Akcja "Skonsultuj się z farmaceutą" i możliwość oddania krwi w Wola Parku
W najbliższą sobotę, 13 kwietnia, klienci galerii będą mogli skorzystać z darmowych badań profilaktyki zdrowotnej, wśród których znajdzie się m.in. pomiar składu masy ciała czy EKG. Akcja jest realizowana we współpracy z Polskim Towarzystwem Studentów Farmacji. Dodatkowo w najbliższy czwartek na terenie centrum będzie można oddać krew dla potrzebujących. Celem akcji organizowanej przez Wola Park jest zachęcenie do dbania nie tylko o swoje zdrowie, ale również wspieranie zdrowia innych.
Świadomość to podstawa
Już 13 kwietnia na odwiedzających centrum handlowe Wola Park czekać będzie aż 15 stanowisk profilaktyki zdrowotnej. Zlokalizowane na parterze przy sklepie Tchibo stoiska obsługiwane będą przez studentów farmacji i innych kierunków medycznych. Z bezpłatnych badań i porad będzie można skorzystać od 10.00 do 18.00. Tematem przewodnim tegorocznej akcji jest przeciwdziałanie chorobie niedokrwiennej serca.
Wśród darmowych badań profilaktyki zdrowotnej w ramach akcji „Skonsultuj z Farmaceutą” znajdą się m. in. przeglądy stomatologiczne, pomiary saturacji, glikemii, składu masy ciała czy ciśnienia tętniczego. Wydarzenie przewiduje również atrakcje dla dzieci. Pierwsze 20 osób, które przejdą przez wszystkie stanowiska, otrzymają vouchery do Ogrodów Ulricha.
Możliwość pomocy innym
Natomiast 11 kwietnia w Wola Parku stanie autobus dla krwiodawców w ramach współpracy z franczyzobiorcą McDonald's firmą ALDAR Dariusz Zadworny oraz Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi Białokrewka. Mobilna zbiórka krwi odbędzie się przy głównym wejściu do centrum handlowego. Rejestracja krwiodawców będzie możliwa w godzinach 10.00-14.30, przy głównym wejściu przy sklepie KappAhl. Przy oddawaniu krwi, po odnotowaniu tego w formularzu, będzie można również uzyskać wyniki swoich badań krwi.
Krew może oddać każda osoba w wieku 18-60 lat, ważąca min. 50 kg oraz ciesząca się dobrym zdrowiem. Kobiety w ciąży lub osoby z nadciśnieniem nie powinny oddawać krwi. Więcej przeciwskazań znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/nck/dyskwalifikacje
Na wszystkich, którzy w czwartek oddzadzą krew, czekają vouchery do Ogrodów Ulricha, a także kawa, herbata, kupony na darmowe zestawy, firmowy plecak oraz piłeczki antystresowe od McDonald’s.
Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego?
Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy
Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.