Komunikaty PR

200. bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego już działa

2020-01-09  |  14:23
Biuro prasowe

Właśnie powstała już 200. placówka tego typu, która działa w Polsce i przynosi pomoc osobom niepełnosprawnym. Mieszkańcy Trójmiasta mogą wypożyczyć specjalistyczny sprzęt zupełnie za darmo. Do ich dyspozycji są trójkołowe rowery, wózki, chodziki i kule ortopedyczne.

 

Sprzęt dostępny w asortymencie wypożyczalni

W gdyńskiej wypożyczalni dostępnych jest 10 stabilnych rowerów, umożliwiających jazdę osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Kolejny sprzęt to 8 wózków, które pomagają w przemieszczaniu się osobom niepełnosprawnym motorycznie, nie będącym w stanie samodzielnie chodzić. Do dyspozycji będzie także 8 par kul ortopedycznych, które wykorzystywane są przez osoby po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, trwale niesprawnych ruchowo. Dają podparcie przy chodzeniu  i pomagają w utrzymaniu równowagi, odciążają niesprawną kończynę. Z kolei 8 chodzików rehabilitacyjnych będzie ułatwiać chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego.

 

Projekt realizowany jest przez Fundację Eco Textil we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem i Stowarzyszeniem Cool-awi, dzięki środkom pochodzącym z recyklingu niepotrzebnej odzieży.

 

Jak wypożyczyć sprzęt?

Z asortymentu gdyńskiej wypożyczalni może skorzystać każdy. Wystarczy przyjść i podpisać zaświadczenie potwierdzające datę wypożyczenia oraz termin użytkowania sprzętu. Nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty. Sprzęt będzie dostępny na okres trzech tygodni, z możliwością przedłużenia, jeśli nie będzie kolejki chętnych do wypożyczenia.

  • Koordynatorem wypożyczalni jest Pani Magdalena Biegańska, Prezes Stowarzyszenia Cool-awi.
  • Numer telefonu do kontaktu w sprawie wypożyczenia sprzętu: 575-865-100.
  • Miejsce, w którym sprzęt będzie przekazywany (po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym) to lokal otrzymany od Miasta Gdynia mieszczący się przy ul. Śląskiej 51.

 

 

Sprzęt można wypożyczyć również poprzez stronę internetową

Sprzęt można zamówić także online. Dodatkowo, w wypożyczalni internetowej do dyspozycji są również łóżka rehabilitacyjne z materacami przeciwodleżynowymi. Kurier dostarcza sprzęt pod dany adres w ciągu 48 godzin. 

 

Osoby potrzebujące mogą korzystać ze sprzętu całkowicie za darmo, pokrywają jedynie koszt dostarczenia i odebrania przesyłki. W Polsce działają podobne wypożyczalnie, ale komercyjne - za wynajęcie wózka czy kul trzeba płacić. A dla chorych często stanowi to barierę - mówi Monika Lipnicka z Fundacji Eco Textil, która jest organizatorem wypożyczalni internetowej.

 

Jak wypożyczyć sprzęt w wypożyczalni internetowej?

Sprzęt z wypożyczalni internetowej jest dostępny całkowicie bezpłatnie dla osób prywatnych. Aby otrzymać konkretną rzecz, dana osoba powinna wypełnić wniosek dostępny na stronie Fundacji Eco Textil. Wniosek rozpatrywany jest w przeciągu 24 godzin. Sprzęt będzie wypożyczany na określony czas - 2 miesiące, 3 miesiące lub pół roku, z możliwością przedłużenia. Przypominamy, że wypożyczający ponosi jedynie koszt związany z dostarczeniem i odebraniem sprzętu. 

 

Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.ecotextil.pl w zakładce Wypożyczalnia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024
2024-06-25 | 13:00

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni
Zdrowie Nowe perspektywy w leczeniu schorzeń układu nerwowego
2024-06-25 | 08:39

Nowe perspektywy w leczeniu schorzeń układu nerwowego

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.