Akcja Lato – Wyjątkowa inicjatywa Fundacji ISKIERKA
Weber Shandwick
ul. Cybernetyki 19
02-677 Warszawa
ooo|webershandwick.pl| |ooo|webershandwick.pl
600000000
webershandwick.com
Mali pacjenci i ich najbliżsi, znajdujący się na co dzień pod opieką ISKIERKI, żeglują już po pięknych, mazurskich jeziorach. Wyczekiwane wakacyjne wyjazdy wypoczynkowo-rehabilitacyjne organizowane przez Fundację to niezwykła okazja do oderwania się od codziennych zmartwień i naładowania pozytywną energią. Mazurskie przygody to nie wszystko – chętni już teraz mogą zgłaszać się na wyjazd w rytmie slow do Ropek lub skorzystać z wypoczynku w urokliwym Ustroniu. - Organizacja wspólnych zabaw, spotkań oraz wyjazdów dzieci po leczeniu nowotworowym jest niezbędna i według obserwacji przekłada się na dobrostan psychiczny ozdrowieńców i ich rodzin – powiedziała dr hab. n. med. Agnieszka Mizia-Malarz, z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.
Fundacja ISKIERKA wie, jak ważne jest zapewnienie dzieciom chwili oddechu i możliwości oderwania się od codziennych trudności związanych z leczeniem choroby nowotworowej. Organizacją wyjazdów, z których corocznie korzysta ok. 120 uczestników w różnym wieku, zajmuje się od 2005 roku. Okres od wiosny do jesieni to dla podopiecznych ISKIERKI miesiące obfitujące w wiele wydarzeń, spotkań i atrakcji. Wspólny wypoczynek to okazja do wzmocnienia rodzinnych więzi i odreagowania stresu. Wspólny pobyt i wsparcie owocują powstawaniem nowych przyjaźni, zarówno wśród dzieci, jak i rodziców, którzy mierzą się z podobnymi wyzwaniami. Dla małych wojowników to często najlepsza forma rehabilitacji.
Leczenie onkologiczne u dzieci ma na celu uzyskanie trwałej remisji choroby. Aktualnie, dzięki postępowi medycyny, jest to możliwe w ponad 80% przypadków. Długotrwała, niejednokrotnie wielomiesięczna terapia obarczona jest ryzykiem spadku kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej u małych pacjentów. Pobyt w szpitalu, niezbędne procedury rodzące strach, rozłąka z rodziną mają bardzo duży wpływ na psychikę dzieci. Normalizacja stanu psychicznego dzieci po leczeniu onkologicznym jest procesem długotrwałym, wymagającym zaangażowania wielu specjalistów. Terapią niejednokrotnie objęte muszą być całe rodziny. Pamiętać bowiem należy, że choroba onkologiczna dziecka przekłada się na gorsze funkcjonowanie całej rodziny. Dlatego też, zaangażowanie wszystkich osób włączonych w ten proces oraz ich kreatywność przy organizacji wspólnych zabaw, spotkań oraz wyjazdów dzieci po leczeniu nowotworowym są niezbędne i według obserwacji przekładają się na dobrostan psychiczny ozdrowieńców i ich rodzin - wyjaśnia dr hab. n. med. Agnieszka Mizia-Malarz z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.
W tym roku dzieci, będące pod skrzydłami ISKIERKI, mogą skorzystać – w zależności od swoich preferencji – z jednego z trzech organizowanych przez fundację wyjazdów: przygód na malowniczych Mazurach, sielskiego wypoczynku w Swystowym Sadzie w Ropkach i uwielbianego przez Iskiereczki Ustronia. Wszystkie wyjazdy opierają się na integracji i rehabilitacji oraz obfitują w moc atrakcji.

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.