Komunikaty PR

5 sposobów, jak zwiększyć witalność podczas przesilenia wiosennego

2021-03-30  |  15:00
Biuro prasowe

Przedwiośnie to trudny okres dla każdego z nas. Przyroda powoli budzi się do życia, a my wciąż czujemy się zimowo rozleniwieni, ogarnia nas senność, mamy problemy z koncentracją i zebraniem sił. Oto parę skutecznych rad, jak obudzić się ze snu zimowego i z pełną energią witać każdy dzień.

Hura, nowalijki!

Po zimowej diecie warto wzbogacić codzienne menu nowymi składnikami. Wszyscy czekamy na pojawienie się na sklepowych półkach nowalijek, czyli tegorocznych pomidorów, ogórków, rzodkiewek czy sałat. Warzywa uprawiane w szklarniach nie muszą mieć mniejszej wartości odżywczej od tych prosto z pola. Jednak pamiętajmy, aby kupować je ze sprawdzonych źródeł, najlepiej od poleconych lokalnych dostawców i rolników albo w sklepach ekologicznych. Miska pełnego świeżych, chrupiących warzyw chłodnika to wspaniała porcja energii, dzięki której z pewnością poczujemy w sobie wiosenne siły.

„Nie ma, nie ma wody na pustyni”

Są takie dni w marcu, a nawet w lutym, że temperatura skacze do 20 stopni Celsjusza, a my nagle czujemy się jak dawno niepodlewane rośliny, o których wszyscy zapomnieli.  W zimie często nie pamiętamy o odpowiednim nawodnieniu, bo po prostu nie chce nam się pić, i dopiero pierwsze słoneczne dni przypominają nam o tym niezbędnym dla zachowania energii czynniku. Dlatego przyzwyczajmy się do noszenia ze sobą wszędzie butelki z wodą albo bidonu z zieloną, orzeźwiającą herbatą. 

Sposób na aktywność

W chwilach zwiększonego zapotrzebowania na składniki aktywne, gdy ćwiczymy lub uczymy się nowych rzeczy,  warto wziąć pod uwagę suplement diety o precyzyjnie skomponowanym składzie, takim jak PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX, suplement diety w formie tabletek musujących do rozpuszczania. Zawarte w produkcie witaminy B6 i B12 przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Nie wszyscy wiedzą, że niektóre ekstrakty roślinne pochodzenia naturalnego skutecznie wspomagają naszą pamięć i koncentrację. PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX zawiera adaptogeny, charakteryzujące się specyficznym wpływem na ludzkie ciało i umysł. Są to ekstrakty z guarany, bakopy i yerba mate. Guarana pomaga w zmniejszeniu uczucia zmęczenia. Bakopa drobnolistna pozytywnie wpływa na pamięć i koncentrację. Yerba mate, czyli ostrokrzew paragwajski, pomaga w zmniejszeniu uczucia zmęczenia fizycznego i psychicznego. Warto wiedzieć, że  adaptogeny nie powodują tylko chwilowego skoku energetycznego, ale normalizują pracę organizmu, zmniejszając odczuwanie zmęczenia. 

PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX zawiera też kofeinę, która zwiększa czujność, a także magnez oraz kompleks witamin, które są dla nas niezwykle ważne podczas przesilenia wiosennego.

Przynajmniej spacer

Przedwiośnie to wspaniały czas na przyrodnicze obserwacje. Nic tak nie pobudza fizycznie i psychicznie naszego organizmu, jak spacery po parku czy lesie i patrzenie, jak wszystkie żywe organizmy zbierają siły witalne i szykują się do okresu wzrostu. Jeśli więc nie masz siły na ćwiczenie, to codziennie zmotywuj się do wyjścia na przechadzkę. Pod tym względem dorośli są zupełnie jak dzieci. Trudno jest im wyjść na dwór, ale potem cieszą się świeżym powietrzem i zupełnie nowymi pokładami energii, jakie w sobie odkrywają. Trzeba tylko zrobić pierwszy krok. 

Sen… wiosenny

Być może teza, że sposobem na obudzenie się ze snu zimowego jest zwiększenie czasu spania, brzmi kontrowersyjnie, ale rzeczywiście przedwiośnie to okres, kiedy organizm najbardziej tego potrzebuje. Nie chodzi o to, aby sztucznie zmuszać się do przesypiania ośmiu godzin. Po prostu śpijmy tyle, ile potrzebujemy. Być może popołudniowa półgodzinna drzemka pozwoli nam się zregenerować na resztę dnia. Słuchajmy swoich wyjątkowych, delikatnych organizmów i dbajmy o ich potrzeby.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.