Komunikaty PR

Abdominoplastyka ratunkiem dla twojej talii

2021-02-22  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.4 MB )

Obwisła skóra brzucha to problem dotyczący najczęściej kobiet po porodzie i osób, które bardzo szybko straciły na wadze. Niektóre przypadki wymagają interwencji chirurgicznej. Z pomocą przychodzi zabieg poprawiający wygląd talii  – abdominoplastyka.

To przede wszystkim zabieg estetyczny. Celem operacji jest zredukowanie fałd i uzyskanie odpowiednio napiętej skóry na brzuchu pacjenta. Abdominoplastyka to nie sposób na odchudzanie, lecz metoda, dzięki której brzuch wraca do pierwotnego wyglądu po szybkim zmniejszeniu objętości. W efekcie uzyskujemy foremną i szczupłą talię.

Kto poddaje się zabiegowi?

Przede wszystkim kobiety po porodzie oraz ludzie, których skóra nie dostosowała się do natychmiastowego spadku wagi ciała. Operacja wskazana jest, jeśli zawiodły metody nieinwazyjne, takie jak odpowiednie ćwiczenia i dieta. W przypadku, gdy nadmierne fałdy spowodowały u pacjentów problemy natury medycznej – zabieg refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia.

- Duży problem dotyczy pacjentów, którzy stracili kilkudziesiąt kilogramów. Pojawiają się wtedy zwisające fałdy, które są nie tylko nieestetyczne, ale powodują również dolegliwości medyczne. Są to najczęściej otarcia oraz oparzenia - mówi dr Weronika Jaroń z NZOZ Humana Medica Omeda w Białymstoku. 

W ekstremalnych przypadkach wielkość fałd może przeszkadzać nawet w codziennym funkcjonowaniu. Oprócz uszkodzeń naskórka mogą utrudniać higienę, oraz wykonywanie prostych czynności.

Jak wygląda operacja?

Sposób operowania zależy od powagi problemu. W mniej zaawansowanych przypadkach wystarczy miniabominoplastyka lub zabieg częściowy. Na początku chirurg wykonuje nacięcie nisko nad spojeniem łonowym. Celem jest usunięcie nadmiaru skóry oraz jej naciągnięcie. Jeśli wymaga tego sytuacja, konieczne może być odessanie warstwy tłuszczu. Ważny element stanowi wzmocnienie mięśni brzucha operowanego, dzięki czemu talia będzie węższa a brzuch bardziej płaski. U wielu pacjentów, pomaga to w zwalczeniu dolegliwości związanych z przeciążonym kręgosłupem. Po wszystkim powstaje blizna, której praktycznie nie widać.

Co po zabiegu?

Czas trwania rekonwalescencji to co najmniej kilka tygodni. Pierwsze dni są okresem szczególnego odpoczynku, podczas których pacjent powinien ograniczyć jakiekolwiek poruszanie się. Lekarze zalecają również noszenie specjalnego pasa, który ułatwia codzienne funkcjonowanie i umożliwia prawidłowe gojenie po operacji. Przez jakiś czas, należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie obciążać mięśni brzucha i powstrzymać się od uprawiania sportu, a także dźwigania ciężarów. 

Przeciwwskazania

Na operację nie powinny decydować się osoby z dużą otyłością oraz kobiety planujące ciążę. W ich przypadku istnieje ryzyko, że powłoki brzuszne wrócą do stanu sprzed zabiegu oraz spowodują dodatkowy ból przy porodzie. Przed zdecydowaniem się na rozpoczęcie operacji, najważniejsze jest, aby zasięgnąć profesjonalnej porady lekarskiej, oraz stosować się do wszelkich zaleceń.
 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.