30. Finał WOŚP na Pradze. Tysiące złotych wesprą dziecięcą okulistykę
29 724,47 złotych – to kwota zebrana przez sztab Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy wraz z Centrum Praskim Koneser w ramach jubileuszowego, 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundusze przeznaczone zostaną na pomoc dla oddziałów i pododdziałów okulistyki dziecięcej. Inicjatywa przebiegała pod hasłem: „Przejrzyj na oczy!”.
30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Pradze-Północ był drugim największym w Warszawie. W jego przeprowadzeniu nie przeszkodził nawet bardzo silny wiatr, który w ostatnią niedzielę stycznia nawiedził stolicę. Publiczność rozgrzewali: Kroke, Justyna Jary & Alegancka Kapela, Jelonek czy Tabu. Punktualnie o godz. 20.00 nie zabrakło „Światełka do nieba” – w trosce o bezpieczeństwo zwierząt był to zjawiskowy pokaz laserowy.
– Każdy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to ogromne święto filantropii. Akcja, której inicjatorem i dobrym duchem od samego początku jest Jurek Owsiak, gromadzi wokół siebie ludzi o gigantycznych sercach. Jesteśmy szczęśliwi, że staliśmy się częścią tej wspaniałej inicjatywy. Dzięki niej w ręce specjalistów corocznie trafia sprzęt pozwalający na ratowanie zdrowia i życia maluchów – mówi Monika Piwońska, Dyrektor Komercyjny Centrum Praskiego Koneser.
Przez cały dzień, 30 stycznia, na ulicach Pragi-Północ mogliśmy spotkać wielu dzielnych wolontariuszy, w tym blisko 50 z praskiego sztabu. Jeszcze przed wielkim finałem na terenie Dzielnicy stanęło 6 puszek stacjonarnych. Dzielnica Praga-Północ oraz Centrum Praskie Koneser połączyło także swoje siły w sieci, gdzie łącznie przeprowadzonych zostało kilkadziesiąt licytacji internetowych.
– Mieszkańcy naszej Dzielnicy po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca. Tysiące złotych zebranych przez wolontariuszy, w stacjonarnych puszkach, a także internetowych licytacjach, to dowód, że prażanie coraz chętniej angażują się w pomoc najbardziej potrzebującym. Uczestnicząc w tak szlachetnych inicjatywach jak Wielka Orkiestra Świąteczna Pomocy, wszyscy razem budujemy wspólnotę, w której możemy wzajemnie na siebie liczyć – podkreśla Dariusz Kacprzak, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ.
W czasie 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizowanego przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy i Centrum Praskie Koneser, łącznie zebrano 29 724,47 złotych. W puszkach sztabu znalazło się 19274,98 złotych, z kolei aukcje internetowe przyniosły 10 449,49 złotych. Najwyższa suma została uzyskana w licytacji rzeźby autorstwa Marka Sułka z cyklu „Aniołek Praski” (910 złotych).
Deklarowana, łączna kwota 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej to 136 282 325 złotych.

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

Wzrost alergii wśród dzieci. Wczesne rozpoczęcie leczenia może zatrzymać jej dalszy rozwój, zapobiec ciężkim powikłaniom i astmie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.