Komunikaty PR

1,5 mld kroków dla zdrowia i planety. Grupa LUX MED wyłoniła zwycięzców wyzwania

2022-07-11  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Komunikat prasowy
38 pr & content communication

Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl

60 tys. zł i 100 tys. zasadzonych drzew – to łączna pula nagród czerwcowego wyzwania Healthy Cities zorganizowanego przez Grupę LUX MED dla miast i wybranych firm. Wśród zwycięzców znalazły się Świętochłowice, Świnoujście i Ostrołęka. Tym samorządom przekazany zostanie Zielony Budżet, czyli środki na wsparcie proekologicznych inicjatyw. Natomiast trzy zwycięskie firmy będą miały możliwość posadzenia jesienią 9 ha lasów.

Ideą akcji Healthy Cities jest kształtowanie proekologicznych i prozdrowotnych postaw. Tegoroczna edycja wyzwania odbyła się dwutorowo – sportowa rywalizacja toczyła się równolegle wśród 1,2 tys. mieszkańców 66 miast na prawach powiatu i 7,8 tys. pracowników ze 100 zgłoszonych firm. Przez cały czerwiec uczestnicy zbierali kroki – minimum 6 tys. dziennie – spacerując lub biegając ze specjalną aplikacją Healthy Cities. Łącznie wszyscy zrobili 1,5 mld kroków, co oznacza, że w ciągu miesiąca przeszli 1 mln km, czyli 27 razy okrążyli Ziemię.

- Cieszymy się, że tak dużo osób zaangażowało się w tegoroczne wyzwanie Healthy Cities. To pokazuje, że Grupa LUX MED potrafi łączyć na rzecz promowania zdrowych nawyków i bardziej zrównoważonych przestrzeni miejskich. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy wzięli udział w akcji. Realizując nasze działania pamiętamy o tym, że troska o środowisko naturalne jest elementem profilaktyki zdrowotnej – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Samorządy, których mieszkańcy zebrali najwięcej kroków, czyli Świętochłowice (I miejsce), Świnoujście (II miejsce) i Ostrołęka (III miejsce), otrzymają łącznie 60 tys. zł na dofinansowanie inicjatyw z zakresu ekologii, ochrony środowiska lub zdrowego stylu życia. Z kolei trzy zwycięskie firmy – Elsat, ZEC Service, Societe Generale, dzięki sportowemu zaangażowaniu pracowników, jesienią posadzą 9 ha lasów przy współpracy z Lasami Państwowymi.

- Zakończyliśmy tegoroczne wyzwanie, ale mam nadzieję, że zdrowe nawyki zostaną z uczestnikami na dłużej i będą impulsem dla działań prośrodowiskowych. W Grupie LUX MED mamy wysokie poczucie współodpowiedzialności za otoczenie, dlatego skupiamy się na tym, by nasze działania na rzecz klimatu i natury były jak najbardziej efektywne – zaznacza Łukasz Niewola, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i Zrównoważonego Rozwoju Grupy LUX MED.

Tegoroczna akcja to druga edycja projektu. W 2021 r. w akcji wzięło udział 4 tys. osób, a Grupa LUX MED w ramach złożonej deklaracji posadziła 375 tys. drzew w całej Polsce.

W tym roku w ramach Healthy Cities Grupa LUX MED zapoczątkowała stworzenie Indeksu Zdrowych Miast. Projekt realizowany jest przy współpracy z naukowcami i ekspertami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej. Ma on na celu ocenę warunków życia w polskich miastach pod kątem m.in. zdrowia, w tym zdrowia psychicznego, zielonych terenów, edukacji, jakości powietrza czy kultury. Wyniki rankingu zaprezentowane zostaną jesienią.

Więcej o Grupie LUX MED:

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma świadczy swoje usługi w Polsce już od 30 lat. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 270 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, 14 szpitali oraz blisko 3000 poradni partnerskich. Grupa LUX MED zatrudnia 20 000 osób, w tym około 8000 lekarzy i 5000 wspierającego personelu medycznego, a w codziennej działalności, kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, podejmując liczne inicjatywy z obszarów zaangażowania społecznego i środowiska. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Więcej informacji: http://www.luxmed.pl/healthycities

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 38 pr & content communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024
2024-06-25 | 13:00

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni
Zdrowie Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?
2024-06-25 | 10:00

Materace dla alergików – jak wybrać odpowiedni model?

Materace zawsze tworzone są z myślą o komforcie użytkowników. Szacuje się, że około 20-30% populacji to alergicy. Dlatego powstało wiele produktów z myślą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Podczas studiów uczyliśmy się żonglerki maczugami i popisów cyrkowych. Te umiejętności przydały mi się w zawodzie aktora

W pracy zawodowej kolejny raz przydały się Mateuszowi Banasiukowi umiejętności zdobyte w szkole aktorskiej. W spektaklu „Wypiór” wystawianym na scenie Teatru IMKA odtwórca roli Łukasza udowodnił, że potrafi perfekcyjnie żonglować, wzbudzając podziw widowni. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle artysta zdradza, że podczas studiów nauczył się jeszcze kilku innych sztuczek cyrkowych.