Komunikaty PR

40. Strefa Rodzica powstała na Oddziale Dziecięcym Powiatowego Szpitala w Piszu!

2022-07-14  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt

Magdalena Fijołek
Still Like

Puławska 255/16
02-740 Warszawa
m.zaleska|stilllike.pl| |m.zaleska|stilllike.pl
795 002 284
https://stilllike.pl

Pierwsza w tym roku i jubileuszowa 40. Strefa Rodzica została otwarta! Na Oddziale Dziecięcym Powiatowego Szpitala w Piszu została wyremontowana świetlica, kuchnia, pokój do karmienia oraz szatnia. Mali pacjenci wraz z rodzicami mogą cieszyć się zupełnie nową przestrzenią, zaaranżowaną w tropikalnych motywach! 

„Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” to ogólnopolski projekt społeczny, prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. Celem akcji jest stworzenie specjalnych miejsc na dziecięcych oddziałach polskich szpitali, w których najmłodsi pacjenci mogą zapomnieć o chorobie, spędzać czas z rodzicami i odkrywać świat poprzez zabawę. Tworzenie kolorowych i przyjaznych przestrzeni wpływa na poprawę komfortu dzieci oraz przyspieszenie procesu powrotu do zdrowia. Program wspiera także rodziców, którzy towarzyszą swoim pociechom w tym trudnym dla nich czasie. Otwarcie 40. Strefy Rodzica w Piszu odbyło się 8 lipca. 

W Szpitalu Powiatowym w Piszu pokój pielęgniarek stał się świetlicą, w której dzieci mogą poczuć się jak w prawdziwej dżungli! Przeważa tu kolor zielony, które ma właściwości uspokajające oraz kolor szary. Nie zabrakło motywów tropikalnych, naklejek ze zwierzętami na ścianach oraz mebli przystosowanych dla maluchów i większych dzieci. Rodzice znajdą w pomieszczeniu wygodne kanapy oraz biurko, przy którym będą mogli, np. pracować. W pomieszczeniu znalazł się także telewizor z konsolą, który umili pacjentom pobyt na oddziale. 

Kuchnia również zyskała zupełnie nowe oblicze – pomieszczenie przeszło całkowity remont, a nowy układ sprawił, że stało się także wygodniejsze w użytkowaniu. Strefa Rodzica w Piszu została wyposażona w nowe kubki i zestawy zabawek. Metamorfozę przeszedł także pokój do karmienia – w środku znajdziemy specjalny blat do przygotowywania posiłków oraz wygodne fotele. Na oddziale została również odnowiona szatnia.  Za projekt 40. Strefy Rodzica odpowiada Progetti Architektura, a w jego realizacji udział wzięli wolontariusze Budimex SA.

- W imieniu w pracowników szpitala, szczególnie pracowników Oddziału Dziecięcego, a także pacjentów i ich rodziców, mam zaszczyt serdecznie podziękować firmie Budimex za wsparcie jakie otrzymaliśmy. Dziękujemy za stworzenie Strefy Rodzica w Oddziale Dziecięcym naszego szpitala, które będzie korzystnie wpływało przede wszystkim na aspekty emocjonalne, jak i skuteczną realizację procesu terapeutycznego wynikającego z uczestnictwa rodziców w opiece nad chorym dzieckiem podczas trudu leczenia. Wyremontowane pokoje, świetlica, pokój socjalny, kolorowe ściany i nowe zabawki pomogą przetrwać trudny okres pobytu w szpitalu, w którym średnio rocznie jest hospitalizowanych 800 pacjentów. Należy zauważyć, że Strefa Rodzica powstała dzięki osobistemu zaangażowaniu pracowników-wolontariuszy Budimex SA, którzy włączają się w urządzenie wyremontowanych pomieszczeń – pomagają w montażu i ustawianiu mebli, a jeśli to możliwe – wykonują również drobne prace wykończeniowe. Chciałbym nadmienić, że Budimex we współpracy z firmą Meliorex przyczynił się również do poprawy infrastruktury otoczenia szpitala poprzez budowę parkingu naziemnego, z którego korzystają zarówno pacjenci, jak i nasi pracownicy. Co więcej, parking ten zostanie wyposażony w dwie stacje ładowania pojazdów elektrycznych, których wykonawcą i operatorem biznesowym będzie firma Budimex SA. W imieniu Szpitala, jego pracowników oraz obecnych i przyszłych pacjentów pragnę złożyć Panu Arturowi Popko Prezesowi firmy Budimex najserdeczniejsze podziękowania za współpracę i wsparcie, które przekazuję na ręce Pana Jakuba Długoszka. Dziękuję również wszystkim zaangażowanym w Projekt osobom – inicjatorom i koordynatorom przedsięwzięcia, projektantom, kierownikom, inżynierom, wykonawcom – mówi Marek Skarzyński, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Piszu.

Z ramienia szpitala w wydarzeniu udział wzięli: Marek Skarzyński - Dyrektor Szpitala w Piszu, Małgorzata Karpińska-Karwowska - Naczelna Pielęgniarka, Koordynator Oddziału Dziecięcego - Sylwia Podsiad–Masłowska, lekarze Oddziału Dziecięcego - Joanna Gurfinkiel, Ewa Bańkowska, Tatiana Holovko, Olga Shatruk, a także pielęgniarka koordynująca Bożena Łukasik wraz z pielęgniarkami Oddziału.

Głównego wykonawcę i sponsora projektu, firmę Budimex SA, reprezentowali: Anna Karyś Sosińska – Dyrektor Pionu HR, Andrzej Sowa – Dyrektor Rejonu, Andrzej Sadowski – Kierownik Kontraktu, Michał Wrzosek – rzecznik prasowy Budimex SA, Justyna Cachel – koordynator działu komunikacji i marketingu, Mariusz Hurylski – Dyrektor Oddziału oraz Marlena Sedlewska - Kierownik Budowy.

To już 40.  Strefa, którą przekazujemy w ramach programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom”. Jest to nasz kluczowy projekt, realizujemy go od 9 lat i z pewnością będziemy go kontynuować. Jesteśmy obecni w tym rejonie i wiemy, jak ważny dla lokalnej społeczności jest Szpital Powiatowy w Piszu, dlatego chcemy odpowiednio zadbać o komfort dzieci i rodziców przebywających na jego Oddziale Dziecięcym. Każda Strefa Rodzica to indywidualny projekt, a przestrzeń, która tu powstała idealnie połączy oczekiwania szpitala oraz realne potrzeby małych pacjentów oraz ich opiekunów. Pomieszczenia, które przygotowujemy są kolorowe i przyjazne, łatwiej w nich jest choć na chwilę zapomnieć o trudnym czasie i okolicznościach, którym w danej chwili stawiają czoła. Cieszymy się, że możemy pomóc – komentuje Anna Karyś-Sosińska, Dyrektor Pionu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Budimeksie.

Na wydarzeniu pojawili się także Goście: Starosta Powiatu Piskiego – Andrzej Nowicki, Wicestarosta Powiatu Piskiego – Marek Wysocki, Członek Zarządu Powiatu Piskiego – Waldemar Brenda, Przewodnicząca Rady Powiatu – Irena Jatkowska, poseł Jerzy Małecki i inni. 

Film z otwarcia: https://www.youtube.com/watch?v=DZUOmveS6Yk

Więcej informacji o akcji: www.strefarodzica.budimex.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Still Like
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej Biuro prasowe
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie
Zdrowie Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
2024-12-23 | 01:00

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli problemy z wyraźnym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.