusz chce inspirować Polaków do zmiany ich stylu życia i diety na takie, które przyniosą im zdrowie i poprawią jakość ich codziennego funkcjonowania.

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.